Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Top7-W WhatsApp pojawi się opcja wyszukiwania obrazów

W WhatsApp pojawi się opcja wyszukiwania obrazów

Twórcy WhatsApp testują nową funkcję wyszukiwania obrazów. Pozwoli ona skuteczniej walczyć z rozprzestrzenianiem się fałszywych wiadomości: po otrzymaniu zdjęcia, użytkownicy będą mogli szybko sprawdzić jego wiarygodność korzystając z Google.

Przycisk image Search („Wyszukiwanie po obrazie”) pojawił się w wersji beta aplikacji dla systemu Android (2.19.73). Po kliknięciu na obrazek pojawia się ostrzeżenie, że obraz zostanie pobrany przez Google. Jak precyzuje WABetaInfo, komunikator używa oficjalnego API wyszukiwarki Google, aby znaleźć podobne zdjęcie i określić jego prawdziwość. Wyniki są wyświetlane w przeglądarce.

 

W WhatsApp pojawi się opjcja wyszukiwanie obrazów 1

 

WhatsApp (który należy do Facebook) od dawna zmaga się z problemem fake-newsów, dystrybucją niewiarygodnych wiadomości i innej dezinformacji. W styczniu tego roku zabroniono przekazywania tego samego komunikatu wiele razy: ten sam tekst można wysłać nie więcej niż pięciu kontaktom.

W zeszłym roku WhatsApp ograniczył rozsyłanie niechcianych wiadomości, przenoszonych łańcuszkowo – do kolejnych osób. Aplikacja zaczęła ostrzegać użytkownika, że otrzymana „list szczęścia” wcześniej był wysłany wiele razy. Powiadomienie jest wyświetlane odbiorcy i nadawcy.

Autor |2019-03-15T09:23:20+01:0014 marca 2019 13:21|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Wojt2 14 marca 2019 w 21:26 - Odpowiedz

    Błąd w tytule „opjcja”

  2. Arvind kumar 25 czerwca 2019 w 09:49 - Odpowiedz

    Thanks for the latets information that we can learned that how to fix connections to bluetooth audio devices in windows 10 then you can use this platform.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.