Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Nowy rozdział w historii VMware – firma rozwija portfolio usług IT do tworzenia nowoczesnych aplikacji kontenerowych i chmurowych

Nowy rozdział w historii VMware – firma rozwija portfolio usług IT do tworzenia nowoczesnych aplikacji kontenerowych i chmurowych

Aplikacje biznesowe i konsumenckie są dziś podstawą cyfrowej transformacji. Dostarczają spersonalizowane doświadczenia konsumentom oraz gwarantują firmom wzrost przychodów. Jak jednak pogodzić potrzebę szybkiego tworzenia nowoczesnych aplikacji przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa operacji IT i całego biznesu? By sprostać temu wyzwaniu i wesprzeć modernizację firmowych środowisk, firma VMware udostępnia szereg nowych produktów m.in. VMware Tanzu, VMware Cloud Foundation 4 oraz najnowszą wersję VMware vSphere 7.

 

VMware, lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla biznesu, udostępnia klientom biznesowym platformę Tanzu, zestaw produktów i usług służących do tworzenia, uruchamiania i zarządzania nowoczesnymi aplikacjami zarówno w maszynach wirtualnych, jak i w kontenerach Kubernetes. Rozwiązanie będzie wspierane zaktualizowaną platformą VMware Cloud Foundation oraz narzędziem Tanzu Kubernetes Grid. To część konsekwentnie realizowanej strategii firmy VMware, która chce umożliwić klientom sprawną modernizację IT i obsługę dowolnych aplikacji na każdym urządzeniu, z jakiejkolwiek chmury.

 

„Dzisiaj otwieramy nowy rozdział w naszej historii i wypuszczamy na rynek kompleksowy zestaw narzędzi do obsługi nowoczesnych aplikacji. Chcemy pomóc naszym klientom w ich drodze do pełnej innowacyjności. Dajemy programistom swobodę w tworzeniu i zarządzaniu aplikacjami chmurowymi. Od teraz mogą też w pełni wykorzystać potencjał Kubernetes. Chcemy jednocześnie pomóc administratorom w zarządzaniu tym całym nowym obliczem firmowego IT” – mówi Pat Gelsinger, prezes VMware.

 

Innowacyjne aplikacje z VMware Tanzu

https vmgu ru content images vmware tanzu missio 4

 

VMware Tanzu to portfolio produktów i usług, które umożliwiają przedsiębiorstwom szybsze dostarczanie nowoczesnego oprogramowania. Klienci mogą korzystać z platformy, aby zautomatyzować cykl życia aplikacji, uruchomić zasoby Kubernetes oraz ujednolicić i zoptymalizować operacje w środowiskach chmurowych. Dzisiaj VMware wprowadza na rynek pierwsze produkty z portfolio VMware Tanzu:

  • VMware Tanzu Kubernetes Grid – to nowe narzędzie w portfolio VMware pomaga klientom instalować i uruchamiać środowiska Kubernetes na dowolnie wybranej infrastrukturze IT, bez względu czy mówimy o lokalnym centrum danych, usługach „hyperscalerów” czy środowiskach typu Edge. Rozwiązanie to oparte na technologiach open source’owych jest w pełni obsługiwane przez środowiska VMware.
  • VMware Tanzu Mission Control– zarządza klastrami Kubernetes, niezależnie od tego, gdzie działają. Administratorzy mogą ustawiać zasady dostępu, tworzenia kopii zapasowych, zabezpieczeń i innych elementów dla poszczególnych klastrów lub grup klastrów w różnych środowiskach. Z kolei programiści zyskują dostęp do zasobów Kubernetes za pośrednictwem interfejsów API w sposób samoobsługowy.
  • VMware Tanzu Application Catalog – rozwiązanie udostępnia katalog oprogramowania typu open source od przejętej przez VMware firmy BitNami. Zawarte w nim aplikacje posiadają odpowiednie zabezpieczenia i są gotowe do wykorzystania w środowiskach produkcyjnych. Usługa umożliwia developerom wydajne i sprawne rozwijanie skonteneryzowanych aplikacji, jednocześnie pomaga administratorom IT spełniać surowe wymogi pod kątem firmowego bezpieczeństwa IT.

 

Hybryda na aplikacyjne czasy

Wraz z rozwiązaniami Tanzu na rynek trafi najnowsza wersja platformy VMware Cloud Foundation 4. Umożliwi ona tworzenie chmurowych środowisk hybrydowych, zawierających narzędzia do harmonijnego zarządzania koegzystencję wirtualnych maszyn i kontenerów. W tym samym czasie platforma zapewni tym środowiskom odpowiednie mechanizmy wbudowanego bezpieczeństwa oraz zwirtualizowane zasoby obliczeniowe, dyskowe  i sieciowe. To platforma stworzona z myślą o połączeniu dwóch światów: deweloperów i administratorów IT. W jej skład wejdą m.in. najnowsze wersje vSAN 7, vRealize 8.1 czy NSX-T. Dzięki rozwiązaniom Tanzu Runtime Services oraz Hybrid Infrastructure Services programiści zyskują dostęp do zasobów Kubernetes za pośrednictwem interfejsów API w sposób samoobsługowy.

 

1582817277577

 

Najnowsza wersja platform VMware dostarczają programistom i administratorom IT taki model operacyjny, który pozwala na uruchomienie chmury w lokalnych serwerowniach, przy jednoczesnym swobodnym wykorzystaniu chmur publicznych. To narzędzie, które ma dać firmom dostęp do najnowszych technologii, umożliwiających jak najszybsze wdrożenie innowacji w środowiskach produkcyjnych. Przedsiębiorstwa będą mogły w prosty i przejrzysty sposób zarządzać kontenerami i maszynami wirtualnymi bez względu czy działają w chmurze AWS, Azure, Google, Oracle czy IBM.

 

vSphere doczekał się przełomowej aktualizacji

Największą zmianę niesie jednak wprowadzenie VMware vSphere 7. Największa od dekady aktualizacja sztandarowej platformy wirtualizacyjnej VMware umożliwi uruchamianie zarówno tradycyjnych maszyn wirtualnych, jak i kontenerów. Administratorzy korzystający do tej pory z vSphere będą mogli więc wdrożyć i zarządzać kubernetesową infrastrukturą kontenerów wszędzie tam, gdzie działa vSphere: w chmurze lokalnej, hybrydowej czy publicznej.

 

vsphere 7 simple

 

„Nowoczesne aplikacje mają ogromny potencjał, by pchnąć biznes w stronę nowej epoki innowacji. Cieszy nas więc, że VMware rozwija narzędzia Tanzu. Dzięki nim stale podnosimy zadowolenie naszych klientów, ktorzystających z chmury Azure i technologii VMware” – komentuje Jason Zander, wiceprezes ds. Microsoft Azure.

„Rynek jest w trakcie fundamentalnej zmiany, w jaki sposób firmy tworzą, wdrażają i zarządzają swoimi aplikacjami. Zarówno Oracle, jak i VMware są gotowe, aby pomóc klientom w tej zmianie. Współpracując z firmą VMware, będziemy dalej zachęcać programistów i administratorów IT do tworzenia i dostarczania aplikacji na nowoczesnej, wysokowydajnej i zautomatyzowanej infrastrukturze Oracle Gen 2 Cloud. Wykorzystując portfolio VMware Tanzu, VMware Cloud Foundation i VMware vSphere będziemy stale podnosić ich wydajność i produktywność” – dodaje Vinay Kumar, wiceprezes ds. zarządzania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile