Discovery Networks CEEMEA, oddział Discovery Communications, największego nadawcy programów dokumentalnych na świecie, rozpoczął współpracę z telewizją internetową ipla. Dzięki niej, w ramach nowego pakietu iplaNetTV, będzie można na żywo w Internecie oglądać linearną transmisję kanału Discovery Channel. Abonenci ipla zyskają również dostęp do bogatej bazy programów z portfolio Discovery Networks w ofercie VOD.

Usługa startuje z ofertą 150 programów z portfolio kanałów Discovery w Polsce, a wśród nich Discovery Channel, TLC, ID, Animal Planet, Discovery Science i Discovery World. W sumie dostępnych będzie aż 500 godzin materiałów. W pierwszej kolejności w Discovery VOD znajdą się najpopularniejsze produkcje, takie jak Słodki biznes, Szkoła przetrwania, Najniebezpieczniejszy zawód świata czy Wszechświat Stephena Hawkinga, a także wiele innych pasjonujących filmów dokumentalnych.

Abonenci iplaNetTV zyskają również możliwość oglądania online na żywo linearnej transmisji kanału Discovery Channel, gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcą na urządzeniach mobilnych, takich jak laptop, tablet czy smartphone.

To największa umowa na usługi VOD jaką do tej pory podpisaliśmy w Polsce. Jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z ipla i tego, że możemy odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów, którzy chcą oglądać nasze nagradzane i ekscytujące programy na większej liczbie platform – powiedział Olgierd Dobrzyński Central Europe Country Manager w Discovery Networks CEEMEA. – Produkcje Discovery są teraz dostępne zdecydowanie szerszej publiczności, która za pośrednictwem Internetu zyska do nich dostęp wszędzie: w tramwaju, autobusie czy w domu. To widzowie mają kontrolę nad tym, co i kiedy chcą oglądać.”

Jedną z pierwszych okazji, aby skorzystać z transmisji Discovery Channel online na iplaNetTV, będzie pierwsza w historii Discovery Channel relacja na żywo – Nik Wallenda nad Wielkim Kanionem na żywo. W nocy z niedzieli na poniedziałek (23-24 czerwca), o godzinie 2:00, Nik rozpocznie swój 400-metrowy spacer nad Wielkim Kanionem, po linie zawieszonej prawie pół kilometra nad ziemią.

źródło: Discovery

Kan