Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia-OPPO prezentuje pierwszą odsłonę ColorOS 11 – spersonalizowanego systemu opartego na Androidzie 11

OPPO prezentuje pierwszą odsłonę ColorOS 11 – spersonalizowanego systemu opartego na Androidzie 11

Podczas dzisiejszej internetowej konferencji prasowej OPPO, wiodący producent urządzeń mobilnych, zaprezentował swój nowy system ColorOS 11, który jako jeden z pierwszych systemów operacyjnych producentów sprzętu oryginalnego daje użytkownikom dostęp do najnowszej wersji Androida 11. Dzięki koncepcji „Make Life Flow” ColorOS 11 pozwala korzystać z ulubionych funkcji systemu Android, a przy tym oferuje szereg unikalnych personalizacji interfejsu użytkownika. Premiera systemu, która nastąpiła krótko po ogłoszeniu przez Google wprowadzenia Androida 11, to owoc bliskiej współpracy pomiędzy dwoma koncernami.

Nowy poziom personalizacji interfejsu użytkownika, dzięki któremu wyrazisz siebie

ColorOS 11 daje niespotykane dotychczas możliwości w zakresie personalizacji interfejsu użytkownika, aby każdy mógł puścić wodze fantazji i odpowiednio dostosować sposób obsługi sprzętu. Nowa wersja pozwoli więc tworzyć własne tapety, ekrany always-on-display, czcionki i ikony. Najnowsza wersja wprowadza także kolejne ulepszenia do Trybu ciemnego dostępnego w Androidzie, dodając trzy warianty kolorystyczne i możliwość dopasowania poziomu kontrastu. Z kolei OPPO Relax 2.0 pozwala tworzyć własne kompozycje tzw. białego szumu i oferuje dostęp do bogatej kolekcji odgłosów miast z całego świata.

 

original d6994e50056fb1090cce54927ef45011

 

original 48e4c763e66995d08eca905817239044

 

„Tworząc ColorOS 11, skupiliśmy się na personalizacji interfejsu, co wynikało z potrzeb naszych użytkowników. Interesują ich coraz bardziej zindywidualizowane i unikalne rozwiązania w obszarze sposobów korzystania z telefonu. Zespół, który pracował nad ColorOS, wykorzystał i wdrożył informacje zwrotne od użytkowników dotyczące większej personalizacji interfejsu pod kątem szerszej gamy dostępnych funkcji. Dzięki temu dajemy osobom korzystającym z systemu więcej przestrzeni na realizację pomysłów i pozwalamy im przejąć pełną kontrolę nad swoimi smartfonami.” – powiedziała Lynn Ni, kierowniczka zespołu projektowego ds. OPPO ColorOS.

 

image processing20200914 3997 i9hs1n

 

original 9bb6e41a8475c16f8b3c351b63e26bc0

 

 

Jeszcze większa wydajność

ColorOS 11 wyposażono w szereg funkcjonalności, które poprawiają wydajność pracy i codziennych zajęć. Wśród nich jest m.in. opcja Three-Finger Translate, która wykorzystuje mechanizm Google Lens – jest to pierwsze wspólne narzędzie stworzone przez OPPO i Google. Funkcja pozwala na zapisanie i przetłumaczenie tekstu poprzez prosty rzut ekranu wykonany za pomocą ruchu trzech palców.

 

original 07054a72644baa96a422d8849f43d96b

 

Kolejną wartą uwagi funkcjonalnością, w którą został wyposażony nowy ColorOS, jest Flexdrop – proste, intuicyjne narzędzie umożliwiające realizację kilku zadań jednocześnie. Użytkownicy mogą w tym samym czasie np. oglądać film i wysyłać wiadomości, co docenią wielbiciele kina, ale też zapaleni gracze, którzy nie muszą już przerywać sesji w grze. Z kolei nowe menu kontroli urządzeń pozwala użytkownikom przełączać się pomiędzy różnymi inteligentnymi sprzętami domowymi i sterować ich działaniem bez konieczności pobierania nowych aplikacji.

