Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Sunrise, szwajcarski operator telekomunikacyjny, startuje w marcu z pierwszym komercyjnym wdrożeniem 5G w Szwajcarii

Sunrise, szwajcarski operator telekomunikacyjny, startuje w marcu z pierwszym komercyjnym wdrożeniem 5G w Szwajcarii

Podczas forum zorganizowanego przez Huawei w ramach Mobile World Congress 2019 (MWC 2019), Olaf Swantee, CEO firmy Sunrise, powiedział, że prace nad wdrożeniem 5G przebiegają płynnie. Sieć 5G, która swoim zasięgiem obejmie ponad 150 miast i wsi w Szwajcarii, zostanie uruchomiona w marcu 2019 r.

 

Sunrise, jako aktywny uczestnik rynku nowych technologii mobilnych, robi stałe postępy we wczesnej komercjalizacji 5G w Szwajcarii. Już w grudniu 2017 r. operator stworzył nowy model biznesowy oparty na sieci 5G end-to-end od Huawei. Obejmuje on m.in. wirtualną rzeczywistość, panoramiczną transmisję wideo na żywo oraz 12-kanałowe wideo ultrawysokiej rozdzielczości. W paśmie 3,5 GHz przepustowość łącza downlink osiągnęła 3,28 Gb/s. W czerwcu 2018 r. Sunrise zakończył pierwsze krajowe wdrożenie sieci 5G end-to-end, a w listopadzie uruchomił sieć nowej generacji w szwajcarskim ośrodku narciarskim Laax. Obecnie operator dynamicznie rozwija sieć 5G w 150 szwajcarskich miastach i wsiach, która zostanie uruchomiona już w marcu tego roku.

 

Użytkownicy sieci 5G od Sunrise mogę więc liczyć na jeszcze lepsze doświadczenia oraz dostęp do innowacyjnych usług. Dotyczy to np. 5G Air Fiber o przepustowości 1 Gb/s dla usług szerokopasmowego dostępu do Internetu dla gospodarstw domowych oraz usług wideo 4K i 3D. Dzięki technologii 5G Sunrise jeszcze bardziej zwiększy swoją konkurencyjność na rynku B2B i dostarczy przedsiębiorstwom bardziej elastyczne i wydajne usługi komunikacyjne.

 

Huawei to strategiczny partner Sunrise, który oferuje innowacyjne rozwiązania 5G do komercyjnego zastosowania, w tym radiową sieć dostępową, sieć transportową i sieć bazową.

 

– Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu 5G od Huawei i globalnemu doświadczeniu firmy we wdrażaniu tej technologii, jesteśmy pewni, że zapewnimy naszym klientom najlepsze doświadczenia i staniemy się dostawcą technologii 5G numer jeden w Szwajcarii –powiedział Olaf Swantee, CEO Sunrise.Autor |2019-02-28T10:41:42+01:0028 lutego 2019 10:41|Kategorie: 5G, Aplikacje, Inne, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Gatts 1 marca 2019 w 12:17 - Odpowiedz

    I to mi się podoba.Nie dość , że tanio to najnowocześniejszy sprzęt na rynku od Huawei.Jak ktoś jest lepszy od nich i maksymalnie w takiej samej cenie to tylko w ten sposób porzuciłbym współpracę z Huawei.

  2. saran 22 marca 2019 w 23:05 - Odpowiedz

    Pozazdrościć. Niech u nas biorą przykład. Wiadomo jak się dobrze żyje w Szwajcarii, m.in. dlatego, że wprowadzają szybko nowe technologie. Priorytetowo potraktowali 5G, bo wiedzą jakie daje nowe możliwości.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.