Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Top30, Top7-Facebook uderza ponownie – teraz pyta nowych subskrybentów o hasła do ich kont e-mail

Facebook uderza ponownie – teraz pyta nowych subskrybentów o hasła do ich kont e-mail

Facebook nie odpuszcza. Po całej serii oskarżeń skierowanych pod adresem platformy społecznościowej w kwestiach bezpieczeństwa i prywatności, teraz został przyłapany na stosowaniu budzących grozę praktyk – od nowych subskrybentów wymaga się podania hasła do ich osobistej poczty elektronicznej.

Facebook prosił użytkownika o zweryfikowanie jego konta poprzez podanie hasła do osobistego e-maila (źródło: e-sushi @originalesushi)

 bezpieczeństwo facebook

 

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak okazało się, że Facebook przechowuje hasła swoich użytkowników w postaci zwykłego (nieszyfrowanego) tekstu dostępnego dla pracowników, teraz firma, którą wszyscy uwielbiają krytykować, wyświetla okienka z żądaniem podania danych uwierzytelniających dostęp do prywatnej poczty elektronicznej subskrybentów.

Jako pierwszy o sprawie poinformował programista identyfikujący się na Twitterze jako e-sushi – jego wiadomość została następnie pozytywnie zweryfikowana przez The Daily Beast. Kontrowersyjny monit pojawia się, gdy ktoś próbuje utworzyć nowe konto przy użyciu nietradycyjnego adresu e-mail.

„Hej @facebook, domaganie się podania tajnego hasła do osobistych kont e-mail użytkowników, w celu ich weryfikacji lub jakimkolwiek innym, jest strasznym pomysłem z punktu widzenia #infosec” – napisał e-sushi. „Postępując w ten sposób praktycznie łowisz hasła, których nie powinieneś znać”.

Trzeba przyznać, Facebook komunikuje drobnym drukiem, że nie przechowuje haseł, ale sądząc po jego wcześniejszych praktykach, trudno jest wierzyć w to, co twierdzi firma Zuckerberga.

Z zasady nigdy nie udostępniaj nikomu hasła powiązanego z osobistym kontem e-mail. Może być ono używane tylko przez Ciebie i tylko z tym konkretnym kontem. Jak zawsze, unikaj stosowanie tego samego hasła przy zabezpieczaniu dostępu do różnych usług– radzi  Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe

W oświadczeniu wysłanym pocztą e-mail rzecznik firmy napisał: „Rozumiemy, że opcja weryfikacji z użyciem hasła nie jest najlepszym rozwiązaniem, w związku z czym przestaniemy z niej korzystać”.1 komenarz

  1. essaywriter 6 kwietnia 2019 w 20:51 - Odpowiedz

    Get total information for control board and this will be extremely useful for you while utilizing essay service, that is for what reason am offering this to every one of you open control board in blog come visit and learn for nothing of charges.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.