Jesteś tutaj:-, Nawigacja, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Top7-EZVIZ S2 – bezpieczeństwo podczas długiego weekendu

EZVIZ S2 – bezpieczeństwo podczas długiego weekendu

Kompaktowa kamera, zamontowana na przedniej szybie naszego auta, w czasie rzeczywistym rejestruje obraz sprzed maski samochodu. Jakie są korzyści z posiadania wideorejestratora samochodowego?

Wielkimi krokami zbliża się kolejny długi weekend. Za wybranie jednego dnia urlopowego, otrzyma się 4 dni wolnego. Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że wiele osób chce aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu, a perspektywa kilku wolnych dni pod rząd sprawia, że dla wielu Polaków to także możliwość dłuższego wyjazdu. Skutkuje to znacznie zwiększoną liczbą samochodów na drogach, co prowadzi do wzrostu niebezpiecznych sytuacji.

Mimo corocznych akcji związanych z bezpieczeństwem na drogach przeprowadzanych przez policję w całej Polsce, podsumowanie długiego weekendu majowego nie napawa optymizmem. Według danych Policji, podczas majówki doszło do 356 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 477 zostało rannych. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 1571 nietrzeźwych kierowców.

Jeżeli planujemy podróż, powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Policjanci wymieniają kilka kluczowych zasad, których powinniśmy się trzymać:

  • przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu, a także ustawienie świateł
  • upewnijmy się, że posiadamy obowiązkowe wyposażenie auta, czyli gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy, przydatna może być także apteczka oraz kamizelka odblaskowa
  • w dłuższą trasę wyjedźmy wypoczęci, najlepiej po 7-8 godzinnym śnie
  • jeśli wcześniej spożywaliśmy alkohol, obowiązkowo sprawdźmy nasz stan trzeźwości – można to zrobić w każdej jednostce Policji
  • bierzmy pod uwagę korki i inne utrudnienia, aby później nie rozwijać nadmiernej prędkości, spiesząc się do celu naszej podróży

Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę te oraz inne zdroworozsądkowe reguły, na drodze i tak może dojść do niebezpiecznej sytuacji z naszym udziałem. Jeśli nie jesteśmy sprawcami, istnieje jeszcze jeden element wyposażenia auta, który może być bardzo przydatny. Jest to wideorejestrator samochodowy.

Jakie są korzyści z posiadania wideorejestratora samochodowego?

Kompaktowa kamera, zamontowana na przedniej szybie naszego auta, w czasie rzeczywistym rejestruje obraz sprzed maski samochodu. Tym samym jest w stanie uchwycić wszelkie niebezpieczne sytuacje, które wystąpią przed nami, a w najgorszym wypadku zarejestrować kolizję, w której uczestniczymy. W jaki sposób może nam to pomóc?

Nagranie wideo jako materiał dowodowy

Nagranie z naszej kamery może być solidnym materiałem dowodowym, który potwierdzi naszą niewinność i jednoznacznie wskaże sprawcę zdarzenia, o ile wina nie leży po naszej stronie. Tym samym unikniemy żmudnego przesłuchiwania przez Policję, szukania świadków oraz bitwy na argumenty z innymi uczestnikami zdarzenia. Ponadto nie będziemy musieli się martwić, gdy ktoś ucieknie z miejsca wypadku. Przy odpowiednich warunkach oświetleniowych dobra kamera z pewnością zarejestruje tablice rejestracyjne takiej osoby, dzięki czemu będzie możliwe wyegzekwowanie odszkodowania.

 Materiał z wideorejestratora samochodowego jako podstawa unieważnienia mandatu

To kolejny rodzaj sytuacji, w której nagranie staje się materiałem dowodowym. W przypadku, gdy zostaniemy zatrzymani przez policję i w naszej ocenie będzie to niesłuszne, dzięki kamerze będziemy posiadać solidny argument, który być może przekona sąd do unieważnienia mandatu. Taka opcja wydaje się sensowna, zwłaszcza w świetle kontrowersji związanych z radarami będącymi na wyposażeniu policji – borykają się one z problemami i nie zawsze poprawnie rejestrują prędkość, dlatego obecność wideorejestratora może potwierdzić naszą wersję zdarzeń, w której nie złamaliśmy prawa.

Jakie cechy powinien posiadać nowoczesny wideorejestrator?

Wiemy do czego służy kamera samochodowa i w jakich sytuacjach może nam pomóc. Jak w takim razie powinien wyglądać nowoczesny wideorejestrator? O najważniejszych cechach takich urządzeń powiedział Tomasz Kowalewski, specjalista ds. systemów wizyjnych z firmy EZVIZ:

Nowoczesne wideorejestratory samochodowe posiadają szereg funkcji, które umożliwiają zarejestrowanie nagrania w wysokiej jakości i ewentualne zabezpieczenie go w przypadku kolizji. Pozwala to na szybkie przekazanie materiału w ręce policji i przyspieszenie całego postępowania. Niektóre urządzenia, takie jak EZVIZ S2, poza rejestracją przebiegu podróży, posiadają zaawansowane funkcje asystenta kierowcy między innymi ostrzeganie przed zderzeniem, ostrzeganie przed zmianą pasa ruchu czy przypominanie o ograniczeniu prędkości. Zwiększa to bezpieczeństwo jazdy i pozwala na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji. Podstawą jest jednak wysoka rozdzielczość nagrań i szybkość zapisu wyrażona w klatkach na sekundę, co w przypadku kamery S2 wynosi 60kl/s w rozdzielczości Full HD. W połączeniu z trybem słabego oświetlenia oraz specjalną aplikacją przeznaczoną na smartfony taki wideorejestrator staje się nowoczesnym towarzyszem podróży, który w krytycznych momentach jest asem w rękawie każdego poszkodowanego kierowcy.

 Wideorejestrator samochodowy to małe, niepozorne urządzenie, które po zamontowaniu nie zwraca naszej uwagi. O jego wartości przypomnimy sobie dopiero podczas zdarzenia drogowego, kiedy okaże się jak bardzo ułatwia nam sprawę i pomaga w udowodnieniu winy sprawcy. Warto w takie urządzenie zainwestować, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dłuższą podróż, np. podczas weekendu majowego. Oby przydało się co najwyżej do nagrywania przejazdu przez urokliwe i malownicze miasteczka.

źródło: EZVIZ

 

 Autor |2018-05-28T12:23:21+02:0028 maja 2018 12:20|Kategorie: Inne, Nawigacja, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.