Jesteś tutaj:-, Gry, Inne, Internet mobilny, Newsy, Telewizja-Rusza Vortex – polski Netflix z grami online za 10 USD/m-c

Rusza Vortex – polski Netflix z grami online za 10 USD/m-c

Szczecińska firma RemoteMyApp uruchamia Vortex – serwis umożliwiający dostęp do gier komputerowych poprzez telewizory Smart, komputery oraz urządzenia mobilne. Dzięki zastosowanym technologiom streamingowym gry wysokiej jakości staną się dostępne i grywalne z poziomu przeglądarki Chrome, nawet na komputerach nie posiadając odpowiednich wymagań sprzętowych.


Ideą przyświecającą twórcom platformy Vortrex było stworzenie biblioteki gier online, które będą dostępne w formule „za żądanie” za miesięczną opłatą abonamentową w wysokości 10 dolarów. Użytkownicy podobnie jak w serwisie Netflix, uzyskają dostęp do dziesiątek gier z różnych gatunków. Obecnie w skład oferty Vortexu wchodzą m.in. takie tytułu jak World of Tanks, Civilization IV czy Marvel Heros.

Unikalność naszego rozwiązania bazuje na streamingu utrzymującym się na stabilnym poziomie 45 klatek na sekundę z opóźnieniem nieprzekraczającym więcej niż 35 milisekund– mówi Rafał Krochmal, CTO w firmie RemoteMyApp. W przeciwieństwie do innych platform streamingowych Vortex nie wymaga instalacji jakichkolwiek wtyczek, pluginów czy oprogramowania. Użytkownicy muszą się jedynie zalogować oraz wybrać interesującą ich grę.


Dzięki zastosowaniu rozwiązań zaczerpniętych z takich systemów cloudowych jak AWS Amazon’a oraz autorskich protokołów streamingowych stworzonych przez RemoteMyApp, korzystanie z gier będzie możliwe niezależnie od uwarunkowań technicznych komputerów. Każdy, kto posiada przeglądarkę internetową Chrome czy urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android oraz iOS ma już możliwość korzystania z platformy.

RemoteMyApp prowadzi obecnie rozmowy z sieciami kablowymi, w celu udostępnienia usługi na telewizorach Smart oraz w ramach systemu Android TV. W ciągu najbliższych tygodni Vortex będzie dostępny w wybranych sieciach w wielu państwach. Technologia, która umożliwia granie bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, zostanie także zaimplementowania na czołowych platformach oferujących gry online, takich jak Kinguin.

RemoteMyApp to firma założona w 2014 roku w Szczecinie, jest obecna w portfelu jednego z największych w Europie Środkowej funduszy Internet Ventures, powiązanym z MCI Capital.

Jesteśmy zaangażowani w działania firmy od początku 2016 roku i bardzo cieszy nas, że możemy wspomóc debiut rynkowy tej technologii – mówi Tomasz Danis Partner i zarządzający funduszem Internet Ventures. Globalny przychód z gier generowany w ramach cyfrowej dystrybucji z roku na rok rośnie. W USA przekroczył w ubiegłym roku 74 proc. zysku ze sprzedaży. Uważamy, iż Vortex otwiera nowy rozdział umożliwiając praktycznie każdemu niezależnie od urządzenia dostęp do ulubionych gier.

Serwis dostępny jest pod adresem: www.vortex.gg

źródło: MCI Capital

KanAutor |2017-05-17T07:25:25+01:0017 maja 2017 07:25|Kategorie: Android, Gry, Inne, Internet mobilny, Newsy, Telewizja|Tagi: , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Genko 17 maja 2017 w 07:12 - Odpowiedz

    Fajny pomysł, ale cenę muszą urealnić do możliwości polskiego rynku. Po drugie u nas raczej zarabia się w złotych

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.