Szkoły w Ose Jednak z INEA

INEA dostarczy usługi transmisji danych do ponad 1000 szkół w Wielkopolsce. Projekt realizowany będzie na potrzeby budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

W czerwcu 2018 r. INEA podpisała umowę na zapewnienie transmisji danych do 888 szkół w Wielkopolsce i zrealizowała już zamówienia dla ponad 500 z nich. W piątek (13.09.2019r.) opublikowana została informacja o odstąpieniu od zawarcia umowy z podmiotem zrzeszającym lokalnych operatorów i zawarcia nowej umowy, na mocy której INEA zrealizuje transmisję danych dla kolejnych 279 placówek. 

Światłowód to niezwykle ważna inwestycja dla instytucji oświatowych. Dostęp do szybkiego Internetu niesie za sobą szereg korzyści edukacyjnych zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dzięki współpracy z NASK do końca tego roku dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz cyfrowych zasobów edukacyjnych uzyskają uczniowie ponad 1000 szkół z naszego regionu.  Ta liczba nas bardzo cieszy, bo to ponad 80% wszystkich szkół znajdujących się w zasięgu sieci światłowodowej INEA – komentuje Michał Bartkowiak, Wiceprezes INEA S.A.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, którego celem jest zagwarantowanie wszystkim szkołom w Polsce dostępu do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu szerokopasmowego. Projekt powstał pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, a operatorem sieci jest Państwowego Instytutu Badawczego NASK.Autor |2019-09-16T09:02:35+02:0016 września 2019 09:02|Kategorie: Inne, Inne, Internet, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Taryfy, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.