Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, T-Mobile, Top7-Nowa usługa Smart Car od T‑Mobile – Inteligentny samochód dla każdego

Nowa usługa Smart Car od T‑Mobile – Inteligentny samochód dla każdego

T‑Mobile wprowadził właśnie do swojej oferty usługę Smart Car. Innowacyjny produkt pozwala m.in. na monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pojazdu, kontroli jego lokalizacji i tempa poruszania się, a także zwiększenie bezpieczeństwa dzięki systemowi konfigurowalnych powiadomień.

Zagadki, dlaczego auto nie uruchamia się np. w czasie zimowych przymrozków czy „zgubienie samochodu” na parkingu w trakcie przedświątecznej gorączki i zakupów w centrach handlowych, to bolączki dobrze znane każdemu kierowcy. Bynajmniej jednak nie kończą się one wraz z zimą, a każdy właściciel samochodu wie, że niezdiagnozowane problemy bolą najbardziej. Zarówno dla zaawansowanych kierowców, jak i tych, którzy niespecjalnie garną się do budowania wiedzy o motoryzacji i nie pałają miłością do trzyliterowych skrótowców T‑Mobile przygotował nową usługę.

Smart Car sprawi że nasze auto stanie się bardziej inteligentne: zdecydowanie łatwiej zrozumiemy co ma nam do powiedzenia, otrzymamy szereg przydatnych wskazówek, zostaniemy zaalarmowani, gdy zostanie przekroczona dozwolona prędkość lub opuszczona wyznaczona strefa. A to wierzchołek góry możliwości. Smart Car zaoferuje niemal każdemu funkcje dziś dostępne najczęściej jedynie w najnowocześniejszych i zarazem najdroższych, pojazdach i systemach.

Smart Car – bezpieczna i inteligentna podróż

Smart Car to rozwiązanie składające się z aplikacji mobilnej T‑Mobile Tracker oraz dedykowanego urządzenia wyposażonego w kartę Micro SIM, podłączanego do gniazdka OBD-II (On Board Diagnostics, posiadają go wszystkie samochody wyprodukowane po 2001 r.). O precyzję lokalizacji dba wbudowany system GPS, a dzięki żyroskopom oprogramowanie rejestruje nawet niewielkie ruchy czy przechyły urządzenia. Tak zaprojektowane środowisko stanowi kompleksowe źródło kontroli, diagnostyki oraz podanej w przystępny sposób informacji dla właściciela pojazdu. Wśród jego najważniejszych możliwości należy wymienić:

 • prezentację aktualnej lokalizacji oraz historii przejazdów
 • wykres z kondycją akumulatora z powiadomieniem o zbliżaniu się do niskiego poziomu
 • informacje i alerty o niskim stanie paliwa
 • szerokie opcje diagnostyczne – prezentację rozkodowanych i czytelnie opisanych błędów DTC
 • alerty o przekroczeniu prędkości (przepisowej lub ustalonej w aplikacji)
 • GPS z zaawansowanymi funkcjami notyfikowania w tym o przekroczeniu granic wyznaczonej strefy lub
 • Natychmiastowa informacja o niebezpieczeństwie, stłuczce parkingowej, próbie holowania oraz wypięciu urządzenia

 

Urządzenie ma także wbudowany router WiFi, co zapewne okaże się nierzadko solidnym wsparciem podczas dłuższych podróży.

Aktywacja usługi i konfiguracja urządzenia jest wyjątkowo prosta i zajmuje niecały kwadrans. Wystarczy:

 1. wyjąć urządzenie z pudełka i zainstalować aplikację na smartfonie,
 2. zarejestrować się w usłudze,
 3. sparować aplikację z modułem samochodowym,
 4. urządzenie wpiąć do gniazdka OBD-II (On Board Diagnostics).
 5. przeprowadzić krótką kalibrację GPS.

 

Po wykonaniu tych kilku kroków system jest gotowy do użycia.

Aplikacja T‑Mobile Tracker jest dostępna zarówno dla systemów Android jak i iOS

 

25% rabatu do oferty dla pierwszych klientów

Z T‑Mobile Smart Car będą mogli skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci Operatora z obu rynków: indywidualnego oraz prowadzących małe i średnie firmy. Cena za urządzenie wynosi 1 zł, regularny abonament miesięczny – 40 zł, co obejmuje koszty sprzętu, korzystania z aplikacji i 10 GB danych. Umowa podpisywana jest na 24 mce. Dodatkowo istnieje możliwość aktywowania usługi Supernet Video DVD (pozwalający na nielimitowany transfer w ramach najpopularniejszych serwisów video) w cenie 5 zł/mc.

Dla pierwszych zdecydowanych T‑Mobile przygotował tez niespodziankę: cena abonamentu wynosić będzie 29,99 zł przez całość trwania umowy. Warunkiem jest zawiązanie kontraktu przed końcem marca 2019 roku.

 

Międzynarodowe doświadczenia w służbie polskim kierowcom

Platforma Smart Car to wynik współpracy T‑Mobile Polska z firmą Mojio Inc. Kanadyjski start-up, którego jednym z inwestorów jest Deutsche Telekom, specjalizuje się w tworzeniu ekosystem łączącego świat samochodów z Internetem. Wcześniej rozwiązanie to zostało z sukcesem wprowadzone do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii i Czech. Korzysta z niego z satysfakcją dziesiątki tysięcy użytkowników.Autor |2018-12-19T10:34:19+02:0019 grudnia 2018 10:32|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, T-Mobile, Top7|Tagi: , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Adam 19 grudnia 2018 w 13:11 - Odpowiedz

  Link nie działa…

 2. Liki 19 grudnia 2018 w 14:40 - Odpowiedz

  Dobry pomysł ja akurat nie ma zbyt niwego auta i takie wszytsko w jednym mi się przyda.

 3. Tomek 19 grudnia 2018 w 15:34 - Odpowiedz

  Super rzecz w końcu w Polsce. Brawo T-Mobile.

 4. Timotej 21 grudnia 2018 w 00:19 - Odpowiedz

  Brawo a przecudowna Pantera nie działa ???

 5. Liki 21 grudnia 2018 w 00:31 - Odpowiedz

  Dodam jyszcze ze mojego poloneza przerobiłem ne gaz

 6. Serwisant auto szyb 23 grudnia 2018 w 21:43 - Odpowiedz

  Fajna rzecz, smartfon połączony z samochodem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.