Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Rynek, Taryfy, Top7-Ericsson i VMware ogłaszają strategiczną współpracę, by wesprzeć rozwój „wirtualnych operatorów”

Ericsson i VMware ogłaszają strategiczną współpracę, by wesprzeć rozwój „wirtualnych operatorów”

Firmy VMware i Ericsson, jedni z wiodących dostawców technologii informacyjnych na świecie, podpisały 5-letnią umowę o współpracy technologicznej i biznesowej. Jej celem jest wsparcie operatorów usług komunikacyjnych (CSP) w procesach wirtualizacji sieci. W ramach wspólnych działań firmy będą oferować swoim partnerom z branży CSP rozwiązania Ericssona wsparte platformą chmurową VMware vCloud NFV.

Aby umożliwić operatorom wydajne wdrażanie i obsługę komercyjnych wirtualnych rozwiązań sieciowych koncerny zdecydowały, że rozwiązania VMware będą stanowić wsparcie dla usług chmurowych Ericssona – Cloud Core i Cloud Communication. By usprawnić proces wdrożeń wirtualizacji sieci powstanie również dedykowane centrum certyfikacyjne VNF Certification Lab. Dla operatorów komunikacyjnych ma ono stanowić okazję do poznania najlepszych praktyk w zakresie wdrożeń wirtualizacyjnych, co przełożyć się ma na zwiększoną wydajność ich działań oraz przychody.

Ogłoszona przez obie firmy współpraca obejmuje nie tylko wspólne działania biznesowe, ale także działania popularyzacyjne i wsparcie technologiczne dla wszystkich usług sieciowych oferowanych przez Ericssona. Wirtualizacja w oparciu o rozwiązanie VMware vCloud NFV obejmie m.in. system do rozliczania rachunków. Rozwiążanie to zagwarantuje dodatkowo automatyzację oraz orkiestrację cześci procesów, co przełoży się na prostsze i bardziej wydajne wdrożenia środowisk multi-cloudowych wśród operatorów usług komunikacyjnych.

VMware i Ericsson w zakresie wsparcia technologicznego współpracują ze sobą od 2012 r. Obecne porozumienie jest potwierdzeniem, że obie firmy mają wspólny cel jakim jest stworzenie nowej jakości usługowej w branży telekomunikacyjnej. Dzisiaj obie firmy wspierają już ponad 50 globalnych operatorów usług komunikacyjnych, którzy zdecydowali się na wirtualizację sieci i swoich usług w oparciu o ich wspólne rozwiązania. Jedną za takich firm jest drugi co do wielkości operator telefonii komórkowej na świecie – Vodafone.

Współpracujemy ściśle z firmą Ericsson oraz z VMware od wielu lat. Bazując na platformie vCloud NFV wdrożyliśmy wiele rozwiązań Ericssona m.in. EPC stanowiący fundament usług LTE, urządzenia PCRF, rozwiązania UDC, IMS czy MSC. Ta mieszanka rozwiązań sieciowych oraz software’u pomogła nam działać sprawniej. Znacznie szybciej dostarczamy nowe usługi dla naszych klientów, by w pełni mogli wykorzystać możliwości rozwiązań VoLTE czy 4G, a w przyszłości również technologii 5G– tłumaczy Matt Beal, szef działu technologii, strategii oraz infrastruktury IT w Vodafone.

Zarówno Ericsson jak i VMware będą demonstrować swoje nowe usługi oraz rozwiązania telekomunikacyjne na rozpoczynającym się już 25 lutego Mobile World Congress 2019 w Barcelonie.



Autor |2019-02-21T14:50:52+02:0021 lutego 2019 14:50|Kategorie: Bez kategorii, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Rynek, Taryfy, Top7|Tagi: , , , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.