Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-Dlaczego backup w chmurze?

Dlaczego backup w chmurze?

Firmy nie wykonują kopii zapasowych danych w chmurze, choć z danych Microsoft wynika, że są narażone na średnio 126 cyberataków rocznie

Z danych Microsoft wynika, że każda firma jest narażona każdego roku na średnio 126 cyberataków, których celem są głównie dane firmowe. Przyczyną ich utraty mogą być także błędy człowieka, awarie sprzętu czy pożary. Skutki są zawsze dotkliwe: stres, opóźnienia, straty wizerunkowe oraz finansowe. Eksperci Onex Group wskazują, że najlepszym sposobem ochrony jest wykonywanie kopii zapasowych w chmurze. Jednak w Polsce nadal niewielki odsetek firm decyduje się na to rozwiązanie.

– Z danych firmy Krollontrack wynika, że już co trzecia firma na świecie przechowuje swoje dane w chmurze. W Polsce ten odsetek na pewno jest niższy, ale widzimy tendencję wzrostową i bardzo ją wspieramy, bo jako firma IT zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Z doświadczenia wiemy też, że przedsiębiorców przekonuje możliwość wypróbowania danego rozwiązania. Dlatego oferujemy małym i średnim firmom kopie zapasową w chmurze za darmo przez 6 miesięcy. Po tym czasie zdecydowania większość klientów kontynuuje współpracę, bo widzą, że dzięki temu rozwiązaniu ich dane są chronione najlepiej – mówi Jakub Hryciuk, Dyrektor Zarządzający w Onex Group.

Microsoft Azure

Dlaczego backup w chmurze?

Backup w chmurze to nic innego jak kopia danych firmowych zapisana w chmurze. Proces ten odbywa się w pełni automatycznie. Wszystkie dane są szyfrowane, pliki zostają utworzone w trzech kopiach oraz umieszczone w centrach danych rozmieszczonych w różnich lokalizacjach na świecie. To powoduje, że niezawodność tej usługi wynosi aż 99,9%. Co ważne, dostęp do danych mamy zawsze – z dowolnego miejsca na ziemi, o dowolnej porze. Sami też decydujemy komu nadamy prawo dostępu do kopii zapasowych. Jednak jak podkreślają eskperci Onex Group, ważny jest wybór sprawdzonego dostawcy usługi, np. Microsoft.

Backup w chmurze Microsoft Azure pozwala na dostosowanie formy zabezpieczenia danych do potrzeb firmy. Istotne jest również to, że tak duży dostawca ma nieograniczone możliwości w zakresie ochrony własnych centrów danych i serwerowi. Firma jest w stanie doskonale zabezpieczyć wszystkie przechowywane informacje przed wszelkimi zagrożeniami pochodzącymi z cyberprzestrzeni. Usługi oparte na Microsoft Azure posiadają ponad 50 certyfikatów związanych z bezpieczeństwem i przetwarzaniem danych mówi Jakub Hryciuk, Dyrektor Zarządzający w Onex Group.

źródło: Onex Group

Autor |2018-02-27T08:17:21+01:0027 lutego 2018 08:17|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile