Jesteś tutaj:-, Newsy, Top7-Ericsson i Telenor uruchamiają pierwszą komercyjną sieć 5G w Norwegii

Ericsson i Telenor uruchamiają pierwszą komercyjną sieć 5G w Norwegii

Przedsięwzięcie jest częścią projektu budowy i modernizacji całej sieci radiowej dostępowej (RAN) dla operatora Telenor Norway.

W grudniu 2019 Telenor wybrał firmę Ericsson jako dostawcę norweskiej sieci 5G. Obecnie Ericsson zmodernizuje sieć szkieletową (Core) oraz całą radiową sieć dostępową operatora sieci komórkowej Telenor. Wykorzystane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania Ericsson Radio System.

Trondheim, miasto liczące około 200 000 mieszkańców, znane ze swoich inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań miejskich to pierwsze miasto w Norwegii, które będzie korzystało z komercyjnych usług 5G, dzięki platformie Ericsson 5G. Ulepszone mobilne usługi szerokopasmowe są dostarczane w paśmie 3,6 GHz.

Jenny Lindqvist, Head of Northern & Central Europe w Ericsson powiedziała: „5G niesie ze sobą przełomowe usługi i możliwości dla firm i całego społeczeństwa. Od smartfonów po roboty w fabrykach. Trondheim jest idealną lokalizacją do uruchomienia usług 5G dzięki swojemu unikalnemu ekosystemowi uczelni i firm z branży nowych technologii. To dopiero początek, cieszymy się, że wkrótce wprowadzimy 5G w całej Norwegii. ”

Petter-Børre Furberg, dyrektor generalny Telenor Norway, powiedział: „Stoimy na czele cyfrowej transormacji kraju. Wybierając dostawcę RAN, wzięliśmy pod uwagę ważne czynniki, takie jak jakość techniczna, zdolność do innowacji i modernizacji sieci, a także warunki handlowe i bezpieczeństwo. Całkowita modernizacja sieci telefonii komórkowej w Norwegii jest ambitnym przedsięwzięciem i jesteśmy podekscytowani kontynuacją współpracy z firmą Ericsson ”.Autor |2020-03-20T09:27:30+01:0020 marca 2020 09:27|Kategorie: 5G, Newsy, Top7|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. janik 23 marca 2020 w 15:56 - Odpowiedz

    Brawo Norwegia, teraz kolej na nas, z chęcią bym pobawił się możliwościami 5G.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.