Jesteś tutaj:-, Rynek, Telewizja-Cyfrowy Polsat ma 96 tys. klientów usługi komórkowej

Cyfrowy Polsat ma 96 tys. klientów usługi komórkowej

Cyfrowy Polsat publikuje wyniki finansowe za 2010 rok, umacniając pozycję lidera rynku płatnej telewizji i wykazując dalszy wzrost wyników operacyjnych i finansowych w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku. Liczba abonentów wszystkich trzech usług platformy wzrosła odpowiednio do 3,44 mln abonentów płatnej cyfrowej telewizji satelitarnej, 96 tys. użytkowników MVNO i 26 tys. klientów Internetu HSPA+. Spółka odnotowała dwucyfrowy wzrost przychodów, EBITDA i zysku netto, utrzymując stabilny wskaźnik odpływu abonentów (churn).

Najważniejsze wydarzenia 2010 r. w porównaniu do 2009 r.:

 • Przychody wzrosły o 17% do niemal 1,5 mld zł;
 • EBITDA wzrosła o 28% do 407 mln zł;
 • Marża EBITDA wzrosła o 2,4 p.p. do 27,5%;
 • Zysk netto wzrósł o 12% do 258 mln zł;
 • Pozyskania brutto wyniosły 583 tys.;
 • Dalszy wzrost średniego przychodu na abonenta – ARPU pakietu Familijnego wzrosło o 4,5% do 42,10 zł, a pakietu Mini o 20,7% do 11,10 zł;
 • Liczba użytkowników usługi telefonii komórkowej wzrosła o 67 tys. do 96 tys. na koniec 2010 r., spośród których 94% stanowili klienci korzystający z oferty abonamentowej;
 • Liczba użytkowników usługi dostępu do Internetu wyniosła 26 tys.

Dla Cyfrowego Polsatu to kolejny udany i bogaty w ważne wydarzenia rok. W 2010 roku nasz spółka rozwijała się intensywnie zarówno obszarze usług telewizyjnych, jak i telekomunikacyjnych, systematycznie pracując nad zbudowaniem z usług dostępu do Internetu drugiego filaru biznesowego
firmy. W ciągu roku od startu z Internetem HSPA+, wdrożyliśmy kolejne dwie technologie podnoszące jakość naszych usług – MIMO i najnowocześniejszą LTE, której testy konsumenckie rozpoczęły się wczoraj
– mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat.

Publikacja wyników finansowych Cyfrowego Polsatu za 2010 rok: Tutaj

źródło: Cyfrowy Polsat

Kan

Autor |2011-03-18T11:32:06+01:0018 marca 2011 11:32|Kategorie: Newsy, Rynek, Telewizja|Tagi: , , |28 komentarzy

28 komentarzy

 1. Lucek 18 marca 2011 w 11:19 - Odpowiedz

  Na przykładzie tego operatora widać , że także w jego przypadku utrzymywanie nadal asymetrii MTR mija się z celem .Choć jest faktyczny wzrost liczby abonentów komórkowych , choć abonament komórkowy jest dla abonentów telewizji w ramach ich podstawowego abonamentu czyli bez dodatkowych opłat , to CP jest nadal niszowym operatorem . Brakuje tu woli właściciela do intensywnego rozwoju usług głosowych . To dlaczego zmusza się użytkowników innych sieci do „dotowania” tej malutkiej sieci , wymyślonej jako kontent dodany do usług satelitarnej telewizji . Raczej należy podkreślić , że asymetria MTR szkodzi tej niszowej sieci , bo ze względu na wyraźnie wyższe ceny połączeń DO NIEJ , abonenci innych sieci wstrzymują się z połączeniami . …Niestety , zadufanie UKE w słuszność swoich decyzji jest zbyt wielka , aby liczyć na racjonalizację decyzji w sprawie asymetrii MTR

 2. PROZAK 18 marca 2011 w 13:55 - Odpowiedz

  Niech lepiej poprawią ofertę telefoniczną, bo jest droga i mało atrakcyjna.I to jest powód, że tak mało maja chętnych na ich usługi.Asymetria, na pewno im nie szkodzi, bo abonenci innych sieci dzwonią na numery Polsatu nawet w cenie niecałych 10 groszy za minute.

