Jesteś tutaj:-, Inne, Konkurs, Newsy-Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana – TAURON ogłosił wyniki (zdjęcia)

Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana – TAURON ogłosił wyniki (zdjęcia)

TAURON rozstrzygnął instagramowy konkurs #KochamŚląsk, upamiętniający setną rocznicę Powstań Śląskich. Łącznie do konkursu zgłoszono ponad 500 prac. Autorka najlepszej otrzymała voucher na lot balonem nad Śląskiem.

Od połowy sierpnia na instagramowym profilu TAURONA trwał konkurs #KochamŚląsk. Zadaniem użytkowników było opublikowanie na Instagramie autorskich fotografii wraz z hasztagami #KochamŚląsk i #tauron. W ciągu niespełna trzech tygodni do konkursu zgłoszono ponad 500 prac pokazujących uroki województwa śląskiego.

 

– Województwo śląskie, wbrew stereotypom, jest niezwykle bogate i różnorodne. To nie tylko przemysł i kopalnie, ale przede wszystkim piękna przyroda, wspaniała architektura i niezwykła kultura. Śląsk jest kolebką naszej firmy, dlatego od lat działamy na rzecz promocji regionu – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

 

Od 18 sierpnia do 6 września na instagramowym profilu firmy publikowane były najlepsze fotografie zgłaszane do konkursu, a ich autorzy nagrodzeni zostali zestawami upominków. Nagrodą główną był jednak lot widokowy balonem nad Śląskiem. Voucher trafił do Pani Justyny Żołny, która z użyciem drona sfotografowała panoramę Lędzin o świcie.

To jednak nie koniec akcji #KochamŚląsk. Teraz najlepsze nominowane zdjęcia zostaną pokazane na wystawach plenerowych w centrach śląskich miast.

 

100 lat Powstań Śląskich

Początek akcji #KochamŚląsk miał miejsce w niedzielę, 16 sierpnia kiedy to na chłodni kominowej elektrowni w Jaworznie wyświetlany był portret Wojciecha Korfantego. Widoczna z kilkunastu kilometrów grafika miała przypominać o setnej rocznicy Powstaniach Śląskich.

To właśnie w latach 1919-1920-1921 miały miejsce niepodległościowe zrywy, których przebieg istotnie wpłynął na późniejszą historię Śląska i Polski.

Wybór Wojciecha Korfantego jako bohatera akcji nie był przypadkowy. To właśnie ten śląski działacz uważany jest za jednego z ojców polskiej niepodległości i orędownika przyłączenia regionu do Rzeczpospolitej.

 

TAURON jest jednym z głównych filarów gospodarki w tej części Polski. Z wielkim szacunkiem podchodzimy do tradycji i historii. Przeszłość daje nam energię do budowania lepszej przyszłości – dodaje Zimnoch.

 

Zdjęcia w ramach konkursu #KochamŚląsk

Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana – TAURON ogłosił wyniki (zdjęcia)

Autor: Justyna Żołna

 

s x 400 2

Autor: _p__m__f_

 

s x 400 3

Autor: Cristo256

 

s x 400 4

Autor: Daniel_Wencel

 

s x 400 5

Autor: Dominikab_92

 

s x 400 6

Autor: Dream_huner_photography

 

s x 400 7

Autor: Gliga_Monika

 

s x 400 8

Autor: Kuras.ogorekAutor |2020-09-22T11:31:22+01:0022 września 2020 11:31|Kategorie: Foto, Inne, Konkurs, Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.