Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Foto, Gadżety, Inne, Inne, Internet, Nawigacje, Newsy, Operatorzy, Prepaid, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top30, Top7-Rozwiązania GPON od TP-Link: 8-portowy OLT i dwa urządzenia klienckie ONT
PL R200 NV 750x200 071119

Rozwiązania GPON od TP-Link: 8-portowy OLT i dwa urządzenia klienckie ONT

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małych i średnich operatorów Internetu, TP-Link w prowadza do swojej oferty kompleksowe rozwiązanie GPON. Producent wprowadza pięć nowych urządzeń przeznaczonych do budowy gigabitowych pasywnych sieci optycznych. Na szczególną uwagę zasługują 8-portowy terminal OLT P1201-08 oraz router Archer XR500v – urządzenie klienckie ONT wyposażone w WiFi AC1200 i cztery gigabitowe porty Ethernet. Portfolio produktów GPON TP-Link uzupełniają 1-portowy ONT TX-6610 oraz wkładki SFP PLT12-B+ i  PLT12-C+.

 

P1201-08 to pierwszy terminal GPON OLT w portfolio TP-Link. Wyposażony został w 2 uplinkowe sloty SFP+ (10 Gb/), 4 uplinkowe porty Combo (SFP/gigabit Ethernet) oraz8 portów GPON, w których można zastosować wkładki klasy B+ lub C+. Maksymalny split na port wynosi 1:128, a przepustowość 2,5 Gb/s (do klienta) / 1,25 Gb/s (od klienta). Do terminala P1201-08 można podłączyć maksymalnie 1024 użytkowników.

P1201-08 to pierwszy terminal GPON OLT

Urządzenie wspiera standardy OMCI ITU-T G.984 i G.988 i funkcje zarządzania L2, takie jak agregacja portów, VLANy, QoS, multicasty czy ACL. Zarządzanie odbywa się poprzez terminal (CLI) lub system zarządzania EMS. Do konfiguracji dostępne są porty: konsolowy RJ45, USB typu C oraz port out-band (100/1000BASE-TX). OLT TP-Link to urządzenie 1U z możliwością montażu w szafie 19” wyposażone w dwa wbudowane zasilacze AC.

  

Archer XR500v to router GPON ONT wyposażony w złącze typu SC/APC. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ac oferując użytkownikom do 1200Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach – do 867Mb/s w paśmie 5Ghz i do 300Mb/s w paśmie 2.4Ghz. Za zasięg WiFi odpowiadają dwie dookólne anteny zewnętrzne. Router umożliwia podłączenie urządzeń kablowych za pomocą 4 gigabitowych portów Ethernet i 2 portów telefonicznych RJ11.

Archer XR500v to router GPON ONT

Dodatkowym atutem urządzenia jest port USB umożliwiający podłączenie drukarki, dysku lub modemu 3G/4G. Podłączenie modemu 3G/4G domyślnie uruchamia funkcję fail-over powalającą na dodatkowe zabezpieczenie wrażliwych klientów w razie fizycznej awarii światłowodu. W momencie wystąpienia awarii XR500V automatycznie przełączy klienta na internet LTE aby uniknąć przerw w dostępnie do sieci.

 

Archer XR500v idealnie nadaje się do dostarczania usług triple-play – jedno urządzenie wystarczy, by dostarczyć do domu klienta usługę internetową, telefonię VoIP oraz IPTV. Dzięki obsłudze OMCI i TR-069 router umożliwia zdalną konfigurację i zarządzanie.

 

TX-6610 to terminal GPON ONT wyposażony w port SC/APC. Urządzenie pozwala na dostęp do szybkich połączeń internetowych za pomocą portu GPON i współdzielenie go dzięki gigabitowemu portowi Ethernet. Dzięki obsłudze OMCI możliwe jest zdalne zarządzanie urządzeniem.

1-portowy, gigabitowy terminal GPON TX-6610

 

Wszystkie produkty GPON TP-Link są już dostępne w sprzedaży i zostały objęte 36-miesięczną gwarancją producenta. Pełna specyfikacja techniczna urządzeń jest dostępna na  stronie internetowej tp-link.



1 komenarz

  1. Babuśka 24 lipca 2019 w 12:13 - Odpowiedz

    Rozumiem 25Gbps ale 1Gbps to przecież jest już staroć.Trzeba czekać na inne oferty lepszych firm.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.