Jesteś tutaj:-, Foto, Inne, Internet, Newsy, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Inteligentne Kamery Zewnętrzne z obsługą HomeKit Secure Video

Inteligentne Kamery Zewnętrzne z obsługą HomeKit Secure Video

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu, informuje, że Inteligentne Kamery Zewnętrzne (w wersji z alarmem i bez) są od teraz kompatybilne z usługą HomeKit Secure Video. Użytkownicy mogą oglądać filmy zarejestrowane przez ich Kamery za pomocą aplikacji Apple Home i bezpiecznie przechowywać je w iCloud. W nadchodzących dniach bezpłatna i automatyczna aktualizacja oprogramowania będzie stopniowo udostępniana dla wszystkich Kamer Zewnętrznych, także dla tych zakupionych już wcześniej.

Inteligentne Kamery Zewnętrzne Netatmo ostrzegają użytkownika w czasie rzeczywistym w razie włamania. Potrafią rozróżnić ruch osoby, zwierzęcia, pojazdu od innych nieistotnych zdarzeń i natychmiast ostrzegają użytkownika w przypadku wykrycia podejrzanej aktywności.

 

„Użytkownicy są szczególnie wrażliwi, jeśli chodzi o ochronę materiału wideo zarejestrowanego w ich domu. Chcą mieć pewność, że ich filmy pozostaną prywatne i nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Odpowiadając na tę potrzebę, zaprojektowaliśmy kamery z lokalną pamięcią. Z uwagi na prywatność danych i chęć zaoferowania dodatkowych opcji, zdecydowaliśmy się na kompatybilność z Apple HomeKit Secure Video. Pozwala to użytkownikom Netatmo na bezpieczne przechowywanie zapisanej aktywności wykrytej przez Inteligentne Kamery Zewnętrzne w iCloud i udostępnianie ich wybranym osobom. Oprócz lokalnej pamięci, użytkownicy Netatmo mogą więc wybrać teraz jedną z 3 opcji umożliwiających przechowywanie kopii zapasowych w chmurze: Apple HomeKit Secure Video, ich osobiste konto Dropbox lub serwer FTP.” – wyjaśnia Fred Potter, założyciel firmy Netatmo.

 

HomeKit Secure Video szanuje prywatność domowników

Użytkownicy urządzeń Apple mogą teraz oglądać nagrania w czasie rzeczywistym, a także historyczne z 10-ciu ostatnich dni, wykorzystując do tego aplikację Apple Home na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac. Po skonfigurowaniu Apple TV, HomePoda lub iPada jako domowego centrum, zestaw HomeKit wykorzystuje algorytmy do analizy aktywności zaobserwowanej przez Inteligentne Kamery Zewnętrzne w celu ich sklasyfikowania (osoba, zwierzę, pojazd, itd.). Domownicy mogą samodzielnie projektować automatyzacje wykorzystujące te obserwacje – na przykład zezwolić na natychmiastowe włączenie się świateł ogrodowych, gdy Inteligentna Kamera Zewnętrzna wykryje osobę.

Filmy są bezpiecznie przechowywane w iCloud, gdzie może je przeglądać wyłącznie użytkownik.

Aby korzystać z HomeKit Secure Video i przechowywać dane z jednej kamery, użytkownicy powinni dysponować planem iCloud oferującym 200 GB pamięci. Plan 2TB pamięci pozwala na dodanie do pięciu kamer. Przechowywane nagrania nie zmniejszają limitu pamięci konta.

 

Cena i dostępność

Inteligentna Kamera Zewnętrzna Netatmo z Alarmem jest dostępna w sprzedaży w cenie 1649,99 zł na stronie internetowej netatmo.com oraz w sklepach Komputronik, EuroRTV, Cortland i Denon.

Inteligentna Kamera Zewnętrzna Netatmo bez alarmu jest dostępna w cenie 1399,99 zł.

Wszystkie funkcje Inteligentnych Kamer Zewnętrznych są dostępne bezpłatnie. Korzystanie z Kamer lub uzyskanie dostępu do ich danych nie wymaga żadnego abonamentu ani dodatkowych kosztów.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.