Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka, Targi i konferencje, Telewizja-Piłkarskie mistrzostwa w cyfrowej jakości na własnej działce

Piłkarskie mistrzostwa w cyfrowej jakości na własnej działce

W sierpniu 2013 roku telewizja cyfrowa w pełni zastąpi analogową. Wszystkie trzy tzw. multipleksy mają być dostępne dla niemal wszystkich Polaków do kwietnia 2014 r. W określonych regionach kraju można od pewnego czasu odbierać kilka programów o znakomitej jakości, między innymi: TVP1, TVP2 oraz TVP Info. Dzięki temu za pomocą domowych anten DVB-T – takich, jak nowy model Thomson ANT1711 – mieszkańcy wybranych regionów kraju będą mogli na przykład na własnej działce (o ile w pobliżu będzie znajdować się odpowiedni nadajnik), oglądać między innymi mecze tegorocznych mistrzostw Europy.

Thomson ANT1711: DVB-T
Thomson ANT1711: DVB-T

Dlatego warto już teraz rozejrzeć się za dobrą anteną do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Dotyczy to osób, które do ściągania sygnału TV używają pokojowej anteny wewnętrznej. W przypadku widzów korzystających z anteny zbiorczej, nie jest to konieczne, gdyż poradzi sobie ona także z sygnałem cyfrowym.

Specjaliści twierdzą, że najlepszy wybór stanowią markowe zestawy, które zapewnią właściwą jakość obrazu. Do takich zalicza się nowy model Thomson ANT1711, który trafił do oferty Hama Polska. Sprzęt przeznaczony jest do odbioru naziemnego, analogowego i cyfrowego sygnału DVB-T. W tym celu wykorzystuje obracany tzw. dipol oraz tradycyjne wysuwane anteny VHF. Maksymalne wzmocnienie anteny wynosi 43 dB. Produkt czerpie energię z telewizora lub za pomocą zewnętrznego zasilacza. Został wyposażony w kabel antenowy o impedancji 75 Omów.
Przed kupnem anteny DVB-T należy pamiętać, żeby wziąć pod uwagę odległość do najbliższego nadajnika, a także jego położenie. Anteny pokojowe, jak Thomson ANT1711, gwarantują najlepszy odbiór w odległości do około 10 km od nadajnika. Dobrze, jeśli urządzenie ustawione jest przodem do kierunku, w którym znajduje się nadajnik. Kolejna zasada mówi, że im wyżej stoi antena, tym lepiej.

Wykaz nadajników wraz z harmonogramem wdrażania, znajduje się na stronie: http://cyfryzacja.gov.pl/Harmonogram,wdrazania,335.html.

Model Thomson ANT1711 objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Sugerowana przez Hama Polska cena detaliczna wynosi 99,90 zł.

źródło: Hama Polska

KanAutor |2012-01-17T09:41:33+02:0017 stycznia 2012 09:41|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Rozrywka, Targi i konferencje, Telewizja|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.