Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Taryfy komórkowe-Za bilety kolejowe błyskawicznie zapłacimy BLIKIEM

Za bilety kolejowe błyskawicznie zapłacimy BLIKIEM

Możemy już płacić BLIKIEM za bilety kolejowe w automatach biletowych w 22 miastach na terenie całego kraju. Wszystko dzięki współpracy między Polskim Standardem Płatności a firmą Avista, należącą do grupy Scheidt&Bachmann, światowego lidera w dziedzinie automatyki miejskiej.

Scheidt&Bachmann to firma z niemal 150-letnią tradycją. Zajmuje się produkcją profesjonalnych systemów do sprzedaży biletów, systemów parkingowych, rozwiązań dla stacji paliw, a także systemów sterowania sygnalizacją kolejową. Rozwiązania firmy znane są w ponad 50 krajach na całym świecie. Teraz w wybranych automatach Scheidt&Bachmann do sprzedaży biletów kolejowych można już płacić BLIKIEM w wielu miastach Polski (m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Opolu i Poznaniu). Jak kupić bilet i zapłacić BLIKIEM?

Wystarczy, że posiadamy aplikację mobilną banku – uczestnika systemu BLIK (dziś są to Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Inteligo, Getin Noble Bank, T-Mobile Usługi Bankowe). W biletomacie wybieramy opcję płatności BLIK i generujemy jednorazowy, sześciocyfrowy kod w aplikacji mobilnej banku. Wpisujemy kod BLIK na ekranie automatu i całą transakcję potwierdzamy w aplikacji na telefonie, co gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo transakcji.

Współpraca z Scheidt&Bachmann to naturalny kierunek rozwoju systemu BLIK w segmencie urządzeń samoobsługowych. Użytkownicy BLIKA doceniają jego bezpieczeństwo i powszechność, co jest w szczególności istotne w przestrzeni publicznej – mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Jestem przekonany, że wprowadzenie nowego sposobu wnoszenia opłat w automatach spotka się z pozytywnym odbiorem pasażerów – mówi Sebastian Borowski, wiceprezes Avista Sp. z o.o., operatora i dostawcy automatów.

Pełna lista automatów, w których można zapłacić BLIKIEM znajduje się na www.automatykolejowe.pl

Obecnie BLIK jest już dostępny w ponad 7 milionach aplikacji bankowych. Od momentu, gdy system został uruchomiony (luty 2015 r.) dokonano nim kilkanaście milionów transakcji. BLIKIEM można płacić w ponad 180 tysiącach terminali płatniczych w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych obsługiwanych przez eService, First Data i PayTel oraz niemal we wszystkich polskich sklepach internetowych (także błyskawiczną metodą „jednego kliknięcia”) za pośrednictwem działających w Polsce agentów rozliczeniowych i integratorów płatności, takich jak: Blue Media, Dotpay, Przelewy24, Tpay.com, CashBill, eCard, PayU, czy First Data. BLIK to także wygodna i bezpieczna wypłata gotówki z większości, czyli około 15 tysięcy bankomatów (w sieci Euronet, Planet Cash oraz banków – uczestników systemu) oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P (w tej chwili jest to możliwe w ING Banku Śląskim, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, mBanku i PKO Banku Polskim).

źródło: PSP

KanAutor |2017-04-25T13:17:03+02:0025 kwietnia 2017 13:17|Kategorie: Konsole, Newsy, Operatorzy, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. ixu 25 kwietnia 2017 w 12:44 - Odpowiedz

    „w 22 miastach na terenie całego kraju” – zarąbiście… Ktoś tu coś za dużo naklikał…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.