Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Foto, Gadżety, Inne, Internet, Konkurs, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top30, Top7-Pilot Era kamera 8K 360° VR na konferencji International VR Professionals Association

Pilot Era kamera 8K 360° VR na konferencji International VR Professionals Association

Niedawno odbyła się International VR Professionals Association – 14 edycja  corocznej konferencji pod czas której uczestnicy mieli możliwość  poznać kluczowych graczy w czołówce branży 360º VR.

IVRPA 14 –  coroczna konferencja odbywająca się w Belfaście – jest profesjonalnym wirtualnym pokazem fotograficznym. Przez 4 dni pokazywano na niej najnowsze rozwiązania VR 360. Na wydarzeniu pokazywano m.in kamerę Pilot Era od Pisofftech – flagowy produkt firmy, które udało się już zebrać 180 tys. dolarów na platformie crowdfundingowej Indiegogo. Na konferencji IVRPA ambasador  marki Pisofttech  opisał filozofię jaka stoi za Pilot Era. Główną treścią jego przekazu było to, dlaczego Pilot Era zmienia zasady gry.

„Co zaimponowało mi w Pilot Era? To wygląda jak wielki, gruby telefon z czterema soczewkami i ekranem dotykowym działający pod systemem android! Robi wszystko, czego nie potrafią zrobić żadne inne aparaty fotograficzne. Może nagrywać  na żywo i publikować treści To nie jest „aparat fotograficzny” –  jest to  „urządzenie do tworzenia”. Ta kamera reprezentuje zupełnie inną filozofię projektową niż rozwiązania stosowane w innych aparatach.
Inne kamery 360 robią zdjęcia i nagrywają filmy, a następnie trzeba zgrać to z karty pamięci i obrobić. Jeśli masz szczęście, możesz dostać też niezgrabną aplikację , aby skopiować obrazy na telefon, i pózniej tymi zdjęciami się podzielić w sieci.

IVRPA pilot

Co może robić Pilot Era 360°?

1. Publikowanie zdjęć 360 – obrazy można publikować w Internecie z samego aparatu fotograficznego.

2. Nagrywanie sekwencji Google Streetview – obsługuje jedno kliknięcie wgrywania do Google Maps i tworzenia Google StreetView.

3. Strumień bieżący Wideo w 360° (nawet przez GSM/LTE – w zestawie z kamerą)
a. Można nagrywać transmisje bezpośrednio  do Facebook, Youtube, Weibo lub RTMP.

4. Robi zdjęcia w rozdzielczości do 8K 360º Wideo.
a. Kamera wykonuje stitching (można to zrobić również samodzielnie w trybie offline)
b. Można opublikować film wideo na Youtube lub Facebooku.

Pilot Era posiada ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i  system operacyjny  Android, który niemal przypomina telefon komórkowy. Firma  regularnie wprowadza aktualizacje i ulepszenia oprogramowania kamery. Podczas korzystania z kamery można korzystać z z aplikacji mobilnej Pilot Go, która ułatwia  robienie wszystkiego za pomocą tylko Pilot Era i używania go  jako samodzielnego urządzenia typu all-in-one bez telefonu lub komputera. W tym stitching podgląd, publikowanie i dostosowywanie ustawień. Ponadto, jest możliwość korzystania z różnych urządzeń peryferyjnych dzięki  interfejsowi USB-C – np. dodatkowych wyświetlaczy, mikrofonów i power banków.

IVRPA pilot eraZostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.