Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Top7-Taksówki najbezpieczniejszym środkiem transportu

Taksówki najbezpieczniejszym środkiem transportu

W obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa dużym wyzwaniem staje się podróżowanie. Polacy rezygnują z komunikacji miejskiej na rzecz własnego samochodu, decydują się na pracę z domu, a zakupy robią przez internet. Jednak nie wszystkie sprawy można „załatwić” zdalnie bez przemieszczania się. W takich sytuacjach warto skorzystać z taksówek.  

W wyniku zakażenia COVID-19 na całym świecie zmarło już ponad 4,5 tys. osób. Według danych CSSEjest łącznie 114 tys. zakażeń, z czego wyleczonych osób jest 68 tys. osób, a w Polsce odnotowano już 125 przypadki zachorowań wywołanych koronawirusem. Na ulicach obserwujemy wzmożony ruch samochodów, gdyż wiele osób woli unikać komunikacji miejskiej. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość, dlatego iTaxi wprowadziło specjalne procedury zwiększające bezpieczeństwo zarówno Kierowców jak i Pasażerów.

 

Wprowadzamy działania profilaktyczne i ochronne dla Kierowców i Pasażerów. Jesteśmy w trakcie produkcji przesłon zabezpieczających Kierowców i Pasażerów do pojazdów współpracujących z nami Kierowców. Pierwsze montaże planujemy rozpocząć najpóźniej w poniedziałek. Oczekujemy też na hurtową dostawę do naszych głównych ośrodków dystrybucji płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni pojazdów, dla wszystkich zainteresowanych tym Kierowców. Rekomendujemy i ułatwiamy zakupy rękawiczek ochronnych i masek dla naszych pracowników obsługi lotniska i Kierowców. Czekamy też na dostawę urządzeń ozonujących i na początku tygodnia będziemy je udostępniać Kierowcom. Robimy wszystko, żeby zapewnić naszym Pasażerom najlepszy sposób przemieszczania się” mówi Andrzej Padziński, członek Zarządu iTaxi, dyrektor ds. floty w iTaxi.

 

Do przenoszenia wirusa u ludzi dochodzi drogą kropelkową. Wystarczy, że zakażona osoba kaszle lub kicha. Wirus może również dostać się do organizmu, jeśli człowiek dotknie zakażonego przedmiotu lub powierzchni, a następnie dotknie się w okolicach twarzy. Dlatego tak istotne jest by bez względu na wprowadzone środki zabezpieczające, dbać o odpowiednią higienę.

 

Wszystkim Klientom i współpracownikom przypominamy, aby:

  • unikać kontaktu fizycznego (uścisk dłoni)
  • regularnie myć ręce mydłem lub dezynfekować dłonie żelami antybakteryjnymi, lub na bazie alkoholu 60%
  • przecierać klamki drzwi oraz powierzchnie kontaktowe w aucie środkiem dezynfekującym lub innym na bazie alkoholu min. 60%
  • unikać dotykania dłońmi twarzy, ust, oczu, nosa
  • unikać dotykania dłońmi klamek i drzwi w miejscach publicznych
  • używać łokcia lub nadgarstka do włączników świateł i kontaktów, w trakcie korzystania z nich w miejscach publicznych
  • stosować chusteczki antybakteryjne
  • przy kaszlu/kichaniu używać chusteczek lub zgięcia łokcia


Autor |2020-03-16T08:59:57+02:0016 marca 2020 09:40|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.