 

original 5e2a5810348a2345e7fdc0ee2e653b59

 

Aby maksymalnie wykorzystać dostępną moc baterii, nowy tryb jej oszczędzania Super Power Saving Mode umożliwia użytkownikom wybranie sześciu aplikacji, które będą działać, gdy akumulator jest na wyczerpaniu. Z kolei funkcja ochrony baterii Battery Guard zapobiega uszkodzeniom, które mogą powstać wskutek długotrwałego ładowania prądem o zmiennym napięciu, ucząc się nawyków posiadaczy urządzeń. Jak to działa? Przykładowo rozwiązanie sprytnie zatrzymuje proces ładowania w nocy, gdy bateria jest naładowana w 80%, i wznawia go, aby w pełni doładować ogniwo akurat na czas pobudki.

Działanie bez zgrzytów, dzięki któremu wszystko przebiega płynnie

Wysoka częstotliwość wyświetlania filmów to dla wielu telefonów duże wyzwanie, które powoduje przerwy w działaniu i zgrzyty. Aby skutecznie rozwiązać ten problem, ColorOS 11 został wyposażony w UI First 2.0, tj. narzędzie, które wykorzystuje oryginalny silnik eliminujący opóźnienia oraz Quantum Animation. Funkcja zwiększa o 45% użycie pamięci RAM, co oznacza o 32% wyższy współczynnik przetwarzania i o 17% większą liczbę klatek wyświetlanych na sekundę. Jest to zarazem pierwsze takie rozwiązanie na rynku.

AI App Preloading uczy się natomiast zachowań użytkowników i na tej podstawie wstępnie ładuje najczęściej używane aplikacje, zmniejszając czas potrzebny na ich uruchomienie. Opcja SuperTouch z kolei inteligentnie identyfikuje scenariusze zachowań użytkowników i odpowiednio optymalizuje czas reakcji na dotyk, poprawiając tym samym płynność pracy systemu.

Zwiększone bezpieczeństwo i prywatność użytkownika

W ColorOS 11 dostępne są nowe, fabryczne opcje prywatności Androida 11, a także szereg dodatkowych funkcji ochrony prywatności i danych. Funkcja Prywatny System tworzy oddzielny system, w którym druga wersja aplikacji i danych działa niezależnie od oryginału. Funkcjonalność włączyć można wyłącznie po weryfikacji odcisku palca lub podaniu hasła.

 

original 2c24a0577f0c109b74d24e065287f0fc

 

Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto nowy skrót do blokady aplikacji. Umożliwia on użytkownikom zablokowanie dostępu do nich za pomocą odcisku palca, hasła lub rozpoznawania twarzy. Udoskonalono także system zezwoleń, dodając tymczasowe zezwolenia na zmianę ustawień aparatu, mikrofonu lub dostępu do lokalizacji. Automatyczne resetowanie zezwoleń przywraca domyślne ich ustawienia dla aplikacji, które przez dłuższy czas nie były użytkowane. Aby uniemożliwić złośliwym aplikacjom pozyskanie danych z innych programów, funkcja ograniczonego zapisywania ogranicza dostęp do danych telefonu i żąda zgody użytkownika.

 

Najszybsza i najszerzej zakrojona premiera w historii ColorOS

Aktualna, premierowa wersja beta systemu ColorOS zachęca miłośników technologii do odkrywania nowych funkcjonalności i dzielenia się opiniami. Oficjalna wersja oprogramowania pojawi się na rynku za kilka tygodni. ColorOS 11 będzie udostępniany stopniowo, w pierwszej kolejności będą wyposażone w niego urządzenia z serii Find X2 i Reno3. Docelowo nowy system otrzyma 28 modeli smartfonów, w tym z serii Find, Reno, F i A.

 

image processing20200914 5925 1x9gsisAutor |2020-09-14T13:51:52+02:0014 września 2020 13:51|Kategorie: Android, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.