Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Rynek-HAWE Telekom planuje spłacić 168 mln złotych w niespełna 7 lat

HAWE Telekom planuje spłacić 168 mln złotych w niespełna 7 lat

Zarząd HAWE Telekom, złożył w sądzie restrukturyzacyjnym w Warszawie propozycje układowe zakładające spłatę całego długu spółki w wysokości ponad 168 mln złotych. Propozycje przewidują spłatę 100% wierzytelności wszystkim wierzycielom w niespełna 7 lat. Według harmonogramu spłaty miałyby zacząć się w 2 tygodnie po zatwierdzeniu układu. Propozycje zostaną poddane testowi prywatnego wierzyciela, zgodnie z procedurą wynikającą z prawa restrukturyzacyjnego. Zarząd spółki zakłada, że do głosowania układu dojdzie w I kwartale przyszłego roku, a jego przyjęcie umożliwi spółce szybszy rozwój.

HAWE Telekom z nowym zespołem sprzedaży i 6-krotnym wzrostem konktraktów

W propozycjach układowych wierzyciele zostali podzieleni na 9 grup. Te dla mniejszych wierzycieli, którzy posiadają wierzytelności do 10 tys. złotych, zakładają spłatę w całości w ciągu 14 dni od dnia uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu. Największy wierzyciel, czyli Agencja Rozwoju Przemysłu zostanie spłacony w 21 ratach kwartalnych, przy czym największa spłata (ponad 20 mln złotych) dotyczyłaby ostatniej raty.

Hawe Telekom – Sąd umarza postępowanie upadłościowe

„HAWE Telekom została prawie 2 lata temu objęta postępowaniem restrukturyzacyjnym na wniosek zarządu spółki. Jestem przekonany, że gdybyśmy nie zastosowali takiego mechanizmu spółki nie byłoby już na rynku. Teraz proponujemy wierzycielom bardzo realne propozycje spłacenia wszystkich wierzytelności. HAWE Telekom z kwartał na kwartał generuje coraz wyższy poziom gotówki, dzięki realizacji planu restrukturyzacyjnego, którego efektem jest wzrost sprzedaży. Pozwala to dopasować harmonogram spłaty układu do możliwości obsługi zadłużenia przez spółkę. Zatwierdzenie propozycji układowych ustabilizuje sytuację w firmie i zapewni jej możliwość podpisywania nowych umów, co nie zawsze jest możliwe gdy podmiot znajduje się w restrukturyzacji.”– komentuje Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu HAWE Telekom.

Spółka proponuje umorzenie wszystkich odsetek oraz kosztów postępowań. Dodatkowo trzem grupom wierzycieli zostanie zaproponowana częściowa konwersja na udziały w HAWE Telekom. W szczególności dotyczy to wierzytelności podmiotów powiązanych, które zostaną skonwertowane na kapitał w całości.

Hawe Telekom kończy inwestycje na 400km odcinku sieci światłowodowej

HAWE Telekom jest właścicielem nowoczesnej ogólnopolskiej sieci światłowodowej o długości ponad 4 tys. km, w ramach której świadczy hurtowe usługi transmisji danych, dostępu do Internetu, IPTV oraz dzierżawy włókien światłowodowych ponad 100 krajowym oraz międzynarodowym operatorom telekomunikacyjnym.

źródło: HAWE Telekom

Kan

Autor |2017-12-20T12:32:03+01:0020 grudnia 2017 12:32|Kategorie: Finanse, Newsy, Operatorzy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.