Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sony, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-Najnowocześniejszy wóz transmisyjny Sony w Polsacie

Najnowocześniejszy wóz transmisyjny Sony w Polsacie

– 14-kamerowy i zbudowany w oparciu o technologię IP, pracujący w formatach UHD HDR

Polsat rozwija nowoczesne technologie transmisyjne – do floty produkcyjnej dołączy nowy wóz transmisyjny, który będzie wykorzystywał technologie IP do produkcji i przesyłu sygnału. Jest przygotowywany przez Sony we współpracy z firmami 4Vision i Autokontener. Będzie także bardziej przyjazny środowisku naturalnemu.

 

Najnowsze światowe technologie dzięki współpracy Sony i Polsatu 

Wóz transmisyjny, który powstanie na specjalne zamówienie Telewizji Polsat, będzie wykorzystywał najnowocześniejsze światowe technologie. Główne elementy systemu będą oparte na rozwiązaniach IT i światłowodowych. Dodatkowo będzie o wiele mniej energochłonny (będzie zużywał mniej energii) niż obecne wozy transmisyjne, co będzie miało korzystny wpływ na środowisko naturalne.

 

  – Telewizja Polsat rozpoczyna proces transformacji swojej obecnej floty wozów transmisyjnych, której celem jest rozwój systemów produkcyjnych w stronę technologii IP – mówi Andrzej Szymański, Dyrektor Pionu Techniki Telewizji Polsat – Będziemy produkować sygnał w jakości Ultra HD, który niesie 4-krotnie więcej informacji niż standardowy obraz HD, dzięki czemu widz będzie w stanie dostrzec znacznie więcej szczegółów. Dodatkowo, technika HDR – High Dynamic Range – zapewni jeszcze żywsze kolory i bardziej naturalny obraz. Dla naszych widzów będzie to oznaczało nową, jeszcze lepszą jakość oglądania naszych programów.

– Sony jest firmą, której fundamentami są od zawsze nowoczesne technologie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy długookresowo pracować z takim klientem jak Polsat, nie tylko ze względu na siłę wzajemnych relacji, ale także ze względu na wspólną wizję zapewniania widzom tego co najlepsze w świecie technologii telewizyjnych – mówi Hiroshi Kajita, Head of Media Solutions, Sony Professional Europe

 

image001

 

Największe produkcje: koncerty, festiwale, sport – w UHD i HDR

Wóz, dzięki uniwersalności zaprojektowanych systemów wizji i dźwięku umożliwi całkowicie niezależną i samodzielną produkcję zarówno dużych wydarzeń artystycznych, koncertów czy festiwali, jak i najbardziej skomplikowanych imprez sportowych. Realizacja programów będzie możliwa m.in.
w formacie TV UHD/HD HDR z dźwiękiem Dolby 5.1.4 Atmos oraz stereofonicznym.

 

 – Poprosiliśmy Sony o to, aby poza super technologiami wóz zapewniał również wydajne, komfortowe i produktywne środowisko dla załogi i ekipy produkcyjnej. Może to być osiągnięte tylko przez odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni do pracy, wybór materiałów konstrukcyjnych, zapewnienie odpowiedniego oświetlenia i klimatyzacji. Wybrane rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie mają decydującą role w zapewnieniu wysokiej wydajności i jakości pracy załogi – dodaje Andrzej Szymański, Dyrektor Pionu Techniki Telewizji Polsat.

 

Będzie to całkowicie samodzielny wóz transmisyjny, który dzięki wykorzystywaniu technologii IP (internetowych), będzie stanowił również krok w stronę możliwości odejścia od przesyłu satelitarnego.

 

– To istotny krok w przyszłość dla Telewizji Polsat, byliśmy liderem we wdrażaniu technologii HD, teraz czas na kolejną zmianę – wkraczamy w świat do niedawna jeszcze futurystycznych technologii
w obszarze realizacji telewizyjnej. Jestem dumny, że nasz wóz zaprojektowany przez Sony będzie wykonany w najnowocześniejszej na świecie technologii. Wszystko to robimy z myślą o widzach, aby zapewnić im najlepszą z możliwych jakość realizacji naszych programów – mówi Adam Nowe, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

 

Najważniejsze cechy wozu:

  • 14 kamer i torów kamerowych Sony HDC-3500 i HDC-5500 UHD HDR uzupełnionych o kamery POV i kamery bezprzewodowe Sony HDC-P50.
  • mikser wizyjny Sony XVS-9000 pracujący w środowisku IP.
  • obiektywy Fujinon, w tym typu box, którego maksymalne zbliżenie to 107x
  • 4 serwery powtórkowe umożliwiające realizację 7-iu niezależnych powtórek jednocześnie
  • możliwa równoległa praca dwóch reżyserek, czyli produkcja jednocześnie dwóch różnych programów

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.