  • Lucek 18 marca 2011 w 14:21 - Odpowiedz

   ~PROZAK Czasami odnoszę wrażenie ,że kompletnie nie wiesz o czym piszesz . W CP , mając abonament telewizyjny możesz mieć DODATKOWO abonament telefoniczny z 30 minutami bez żadnych DODATKOWYCH opłat .Proszę , wykaż mi ,ze to drogo (-: Chyba nie ma w Polsce innej sieci oferującej telefonię komórkową (mBank?) bez żadnych (celowo nie piszę darmowej) dodatkowych opłat ? 0,24 zł/min lub 0,20zł/min w dodatkowych pakietach to chyba też nie najdrożej . Oczywista oczywistość , są lepsze i tańsze oferty
   A zapewniam Cię ,że dla wielu użytkowników – zwłaszcza starszych – 30 min/miesiąc – to sporo .Przecież wielu użytkowników przyciągnął do jedynie słusznej sieci fakt utrzymania aktywnego konta tylko za 5zł/rok .

  • PROZAK 18 marca 2011 w 15:10 - Odpowiedz

   ~Lucek, jak było by tak rewelacyjnie tanio w CP(celowo nie piszę darmo) to sieć miała by z 2 mln abonentów, zwłaszcza starszych jak wskazujesz, bo dla nich według Ciebie 30 min to sporo.A widzisz nie maja takiego brania. Czyżby głupie ludzie nie połaszczyli się na te 30 minut? A może wolą zapłacić 1 zł miesięcznie abonamentu, i mieć 60 minut do wszystkich, albo nielimitowane rozmowy w sieci przez pół roku.Po tym znowu zmienić sieć, albo zrezygnować.Albo jeszcze inna opcję wolą!
   Coś nie po Twojej myśli starsi Polacy robią, może są mniej inteligentni od ciebie? 😀

  • Lucek 18 marca 2011 w 17:25 - Odpowiedz

   ~PROZAK Utwierdzasz mnie w przekonaniu ,ze nie za bardzo rozumiesz czytane teksty , albo starasz się być złośliwy w wyjąkowo głupi sposób . Przecież WYRAŹNIE wskazywałem , że CP jest niszowym operatorem mimo „opieki” UKE i to nawet wśród abonentów telewizyjnych , dla których może być uruchomione bez dodatkowych kosztów . Nie odwracaj zatem kota ogonem i wytłumacz swoje nieracjonalne utyskiwanie na jego drożyznę . Stąd manipulancie wyraźnie widać , że NIE TYLKO niska cena jest warunkiem sine qua non dla popularności konta . Chamstwem i przejawem braku inteligencji -ale tylko z Twojej strony – jest wciskanie mi nie wypowiedzianych poglądów o inteligencji starszych Polaków i to w sytuacji gdy sam nie zaliczam się do młodzieży.

  • PROZAK 18 marca 2011 w 19:21 - Odpowiedz

   ~Lucek, przykro mi że tak bardzo dotyka Cię prawdziwa ocena CP, nie ma w tym żadnej złośliwości, nawet jest mi przykro ze ciągle widzisz tylko tyłek kota i że próbujesz go odwrócić, a się nie udaje. Próbuj dalej, na pewno kiedyś Ci się uda.

