Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Samsung i SK Telecom opracowały sieć szkieletową 5G

Samsung i SK Telecom opracowały sieć szkieletową 5G

Firmy Samsung Electronics. Co., Ltd. i SK Telecom (SKT) ogłosiły, że obie z powodzeniem opracowały i przetestowały sieć szkieletową 5G nowej generacji. Sieć szkieletowa cloud native 5G firmy Samsung i sieć szkieletowa cloud native SCP power 5G firmy SK Telecom będą bardziej niezawodne, skalowalne i wydajne.

 

Sieć szkieletowa nowej generacji umożliwia operatorom natychmiastową instalację i szybkie wdrażanie dostosowywanych rozwiązań i usług. Dzięki temu rozwiązaniu operatorzy będą mogli bardziej efektywnie wykorzystywać zasoby sieciowe. Na przykład gdy przepływ danych gwałtownie się zintensyfikuje, operatorzy będą mogli zmienić przepustowość, by elastycznie dostosowywać się do nagłych zmian w swoich sieciach.

Obie firmy planują także odkrywanie nowych opcji użytkowania 5G dzięki ulepszonym możliwościom skutecznego wdrażania, udostępniania i uruchamiania nowych zastosowań. Od gier AR/VR i tych w chmurze po pojazdy autonomiczne i inteligentne fabryki – Samsung i SKT tworzą zaawansowane możliwości sieciowe, aby umożliwić dostarczanie takich właśnie nowych, wciągających funkcji użytkownikom, a także by zwiększać dostępność i łatwość wdrażania 5G dla przedsiębiorstw za sprawą prywatnych sieci 5G.

 

– Sieć szkieletowa cloud core nowej generacji zastosowana z SCP zapewni więcej korzyści klientom za sprawą przyspieszonego wdrażania produktów i usług opartych na 5G – mówi Jong-kwan Park, wiceprezes i szef Head 5GX Technology Group w SKT. – Będziemy nadal ściśle współpracować z firmą Samsung, aby opracowywać przełomowe technologie sieciowe nowej generacji i umożliwiać innowacyjne sposoby wykorzystania 5G.

– Sieć szkieletowa cloud native 5G firmy Samsung zapewni operatorom elastyczne i niezawodne rozwiązania, które będą odgrywały kluczową rolę w oferowaniu niezliczonych zastosowań 5G – wyjaśnia Wonil Roh, Senior Vice President i Global Head of Product Strategy, Networks Business w Samsung Electronics. – Dzięki SKT firma Samsung będzie kontynuowała rozwijanie najnowocześniejszej technologii, aby oferować więcej opcji wykorzystania 5G oraz wnieść dodatkowe wartości dla naszych klientów korporacyjnych.

 

Sieć szkieletowa cloud native 5G firmy Samsung oferuje modułowe i konteneryzowane funkcje sieciowe (NF), umożliwiając szybkie uruchamianie nowych usług i funkcji w sieci komercyjnej przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych. Większa elastyczność i łatwość zarządzania umożliwia sprawniejsze wprowadzanie nowych zastosowań sieci. Oferowane przez Samsung podstawowe rozwiązanie 5G pozwala firmie SKT na szybszą modernizację sieci, a co za tym idzie – na to, by zawsze zapewniać najnowsze funkcje i możliwości.

Firma SKT opracowała stworzony z myślą o eksploatacji w chmurze serwer proxy komunikacji (SCP), który umożliwia operatorom skuteczniejsze i efektywniejsze kosztowo zarządzanie sieciami 5G. SCP w inteligentny sposób kontroluje komunikację NF na podstawie statusu ruchu i zachowania w sieci. Oznacza to, że – w zależności od intensywności ruchu – pozwala tylko niezbędnym NF komunikować się między sobą, tym samym oszczędzając zasoby. Samsung i SKT pomyślnie zakończyły próbę interoperacyjności między swoimi sieciami szkieletowymi 5G cloud native SCP i siecią szkieletową cloud native 5G. Firmy udowodniły przy tym, że SCP aż o 30% podnosi wydajność komunikacji między funkcjami NF.

W ubiegłym roku Samsung i SKT podpisały umowę o wspólnym pracach badawczych nad 5G i rozwijaniu komunikacji nowej generacji. Firmy będą nadal dostarczać użytkownikom najwyższej klasy usługi sieciowe poprzez wspólne opracowywanie i komercjalizację technologii sieciowych, urządzeń, a także inteligentnych rozwiązań.

Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Firma jest liderem w opracowywaniu rozwiązań virtualized core (vCore) dla 4G i 5G, począwszy od komercjalizacji 4G vCore w 2015 r. i 5G NSA vCore trzy lata później. Samsung jest także pionierem, jeśli chodzi o komercjalizację sieci szkieletowej 5G SA.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.