Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Poważna luka w zabezpieczeniach NeMo Framework: Chatboty Nvidii mogą prowadzić do wycieku danych osobowych

Poważna luka w zabezpieczeniach NeMo Framework: Chatboty Nvidii mogą prowadzić do wycieku danych osobowych

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Robust Intelligence, odkryli krytyczną lukę w zabezpieczeniach jednego z produktów oprogramowania Nvidii zaprojektowanego do tworzenia chatbotów sztucznej inteligencji.

Zostało to zgłoszone przez Financial Times. Badacze z Robust Intelligence odkryli, że ograniczenia oprogramowania w systemie NeMo Framework mogą zostać ominięte w celu uzyskania dostępu do danych osobowych użytkowników.

Firma Nvidia opracowała NeMo Framework jako zestaw narzędzi dla zewnętrznych programistów do tworzenia różnych produktów wykorzystujących algorytmy generatywne. Jednym z takich produktów są zautomatyzowane chatboty szeroko wykorzystywane przez wiele firm do szybkiego odpowiadania na zapytania klientów.

Produkty Nvidii cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza ze względu na ich szerokie zastosowanie w technologiach sztucznej inteligencji. Firma prognozuje całkowitą sprzedaż w wysokości 11 miliardów dolarów w okresie od maja do lipca, przekraczając poprzednie szacunki amerykańskich ekspertów giełdowych o 50 procent.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.