  • Lucek 18 marca 2011 w 20:35 - Odpowiedz

   ~PROZAK Przykro powinno Ci być głównie z powodu własnej niekompetencji . Złośliwość Twoja jest tak prymitywna , że przysłania Ci zdrowy rozsądek . Tematem mojego postu było wykazanie że utrzymywanie nadal asymetrii MTR mija się z celem . CP , prywatny podmiot – z woli swoich właścicieli – nie dąży do ekspansji na rynku , choć ma do tego wszelkie przesłanki . Otóż przymus „dotacji” ze strony klientów pozostałych sieci pozwala mu na stosowanie stosunkowo (wbrew Twoim kłamstwom) niskich cen a nawet oferowania go klientom swojej platformy satelitarnej bez dodatkowych opłat . Właśnie ta baza potencjalnych klientów mogła stać się jego głównym czynnikiem ekspansji na rynku , na dodatek właściciel ma zdolności i możliwości pozyskiwania kapitału , skoro staje do przetargu na kupno drogiej sieci . Ciekawe , że nie mimo tych atutów nie dążył do rozwoju własnej sieci . To tylko przy tak niskiej inteligencji jaką wykazujesz może być uznane za chwaleniem czy obronę tejże sieci (-:
   Powtórzę zatem : dlaczego zmusza się użytkowników innych sieci do „dotowania” tej malutkiej sieci , wymyślonej jako kontent dodany do usług satelitarnej telewizji ? Dlaczego zmusza się ich do „dotowania” prywatnego przedsięwzięcia , którego wpływ na kształtowanie rynku jest znikomy ?
   Niestety wątpię , abyś cokolwiek zrozumiał z mechanizmów rynkowych – bo już nieraz wykazywałeś się kompletną indolencją . Podobnie tu prosiłem Cię , abyś nam wyjaśnił – jak usługa dodawana bez dodatkowych opłat może być droga ???? Bo może być niedopasowana , czy mało atrakcyjna z innych względów – ale droga ???? Zamiast tego odpowiedziałeś stekiem bzdur i chamskich insynuacji . Ja podaję Ci fakty , Ty skupiasz się na bezmyślnym pomawianiu . Brawo – taki styl wypowiedzi doskonale Cię charakteryzuje – niestety mocno pejoratywnie .

  • PROZAK 19 marca 2011 w 09:57 - Odpowiedz

   ~Lucek, może sprawdź cenę zestawu przed dodaniem i po dodaniu tej usługi. Zwróć tez uwagę na opłatę aktywacyjną. A już opłata aktywacyjna w telefonii komórkowej CP to już jakiś absurd. Prawie 150 zł świadczyło by że nie mogą ognać się przed naporem nowych klientów. Widzie że przez ten MTR nie możesz spać, zalecał bym jednak wizytę u lekarza i to nie jest żadna złośliwość z mojej strony a troska!
   A tak na marginesie , to CP jest mi obojętne.

  • Lucek 22 marca 2011 w 09:36 - Odpowiedz

   ~PROZAK No i sprawdziłem – aktywacja telefonu dla abonenta platformy telewizyjnej CP to 49zł , dodatkowy koszt miesięczny 1zł , aparat mieć możesz tez za 1zł . O to Cię kolejny raz pytam – jak coś dodawane praktycznie bez opłat (pomijam aktywację) może być drogie??? A Ty znowu kłamiesz ,albo nie chciało Ci się sprawdzić , ale usiłujesz bezrozumnie pouczać . Niestety to u Ciebie norma i w swoim bezmyślnym zacietrzewieniu stajesz się łudząco podobny do ~Pola .
   Nie interesuje mnie telefonia CP , dla mnie też jest nieatrakcyjną , zrezygnowałem z ich usług telewizji satelitarnej . Nie znaczy to , że nie mogę reagować na głupoty wypisywane przez Takich jak Ty , na dodatek okraszone chamskimi pomówieniami . Poruszałem tu całkiem inny problem , czego nadal swoim rozumkiem nie obejmujesz .

 3. tinka;D 18 marca 2011 w 15:20 - Odpowiedz

  Hej:cool: pisze bo chciała bym sie dowiedziec czy ten telefon ma klawiature QWERTY i dotykowy ekran czy tylko klawiature QWERTY ? 😀

 4. MaaNyy 18 marca 2011 w 16:40 - Odpowiedz

  Tak Może i Ma 96Tyś Ale to tylko Dzięki Telewizji bo w chwili obecnej jak ktoś chce podpisac umowe w CP na 15 mies to musi wziąść oferte Muli i do tego jest Nr Kom w którym Mamy 30 min wymienne na 90 sms do wszytskich aktywacja to 29zł (tylko abonament jest tam 0 ZŁ ) tak sie zdobwywa ludzi w CP i temu sie ma tyle Aktywnych Kart sim :/ teraz pomnóżmy około 1mln Simek Razy 29zł = 290mln złotych za same aktywacje i można 🙂 haha. a ile takich simek będzie do konca oferty CP ??

