Kształt i komfort użytkowania

Mysz wbrew pozorom (z góry wygląda na symetryczną) jest przeznaczona dla osób praworęcznych, a to za sprawą 2 przycisków, które znajdują się tylko pod prawym kciukiem. Nie oznacza, to, że leworęczni nie mogą z niej skorzystać, ale nie będą mogli w pełni skorzystać z wszystkich przycisków. Jej wymiary to 135×78 mm. Kształt P85 docenią osoby o masywnych dłoniach, które do tej pory miały problem ze znalezieniem wygodnej myszki.


Kształt i wyprofilowanie myszki pozwala na bardzo dobre dopasowanie się do ręki. Boczne przyciski praktycznie idealnie wypadają pod kciukiem, co jest dodatkowym atutem. Wszystkie krawędzie myszki są bardzo dobrze wygładzone i wykończone. Nigdzie nie odczuwamy dyskomfortu czy niepotrzebnego ucisku. Moim zdaniem myszka jest bardzo wygodna i pomimo kilkugodzinnej pracy czy gry nie czułam zmęczenia w dłoni. Bardzo komfortowo pracuje się na myszce zarówno przy ułożeniu palców 1+2+2 jak i 1+3+1 ( środkowy palec na scrollu).



Precyzja

Mysz wyposażono w niezwykle precyzyjne sensory optyczne PixArt PMW3325.


Dzięki nim, gracze mogą korzystać z opcji ustawień rozdzielczości do 5 000 DPI. Dodatkowo, próbkowanie na poziomie 1000Hz / 1ms gwarantuje natychmiastową rejestrację każdego ruchu dłoni użytkownika, nawet podczas najbardziej wymagających i dynamicznych rozgrywek. Przy dziennym użytkowaniu najlepszą konfiguracją okazało się ustawienie jak na zrzucie poniżej:


Jednakże jest to bardzo subiektywne odczucie i każdy może dopasować konfigurację do swoich potrzeb w załączonym oprogramowaniu.

Warto tutaj dodać, że oprogramowanie ma jedną wadę, a mianowicie, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności wymaga dodatkowej opłaty lub specjalnego kodu, który może znajdować się w wybranych opakowaniach. Czy jest to dobre rozwiązanie? Mysz jest niedroga i nie każdy potrzebuje tak zaawansowanych funkcji. Ocenę zostawiam już Wam.


Poniżej kilka wykonanych testów działania myszki:

Test akceleracji wstecznej. Aakceleracja wsteczna – występuje – pomimo wyłączonej akceleracji wstecznej jest ona odczuwalna. ( Akceleracja wsteczna to skutek błędnej pracy myszy szybko albo wręcz gwałtownie przesuwanej, a przejawia się nagłym odskakiwaniem kursora lub jego bardzo wolną pracą.)

Test działania myszki w akcji wykonany na biurku bez podkładki na stronie http://www.i-am-bored.com/2008/10/mouse-101-test.html przy poniższej konfiguracji:


Test działania myszki na różnych podłożach i przy podnoszeniu:

  • Myszka działała tak samo zarówno na biurku bez podkładki w kolorze szarości, czarnej podkładce, szarym kocu czy chropowatej gumowatej podkładce:

    • W przypadku podnoszenia myszki można było przesuwać kursor na wysokości 1 płyty CD. Może to przeszkadzać przy niektórych grach wymagającej pełnej precyzji i momentalnego zatrzymania myszki przy podnoszeniu.


    Test aplikacją VMouseBench:

    • Interpolacja (jest to „sztuczne” generowanie dodatkowych pikseli, aby zwiększyć maksymalne wartości DPI, jakie dany sensor może osiągnąć, czyli – sensor wysyła fałszywe dane do komputera o swoim położeniu ) – Przerywana linia świadczy o występowaniu tego zjawiska:


    • Odświeżanie: