Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek-TokLok – najbezpieczniejszy komunikator mobilny jest już dostępny w App Store oraz Google Play

TokLok – najbezpieczniejszy komunikator mobilny jest już dostępny w App Store oraz Google Play

Aplikację stworzoną przez zespół polskich developerów można już pobrać ze sklepów App Store oraz Google Play. TokLok swoim użytkownikom gwarantuje całkowite bezpieczeństwo danych oraz pełną poufność prowadzonych rozmów. Dlaczego nazywany jest najbezpieczniejszym?

 

10/10 punktów bezpieczeństwa

TokLok jako jedyny z czternastu najpopularniejszych komunikatorów otrzymał maksymalną notę 10/10 pkt. w zestawieniu oceniającym bezpieczeństwo aplikacji (tok-lok.com/#porownywarka). Ważnym wyróżnikiem nowego produktu jest jego odporność na jeden z najczęstszych ataków sieciowych – tzw. men in the middle. Hackerzy atakują nawiązane połączenie (np. włamując się do sieci lub urządzeń transmisyjnych) przechwytują przekazane treści, które później w zmodyfikowanej formie mogą przekazać odbiorcy końcowemu (połączenie: nadawca-hacker-odbiorca). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym TokLok jest odporny na tego typu ataki. Komunikacja w aplikacji odbywa się bezpośrednio pomiędzy urządzeniami użytkowników.

 

– Podczas prac nad aplikacją zdecydowaliśmy, że to właśnie bezpieczeństwo będzie dla nas najważniejsze.Nie zgadzamy się na żadne kompromisy w kwestiach zabezpieczeń. Po kilku latach udało nam się stworzyć produkt, o którym z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest najbezpieczniejszy na rynku, a przy tym intuicyjny w użyciu. – mówi Paulina Woźniak-Kołodziej, CEO firmy Reiba – twórców TokLok.

 

P Wozniak Kolodziej2

 

Pełne szyfrowanie wiadomości

Wiele komunikatorów oferuje dodatkową możliwość pojedynczego szyfrowania korespondencji. W TokLok jest to standardem. Aplikacja każdą wysłaną wiadomość koduje przy użyciu dwóch algorytmów szyfrujących. Nawet przy wykorzystaniu najlepszych superkomputerów złamanie szyfru i odczytanie treści zajęłoby co najmniej 106 lat.

 

Bezpieczeństwo danych użytkowników

TokLok w przeciwieństwie do najpopularniejszych komunikatorów nie gromadzi żadnych danych o swoich użytkownikach. Nie pobiera statystyk, nie udostępnia geolokalizacji, nie pomaga w komercyjnym profilowaniu – TokLok wszystkie niezbędne dla poprawnego działania informacje przechowuje zaszyfrowane na urządzeniu użytkownika. Z tego względu jakakolwiek sprzedaż danych o użytkownikach lub ich nieodpłatne udostępnienie instytucjom państwowym jest po prostu niemożliwe.

 

Na podstawie przeprowadzanych badań wiemy, że to nachalne reklamy najbardziej przeszkadzają użytkownikom aplikacji mobilnych. Zdecydowaliśmy, że TokLok jest i będzie komunikatorem wolnym od reklam. Ponieważ nie gromadzimy danych o użytkownikach nie mamy też możliwości ich późniejszego odsprzedania. Chcemy być uczciwi wobec naszych klientów, dlatego TokLok jest narzędziem płatnym. Jestem jednak pewna, że prywatność użytkownika jest warta jest znacznie więcej niż kilka złotych abonamentu. – dodaje Paulina Woźniak-Kołodziej.

 

Aplikacja dla każdego

TokLok to komunikator przeznaczony dla każdego kto ceni swoją prywatności i bezpieczeństwo swoich danych – zarówno w komunikacji prywatnej jak również biznesowej. Co ciekawe TokLok oferuje możliwość zainstalowania aplikacji bezpośrednio na serwerach organizacji. Takie rozwiązanie jest dodatkowym gwarantem pełnej kontroli oraz bezpieczeństwa przesyłanych treści.

 

Aplikacja dostępna jest już do pobrania w App Store oraz Google Play.

App Store:

https://apps.apple.com/pl/app/toklok/id1601303239?l=pl&fbclid=IwAR3HQcJiFvrnymvJ4rCfnymOKiMnsI76m5wIkSrsHudIo0GUDXFtTzcsfbI

 

Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=app.toklok&hl=pl&fbclid=IwAR1fg4CdxPoOms3OmoHAwovDvD3q5LbVsAKtlLssfMeQNmJ9n7c4iF7fXAg

Autor |2022-02-11T10:59:45+01:0011 lutego 2022 11:00|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.