 5. Pomocnik 18 marca 2011 w 19:50 - Odpowiedz

  Wyślij GG na 8075 to działa w 100%

 6. tinia 18 marca 2011 w 20:22 - Odpowiedz

  czy ma on kabel USB ?

 7. Poll 18 marca 2011 w 22:54 - Odpowiedz
  • Poll 18 marca 2011 w 22:55 - Odpowiedz

   ups! Chciałem lucusiowi napisać tylko by znowu dał odpocząć głowie. Straszliwie ja bowiem męczy.

  • PROZAK 20 marca 2011 w 08:00 - Odpowiedz

   Tobie ~Poll też by się to przydał odpoczynek, bo dla mnie 80% Twoich komentarzy to zwykły spam.

  • Poll 20 marca 2011 w 08:22 - Odpowiedz

   Nie przejmuj się. Zwykle ludzie reagują tak jak Ty, gdy brak im argumentów w dyskusji. To najnormalniejsza reakcja obronna organizmu 🙂

 8. yeti57 20 marca 2011 w 09:07 - Odpowiedz

  Używałem ten model telefonu przez 5 lat.Potem zacząłem
  używać inne bardziej wypasione modele(ale zawsze NOKIA)
  Sentyment zawsze pozostał i od m-ca znów używam tego
  modelu.Powiem krótko telefon nie do za….nia,przykład ;
  wczoraj (nie wiedząc o tym)uprałem go razem z bluzą w pralce automatycznej.Przeszedł cały cykl prania w temp.60 stopni wraz z płukaniem.I co? po dokładnym wysuszeniu
  dziś rano odpalił.Pokarzcie mi inny telefon który to przejdzie…

 9. ewaa 20 marca 2011 w 09:19 - Odpowiedz

  wie ktos moze jak zainstalowac gg play ?
  jak cos to moje gg 13192013 🙂

 10. Julia 20 marca 2011 w 09:19 - Odpowiedz

  A co to jest ten „stretoskop”? 😮

 11. Blom 20 marca 2011 w 13:00 - Odpowiedz

  [quote]Nie przejmuj się. Zwykle ludzie reagują tak jak Ty, gdy brak im argumentów w dyskusji. To najnormalniejsza reakcja obronna organizmu 🙂 [/quote]

  Nie przesadzaj, to nie jest dyskusja tylko przepychanki najpierw pomiędzy tobą Poll a Luckiem, a teraz sprowadzono do tego poziomu innych.
  Od pewnego czasu obserwuję Twoje komentarze i śmiem twierdzić, że to Tobie brakuje argumentów.

  Szkoda tylko, że na takich przepychankach nikt nic nie zyskuje a wręcz przeciwnie traci.
  Pozdrawiam

  • Poll 20 marca 2011 w 13:54 - Odpowiedz

   O jakich przepychankach piszesz? Dlaczego mnie zaczepiasz a właściwie dlaczego to ja wiem. Poprawniej byłoby napisać po co? Nie podoba Ci sie moje zdanie to wyraź swoje albo nie odpowiadaj.

  • Blom 20 marca 2011 w 14:29 - Odpowiedz

   Właśnie wyraziłem swoje zdanie i to nie ja jeden.
   Pozdrawiam

  • Poll 20 marca 2011 w 14:32 - Odpowiedz

   No ale zdanie powinno mić jakiesz konkrety, argumenty i tp.

 12. viola 20 marca 2011 w 13:04 - Odpowiedz

  ja wgl nie moge tego gg pobrac!!!!!! 🙁

 13. viola 20 marca 2011 w 13:05 - Odpowiedz

  ja wgl nie moge tego gg pobrac!!!!!! 🙁

 14. Blom 20 marca 2011 w 14:42 - Odpowiedz

  [quote]No ale zdanie powinno mić jakiesz konkrety, argumenty i tp. [/quote]

  Ale co Ci mam uzasadniać ?
  Zajrzyj do kilku starszych postów na Telixie i sam zobaczysz, że sytuacja jest notoryczna i niezmienna.
  Jesteśmy dorosłymi ludźmi dlatego potrafimy kierować swoim zachowaniem.

  • Poll 20 marca 2011 w 14:54 - Odpowiedz

   Ale jaka sytuacja?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile