Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Rynek-Hawe Telekom kończy inwestycje na 400km odcinku sieci światłowodowej

Hawe Telekom kończy inwestycje na 400km odcinku sieci światłowodowej

Zarząd HAWE Telekom, spółki zależna MEDIATEL, informuje, że firma zakończyła projekt związany z rozbudową własnej sieci światłowodowej na odcinku 400km w relacjach Kraków-Rzeszów oraz Lublin – Zamość. Spółka powiększyła liczbę włókien w swoim rurociągu o 72 włókna, a łączna pojemność kabli światłowodowych w tych relacjach wynosi, aż 96 włókien światłowodowych. Inwestycja, która zaczęła się w ubiegłym roku została zrealizowana zgodnie z planem restrukturyzacji. Ponadto Spółka podpisała już umowy z 30 lokalnymi firmami na świadczenie usług na rozbudowanym odcinku.

Hawe Telekom zwiększa pojemność swojej sieci do 8Tbps

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na liczne zapytania ze strony nowych Klientów zainteresowanych usługami HAWE Telekom w tym rejonie Polski oraz w relacjach, w których wysycenie włókien sięgnęło 100%. Dzięki inwestycji możliwości dzierżawienia włókien światłowodowych przez HAWE Telekom zwiększyły się trzykrotnie.

Już w trakcie trwania inwestycji zgłaszali się do nas pierwsi Klienci. W sumie podpisaliśmy już 30 umów z podmiotami, które będą korzystać z nowych włókien w naszym rurociągu. To głównie firmy lokalne, dostawcy Internetu, telefonii i telewizji kablowej. Oczywiście nadal prowadzimy intensywną sprzedaż na dzierżawę lub wynajęcie nowych włókien na odcinkach Kraków-Rzeszów, Lublin-Zamość. Projekt był realizowany ze środków własnych HAWE Telekom. Jestem przekonany, że ta inwestycja wpłynie pozytywnie na kondycję finansową spółki w przyszłości”- powiedział Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu HAWE Telekom.

Spółka planuje kolejne inwestycje zwiększające możliwości sprzedaży usług świadczonych na ogólnopolskiej sieci światłowodowej. Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony projekt związany z rozbudową liczby włókien światłowodowych na 800km odcinkach: Gdańsk-Olsztyn, Olecko-Ogrodniki, Siemiatycze-Lublin, Biała Podlaska-Terespol, Zamość-Rzeszów. Inwestycja realizowana ze środków własnych HAWE Telekom zakończy się w połowie przyszłego roku.

Warto przypomnieć, że HAWE Telekom jest firmą inwestującą w rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej w skali całego kraju i jest tzw. „Operatorem dla Operatorów” ,może świadczyć usługi zarówno w Polsce, jak i w Europie Centralnej. HAWE Telekom jest również właścicielem około 4 tys. km włókien światłowodowych, które dzierżawi podmiotom komercyjnym.

źródło: HAWE Telekom

Kan

Autor |2017-08-09T09:16:49+02:009 sierpnia 2017 09:16|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.