Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Top7-IBM – „Call for Code”, by wspierać walkę z klęskami żywiołowymi

IBM – „Call for Code”, by wspierać walkę z klęskami żywiołowymi

Firma IBM wraz z David Clark Cause, Amerykańskim Czerwonym Krzyżem i Linux Foundation powołała Call for Code, czyli inicjatywę angażującą start-upy oraz programistów. Jej celem jest zmierzenie się z jednym z najważniejszych problemów naszej cywilizacji: jak zapobiegać, sprawnie interweniować i szybko wrócić do normalności po wystąpieniu katastrofy naturalnej.

Rok 2017 był jednym z najgorszych w dziejach pod względem liczby katastrof naturalnych takich jak pożary, powodzie, trzęsienia ziemi i sztormy. Z tego powodu pomoc ich ofiarom jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed społecznością międzynarodową.

W IBM wykorzystujemy potencjał technologii takich jak sztuczna inteligencja, blockchain, internet rzeczy oraz chmura obliczeniowa do znalezienia odpowiedzi na największe wyzwania dla biznesu – mówi Bob Lord, IBM chief digital officer. – Teraz, przy pomocy Call for Code, wzywamy wszystkich programistów do przyłączenia się do nas i korzystania z tych samych nowoczesnych technologii, aby pomagać ludziom i całym społecznościom – dodaje.

W ramach inicjatywy Call for Code IBM zaprasza programistów do rywalizacji w tworzeniu nowych aplikacji, w obszarze: Cloud, Data, AI, Blockchain,  mających na celu pomóc w przygotowaniu się do katastrof naturalnych. Uczestnicy mogą na przykład stworzyć aplikację wykorzystującą dane pogodowe i informacje dotyczące łańcucha dostaw do zaalarmowania aptek o konieczności zwiększenia zamówień leków, wody butelkowanej i innych przedmiotów w zależności od prognoz. Innym rozwiązaniem mogłaby być aplikacja przewidująca miejsce i zakres wystąpienia katastrofy, pozwalająca służbom ratunkowym na wysłanie zawczasu odpowiednich sił, by najlepiej pomóc poszkodowanym.

W ramach inicjatywy IBM planuje w ciągu 5 lat udostępnić narzędzia deweloperskie, technologię, bezpłatny kod i szkolenia z ekspertami, na co przeznaczy 30 milionów dolarów. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę finansową, jak również długoterminowe wsparcie przy wprowadzaniu swojego projektu w życie – od etapu prototypu do faktycznej użytkowej aplikacji.

Poza otrzymaniem wsparcia deweloperskiego zwycięski zespół może dołączyć do jednego z projektów Corporate Service Corps IBM (CSC), aby wdrożyć swoje rozwiązanie bezpośrednio w lokalnej społeczności, która tego potrzebuje. Zespoły CSC składają się z ekspertów IBM z różnych krajów, którzy spędzają między 4 a 6 tygodni w wybranych miastach, realizując projekty doradcze w zakresie wybranych zagadnień, ważnych dla danej społeczności.

Aby dołączyć do Call for Code należy zarejestrować się na stronie Callforcode.org. Projekty mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach do pięciu osób między 18 czerwca a 31 sierpnia 2018 r. We wrześniu wyłonionych zostanie trzydziestu półfinalistów, spośród których jury wybierze trójkę finalistów. Zwycięzcę poznamy w listopadzie 2018 r.

W ramach promocji inicjatywy Call for Code IBM planuje zorganizować interaktywne akcje edukacyjne, hackatony i wsparcie społeczności dla programistów z całego świata w ponad 50 miastach, w tym w Amsterdamie, Bangalurze, Berlinie, Delhi, Dubaju, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco, Sao Paulo i Tel Awiwie.

źródło: IBM Polska

 Autor |2018-05-31T08:00:39+01:0031 maja 2018 08:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Top7|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.