E-operat w Banku Millennium

Projekt transformacji cyfrowej hipotek w Banku Millennium przyśpiesza. Od połowy grudnia bank wprowadził e-operat czyli elektroniczny proces wyceny nieruchomości. Proces zakłada wsparcie klienta przez bank w pozyskaniu operatu szacunkowego. Zlecenie jest przekazywane elektronicznie do firmy, która dokonuje wyceny. Cały proces jest bardzo szybki, klient otrzymuje operat w ciągu 3-4 dni od oględzin nieruchomości i może go dowolnie wykorzystywać.

E-operat dostępny jest dla klientów wnioskujących w Banku Millennium o kredyt hipoteczny. Bank oferuje wsparcie dla klienta w zleceniu wyceny nieruchomości, które trafia do jednej z dwóch firm współpracujących z bankiem. Oględziny nieruchomości mogą być wykonanie fizycznie lub online. Wycena nieruchomości jest przekazywana mailem lub w formie papierowej, zgodnie z życzeniem klienta, jest także w formie elektronicznej udostępniona bankowi, co skraca czas wydania decyzji kredytowej.

E-operat jest własnością klienta, który może nim swobodnie dysponować.

 

Rezygnujemy z fizycznej formy operatu i przechodzimy całkowicie na elektroniczną. Zapewniamy przy tym naszym klientom nie tylko szybką wycenę nieruchomości, ale też, dzięki negocjacjom z rzeczoznawcami, bardzo konkurencyjne ceny. Nie pobieramy też żadnych dodatkowych opłat za przekazanie zlecenia klienta do firmy, a wszystko można załatwić podczas jednego spotkania, dzięki czemu klient oszczędza swój czas – mówi Tomasz Pol, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium. – Wkrótce planujemy udostępnienie kolejnych rozwiązań w ramach projektu digitalizacji hipotek – dodaje Tomasz Pol.

 

Klient zamawia e-operat podczas składania wniosku o kredyt lub na późniejszym etapie. W ciągu kilku minut zlecenie i wymagane dokumenty trafiają do firmy realizującej wycenę. W trosce o bezpieczeństwo klienta rzeczoznawca może przeprowadzić oględziny online, bez fizycznej wizyty w nieruchomości.

Niezależnie od e-operatu, klienci Banku Millennium mają nadal możliwość dostarczenia własnej wyceny nieruchomości, wykonanej przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.