Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, e-Sport, Gry, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top30, Top7-Koniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcie

Koniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcie

Rozwiązanie jest oparte na chmurze i wykrywa oszustwa w czasie rzeczywistym, a także przekazuje automatyczne raporty klientowi, który może podjąć decyzję dyscyplinarną w stosunku do osoby łamiącej regulamin. Rozwiązanie zostało zaprezentowane 7 września 2019 r. podczas mistrzostw e-sportowych StarLadder Berlin Major 2019.
Dzisiejsi gracze online często stykają się z oszustwami podczas gier. Według najnowszej ankiety Irdeto Global Gaming Survey nieuczciwe działania zepsuły lub negatywnie wpłynęły na wieloosobową rozgrywkę w przypadku 88% graczy, a do oszukiwania przyznał się jeden na trzech graczy.Osoby łamiące reguły gry mogą zniechęcić uczciwych lub profesjonalnych graczy do udziału w zawodach, negatywnie wpływając na relacje w branży e-sportowej. Poza tym oszukiwanie może również odbić się na popularności i reputacji zawodów, zmniejszając przychody lub liczbę potencjalnych partnerstw.

W celu zminimalizowania możliwości nieuczciwego zachowania w zawodach e-sportowych firma Kaspersky stworzyła system Anti-Cheat, który może zostać łatwo zintegrowany z platformą sportu elektronicznego, wdrożony do stosowania przez użytkowników i wykorzystywany do zapewnienia uczciwej gry podczas rozgrywanych online etapów zawodów, kiedy monitorowanie oszustw jest szczególnie trudne.

W przypadku korzystania z omawianego rozwiązania, aby wziąć udział w zawodach online, zawodnik musi zainstalować dystrybuowanego przez platformę klienta Anti-Cheat. Następnie na komputerze gracza gromadzone są informacje dotyczące procesu gry, które są wysyłane do chmury i analizowane pod kątem podejrzanych zdarzeń. Jednocześnie sędzia zawodów otrzymuje za pośrednictwem interfejsu WWW bezpośrednie raporty w czasie rzeczywistym dotyczące oszustw. Rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat dostarcza techniczne dowody oszukiwania bez podejmowania jakichkolwiek działań wobec gracza, pozostawiając ostateczną decyzję sędziemu oraz organizatorom zwodów. Co istotne, zapewniając wykrywanie oszustw, rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat stawia na pierwszym miejscu wygodę użytkownika, nie wpływając na proces gry ani nie obciążając nadmiernie ruchu.

Uczciwość gry ma ogromne znaczenie dla graczy, którzy chcą wykazać swoją klasę i umiejętności. Kiedy w grach takich jak CS:GO, PUBG czy DOTA 2 prym wiodą oszuści, uczciwi gracze przestają się angażować lub całkowicie rezygnują z udziału w tego typu aktywności. Nasze rozwiązanie umożliwi organizatorom zawodów utrzymanie stabilnej równowagi w społeczności graczy. Oferując Kaspersky Anti-Cheat, Kaspersky wykorzystuje swoje przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w walce ze szkodliwym oprogramowaniem oraz cyberprzestępczością na zupełnie nowym polu – powiedział Anton Selikow, szef projektu Kaspersky Anti-Cheat.

Podczas mistrzostw firma Kaspersky poinformowała również o zawarciu swojej pierwszej transakcji handlowej z StarLadder. Kaspersky będzie świadczył StarLadder swoje usługi, umożliwiając platformie organizację uczciwych i monitorowanych zawodów, podczas których gracze i widownia będą mogli mieć pewność, że gra jest czysta.

Alexander Chegrinez, dyrektor ds. rozwoju biznesu StarLadder, powiedział: Niektórzy gracze mogą uciekać się do oszustwa, ponieważ chcą zarobić prawdziwe pieniądze, zajmując miejsca, za które przyznawane są nagrody, lub zakwalifikować się do zawodów. Ten coraz widoczniejszy trend może nadwyrężyć zaufanie do branży sportu elektronicznego i spowodować spadek popularności zawodów online. Rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat pozwala nam wykorzystać ogromne doświadczenie i wiedzę firmy Kaspersky i zastosować ją w branży gier. Przetestujemy to nowe rozwiązanie podczas naszych zawodów, sprawdzając, jak często gracze postępują nieczysto. Jesteśmy przekonani, że to nowe rozwiązanie przyciągnie więcej graczy do platformy StarLadder i pozwoli stworzyć zdrowszą społeczność graczy.

Rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat jest dostępne na całym świecie i jest skierowane zarówno do osób tworzących gry, jak i organizatorów zawodów e-sportowych.

Źródło:
Firma Kaspersky


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.