Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Wydarzenia, Zdrowie-Aplikacja STOP COVID – nowości dla użytkowników

Aplikacja STOP COVID – nowości dla użytkowników

Użytkownicy aplikacji STOP COVID, po otrzymaniu powiadomienia o kontakcie z koronawirusem, będą mogli zapisać się na test.

Niemal półtora miliona Polaków korzysta już z aplikacji STOP COVID, która wysyła powiadomienia o kontakcie z koronawirusem. „Stale ją udoskonalamy. Niezmiennie naszym priorytetem jest prywatność i ochrona danych użytkowników.”

 

Z aplikacją na test

Aplikacja to obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem. Nie zastępuje maseczki, ani podstawowych środków ostrożności. Uzupełnia je. Jak to robi? Wysyłając powiadomienia o kontakcie z koronawirusem.

Jeśli dzięki powiadomieniu zachowasz większą ostrożność, np. zrezygnujesz ze spotkania z rodziną lub znajomymi – pomożesz ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Dlatego stale zachęcamy Polaków do korzystania z tego narzędzia. Stale też je udoskonalamy.

Do sklepów z aplikacjami – Google Play i App Store – trafiła najnowsza wersja apki. Nowość to możliwość zapisania się na test, bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Będą mogły z niej skorzystać wszystkie osoby, które aplikacja powiadomiła o kontakcie z koronawirusem i których wynik dostępnego w aplikacji testu oceny ryzyka, będzie niepokojący.

 

Tak to będzie wyglądało w praktyce:

  1. W aplikacji dostaniemy powiadomienie o możliwym kontakcie z koronawirusem.
  2. Wypełniamy (całkowicie anonimowo) dostępny w apce test oceny ryzyka, jego wynik jest niepokojący.
  3. Mamy możliwość zapisania się na test na COVID-19.

Aplikacja poprowadzi nas przez kolejne kroki. Informacja o możliwości zapisu na test na COVID-19 wyświetli się na ekranie telefonu po wykonaniu testu oceny ryzyka. Wystarczy działać zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

 

A jak to się dzieje, że aplikacja wie o kontakcie z koronawirusem?

Do każdej osoby, która odbiera pozytywny wynik testu na COVID-19 dzwonią pracownicy Centrum Kontaktu. Wśród pytań o m.in. stan zdrowia pytają także o to, czy dana osoba korzysta z aplikacji STOP COVID (pracownicy Centrum Kontaktu nie wiedzą, kto korzysta z apki, dzwonią do wszystkich, którzy otrzymują pozytywny wynik testu na koronawirusa). Jeśli chory potwierdzi, że korzysta z aplikacji – pracownik Centrum Kontaktu przekazuje mu unikalny numer PIN. Instruuje też, gdzie w aplikacji ten numer wprowadzić.

Jeśli chory wprowadzi otrzymany numer – najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miał kontakt w trakcie ostatnich 14 dni (chory nie wie kim są), wyświetla się odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w takiej sytuacji zrobić.

Autor |2020-11-03T10:41:35+01:003 listopada 2020 10:41|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile