Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Telewizja Światłowodowa, Top7, Wydarzenia-Kolejny operator podpisuje umowę z NEXERĄ

Kolejny operator podpisuje umowę z NEXERĄ

NEXERA, operator telekomunikacyjny udostepniający w modelu hurtowym dostępową sieć światłowodową, podpisał umowę z bydgoską firmą RFC. Dzięki współpracy między firmami, mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego będą mieli możliwość korzystania z superszybkiego internetu, który wykorzystuje infrastrukturę światłowodową.

Warszawska spółka NEXERA to pierwszy w Polsce operator hurtowy rozwijający światłowodową sieć dostępową. Firma jest beneficjentem aż 14 konkursów w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa, będącego największym projektem cyfryzacji Polski w historii. Cztery regiony kraju, w których NEXERA rozwija swoją sieć, zamieszkuje prawie 8 mln Polaków.

Pod koniec ubiegłego roku spółka nawiązała współpracę z 5 operatorami, m.in. z Orange Polska i T-Mobile Polska, a w ostatnich tygodniach do grona partnerów dołączyła firma RFC z Bydgoszczy. Działający na terenie woj. kujawsko-pomorskiego operator będzie mógł wkrótce dostarczać Internet światłowodowy klientom detalicznym, którzy będą mogli się przekonać o zaletach stabilnego łącza. Wraz z rozwojem współpracy, RFC będzie również świadczyć swoje usługi w pozostałych regionach Polski w zasięgu sieci NEXERY, w których dotychczas nie świadczył usług.

Przedmiotem umowy jest hurtowy dostęp do sieci w celu świadczenia usług BSA (Bitstream Access) w oparciu o infrastrukturę światłowodową. Dla firmy z Bydgoszczy to zmiana modelu dystrybucji na nowy sposób przesyłania danych, ponieważ do tej pory RFC wykorzystywała technologię radiową i własne sieci światłowodowe. Podpisanie umowy z NEXERĄ pozwala firmie na dywersyfikację modelu dystrybucji, poszerzenie oferty o wyższą prędkość internetu oraz dostęp do nowych klientów.

Współpraca z RFC jest kolejnym krokiem w poszerzaniu naszej światłowodowej oferty. Projekt Operacyjny Polska Cyfrowa, w którym uczestniczymy, to projekt o strategicznym znaczeniu dla rozwoju naszego społeczeństwa i cieszymy się, że wkrótce kolejni mieszkańcy regionów, w których operujemy, będą mogli się przekonać o zaletach superszybkiego internetu światłowodowego – mówi Paweł Biarda, członek zarządu ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w NEXERZE. Firma buduje obecnie łącza światłowodowe w 4 regionach Polski: Świętokrzyskim i Łódzkim, Warmii i Mazur oraz na Kujawach i Pomorzu z Mazowszem.

Dla mieszkańców gmin, w których obecnie prowadzimy działalność, możliwość korzystania z internetu opartego na światłowodzie to szansa na włączenie się do cyfrowej rewolucji. Natomiast dla nas jest to możliwość rozwoju biznesu i ekspansji na nowe regiony poza Kujawami, w których dotychczas nie prowadziliśmy naszej działalności. Dzięki współpracy z NEXERĄ możemy więc rozwijać swoją działalność na nowych obszarach, nie tylko w znaczeniu technologicznym, ale także geograficznym – mówi Marcin Frątczak, właściciel firmy RFC.

Do 2021 roku sieć NEXERY ma objąć ponad 530 tys. gospodarstw domowych, głównie na terenach wiejskich i podmiejskich a ponad 310 tys. z nich zostanie podłączonych do sieci dzięki wykorzystaniu środków unijnych.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.