Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt, Top7-Boeing i Porsche stworzą elektryczny latający samochód

Boeing i Porsche stworzą elektryczny latający samochód

Firma Boeing i producent luksusowych samochodów sportowych Porsche porozumiały się w sprawie wspólnej pracy nad elektrycznym latającym samochodem z możliwością pionowego startu (VTOL). W ramach podpisanego memorandum partnerzy stworzą koncepcję i sprojektują prototyp latającej maszyny.

Firmy zbiorą międzynarodowy zespół inżynierów, który zajmie się projektami w zakresie miejskich samochodów. Zespół również będzie badał potencjał rynku i możliwe zastosowania latających urządzeń.

W Boeing rozwijany jest też własny projekt „latającego taxi”. Na początku roku koncern pokazał, jak prototyp jego elektrycznego statku może startować pionowo, latać i z powodzeniem wylądować.

Projektowaniem takiego rozdaju maszyn do stosowania w warunkach miejskich zajmuje się wydział Boeing NeXt. Ostatecznym celem projektu jest stworzenie środku transportu dla miasta, który przy wysokim zatłoczeniu dróg, mógłby przemieszczać pasażerów na odległości do 80 km.Autor |2019-10-16T09:19:39+02:0016 października 2019 09:19|Kategorie: Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. infomiasto.eu 17 października 2019 w 20:35 - Odpowiedz

    Na takie wynalazki właśnie ja czekam, aby dożyć tego co jest w SF a nie tylko widzieć to w filmach. Deskolotka by się jeszcze przydała.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.