Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia-Czy da się zagrać na iPhone 15 Pro w nowe gry z PS5 i XSX?

Czy da się zagrać na iPhone 15 Pro w nowe gry z PS5 i XSX?

iPhone to flagowy produkt firmy Apple. Od momentu pojawienia się na rynku pierwszej serii minęło już 16 lat. Przez ten długi okres iPhone’y były uważane za symbole luksusu, charakteryzujące się wyjątkową jakością, wykończeniem i parametrami technicznymi. Mimo że iOS oferował wiele dobrych gier, iPhone’y nie były typowo kojarzone z potężnymi maszynami do grania. Nowy produkt firmy ma na celu zmianę tego postrzegania.

 

iPhone 15 Pro: Rewolucja w Świecie Mobilnych Gier

Granie na smartfonach w gry konsolowe nie jest już żadną nowością. Od kilku lat korzystamy z rozwiązań opartych na chmurze, które pozwalają nam przekształcić nasz smartfon w przenośną konsolę. Jednak iPhone 15 Pro zapowiada zupełnie nową erę. Urządzenie ma moc obliczeniową, która pozwoli na uruchamianie najnowszych gier bez konieczności dostępu do internetu.

 

Gdy w trakcie trwania konferencji Apple ujrzałem Death Stranding na prezentacji smartfona, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. W końcu to gra, która wyciskała ostatnie poty z poprzedniej generacji konsol, a niektóre komputery do dziś mają problem by móc swobodnie odpalić ten tytuł! Ta gra autorstwa Hideo Kojimy, zawierająca w sobie ogromny, mroczny świat i realistyczną grafikę. Na dodatek, choć waży sporo gigabajtów – ma być dostępna na urządzeniach przenośnych. Po prostu szok i niedowierzanie. – Bartosz Graczyk, Orange Polska

 

resident evil village iphone 15 pro

 

Jednak to nie koniec. Jak się okazuje, że na iPhone 15 Pro będziemy mogli zagrać w tegoroczne premiery, takie jak Assassin’s Creed Mirage. Czy to oznacza, że przemysł gier komputerowych zmierza w kierunku urządzeń mobilnych, zamiast tradycyjnych komputerów i konsol? Na razie nie ma powodów do obaw. Port gry na iPhone 15 zostanie udostępniony dopiero w przyszłym roku, ponieważ deweloperzy potrzebują czasu na dostosowanie gry do urządzenia mobilnego. Co ciekawe, najpopularniejsza obecnie konsola mobilna, Nintendo Switch, nie otrzyma portu. Obserwujemy dynamiczne zmiany w świecie gier.

Co oprócz tego? Na iPhone 15 uruchomimy również produkcje od CAPCOM, takie jak Resident Evil Remake, czy Resident Evil Village.

 

Jakie będą parametry graficzne w nowych grach na iPhone 15 Pro?

Nie mamy jeszcze pełnych informacji, ale wiemy, że będą one dostępne tylko na modelach iPhone 15 Pro i nowszych, ponieważ tylko urządzenia wyposażone w ultracienki procesor 3nm A17 Bionic będą w stanie obsłużyć i uruchomić te gry. Ponadto, ciekawą funkcją jest obecność portu USB-C, który pozwoli na korzystanie z dysków zewnętrznych do zapisu filmów w formacie Apple Prores RAW. Gry komputerowe często zajmują dużo miejsca na dysku, dlatego ta opcja może być bardzo przydatna.

 

Bez nazwy 1

 

Osobiście uważam, że ruch dokonany przez Apple ma potencjał do pozytywnego wpłynięcia na branżę gier komputerowych i przyspieszenia jej rozwoju. To naturalna ewolucja gamingu. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem iPhone 15 Pro – Bartosz Graczyk, Orange Polska

 

 

Źródło: Orange.pl

Autor |2023-09-18T14:03:29+02:0018 września 2023 16:30|Kategorie: Apple, Gry, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.