Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Telefony, Zdrowie-Starbucks i McDonalds mogą uruchomić zamówienia przez komórkę jeszcze w tym roku

Starbucks i McDonalds mogą uruchomić zamówienia przez komórkę jeszcze w tym roku

Śpieszysz się? Nie chcesz czekać w kolejce w restauracji lub kawiarni? Już wkrótce, będziesz mógł złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji mobilnej na swoim smartfonie.

Sieć popularnych kawiarni Starbucks ogłosiła, że pracuje nad nową funkcją dla naszych telefonów – chodzi o mobilne zamówienia. Aby promować swoją aplikację mobilną, Starbucks testuje usługę, która pozwoli na zamówienie kawy i jedzenia podczas stania w kolejce, albo jeszcze przed dostaniem się do konkretnej kawiarni na terenie USA. Firma nie ujawnia na razie żadnych szczegółów, ale przyznaje, że składanie zamówień przez telefon jest czymś, o co pytało wielu klientów. Nowa funkcja ma zostać zaprezentowana w tym roku.


Już w najbliższą środę, Starbucks uruchomi w swojej aplikacji na iPhone’a takie funkcje, jak „napiwki dla baristy”, czy „shake-to-pay”, związaną z integracją karty lojalnościowej kawiarni. Ponieważ ponad 11% klientów płaci za zakupy za pomocą smartfona, firma poszukuje nowych sposobów na wykorzystywanie tego urządzenia.

Podobno, nad funkcją zamawiania i płacenia za posiłki we własnej aplikacji, pracuje również sieć restauracji McDonald’s. Obecnie, możemy w niej używać swojego smartfona do korzystania z różnych zniżek czy nagród. Generalnie, związek między jedzeniem i smartfonami wydaje się być dziś coraz bliższy, a za jego początek można uznać zdjęcia posiłków robione w restauracjach, do dziś masowo wrzucane na serwis Instagram.

Źródło: Phonearena

SewixAutor |2014-03-14T00:20:20+02:0014 marca 2014 00:20|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Telefony, Zdrowie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.