Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-ALERTY BIK: włącz ochronę przed wyłudzeniem

ALERTY BIK: włącz ochronę przed wyłudzeniemAutor |2018-04-17T21:06:37+02:0017 kwietnia 2018 21:04|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy|Tagi: , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. wlo 17 kwietnia 2018 w 21:19 - Odpowiedz

  Piękny materiał… Tyle, ze BIK zachowuje się jak oszust w tym momencie 😉
  Sorry – pieprzenie o tym, ze pan Adam musi spłacać za oszusta… No pieprzenie!!!
  Jeśli firma pożyczkowa działa jak działa, to równie dobrze oszusta nie potrzeba! Wystarczy że na byle kogo umowy podpiszą sami z sobą. I będą sprzedawać niespłacone „długi”.
  No żenujący materiał…

 2. P 18 kwietnia 2018 w 11:29 - Odpowiedz

  Kiedy ktoś wreszcie pozwie BIK za współudział? Najpierw BIK powinien uzyskać zgodę od osoby starającej się o kredyt czy może odesłać info dla firmy która chce sprawdzić kogoś.

 3. Barry 18 kwietnia 2018 w 14:30 - Odpowiedz

  To jakaś paranoja co się w tej Polsce robi. Byle kto może dobie złożyć kilka wniosków na poskładane dane osobowe i bierze pożyczki? Ale komornik to już wiedział na jakie konto wejść i aby blokować pieniądze. Czemu nie wszedł na konto oszusta na które trafiały pożyczane pieniądze? Dalej, te e-sądy co to w ogóle jest czemu pozywany nic nie wie. Skoro sąd jako organ państwowy nie weryfikuje nic, a przecież to nie problem sprawdzić po peselu aktualny adres obywatela. Byle eWUŚ ma dane teleadresowe po peselu obywatela. Czy to jest normalny europejski kraj czy jakaś dzicz amazońska gdzie funkcjonuje prawo dżungli? Sms od BIK by uratował, taa jasne a co z parabankami które udzielają kredytów bez weryfikacji w bik? Jeszcze jedno, czemu gdy w systemie bik były już nie spłacone kredyty to wydawano opinie o zdolności kredytowej i kolejne firmy dalej udzielały kredytów?

  • wlo 18 kwietnia 2018 w 14:43 - Odpowiedz

   W tej reklamie chodzi o to, żeby ludzie się bali. I myśleli, ze powinni podawać swoje dane do BIK (tak dobrowolnie podawać swoje dane), w celu „informowania” przez BIK o tym, ze jakiś tam bank sprawdzała klienta… Tylko czy to obowiązek sprawdać jest? Czy czasem BIK nie s[…] wyżej niż ma d[…]? Bo odnoszę wrażenie, ze pozują na takich co to są lekiem na wszelkie zło!
   Problem w tym, zę w tak śmieszny sposób to robią, zę mnie tylko zniechęcają. Więcej – ja będę innych zniechęcał do BIK 😉

 4. wlo 18 kwietnia 2018 w 14:54 - Odpowiedz

  A! Dane (kompletne dane osobowe!!) podaje się im dopłacając do interesu! Nie – oni nam za to nie płacą 😉
  Za raport chcą jak pamiętam 35 zł a za te alerty chyba 25 zł – rocznie 😉

 5. Adam 18 kwietnia 2018 w 21:24 - Odpowiedz

  A przypadkiem nie powinno być, że to BIK się zgłasza z zapytaniem… Czy Pan właśnie bierze kredyt, dlaczego to ja mam się do niech zwracać? A to dlatego, że to zwykła firma zajmująca się pośredniczeniem w procesie kredytu od biznes na dziś. A sprawia wrazenie jakby byla organem Ministerstwa finansów, lub Urzędu skarbowego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.