Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt-Toyota Smart Key Box – otwierania samochodu aplikacją na telefon

Toyota Smart Key Box – otwierania samochodu aplikacją na telefon

Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system otwierania i uruchamiania samochodów bez kluczyka. Wystarczy do tego aplikacja na telefon. Kilka dni temu Toyota ogłosiła nowe partnerstwo z firmą car-sharingową Getaround, z którą wspólnie przetestuje wykorzystanie smartfonów do uruchamiania samochodów.

Toyota Smart Key Box
Toyota Smart Key Box

Nowe rozwiązanie powstało z myślą o programach wynajmu samochodów na minuty (car-sharing). Będą mogli z niego korzystać również prywatni właściciele samochodów japońskiej marki i klienci flotowi. Aplikacja mobilna będzie współpracowała z innym wynalazkiem Toyoty, Smart Key Box. Urządzenie instalowane w samochodach będzie odbierało sygnały z aplikacji na urządzeniu mobilnym, umożliwiając otwarcie auta i uruchomienie silnika.

Obecnie w programach car-sharingowych samochody są otwierane za pomocą tradycyjnych kluczyków, zamykanych w zabezpieczonych skrytkach, lub za pomocą specjalnego urządzenia, które komunikuje się z systemem dostawcy usług przez sieć, aby umożliwić dostęp do auta.

Toyota Smart Key Box
Toyota Smart Key Box

Toyota rozpocznie testowanie nowego rozwiązania w styczniu przyszłego roku w San Francisco w ramach systemu car-sharingowego firmy Getaround, z którą nawiązała strategiczną współpracę. Program pilotażowy przetestuje działanie Smart Key Box pod względem korzyści i wygody użytkowania dla dostawcy usługi car-sharingu oraz jego klientów. Weźmie w nim udział około 500 Priusów i Lexusów.


Do 2020 roku Toyota planuje instalować Smart Key Box w niemal wszystkich nowych samochodach sprzedawanych w Japonii i Stanach Zjednoczonych. „Toyota jest przede wszystkim producentem samochodów, ale jednocześnie zajmujemy się rozwijaniem usług mobilnych” – powiedział Shigeki Tomoyama, prezes firmy Toyota Connected.

źródło: Toyota

KanAutor |2016-11-07T07:03:39+02:007 listopada 2016 07:03|Kategorie: Inne, Newsy, Sprzęt|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Lech 7 listopada 2016 w 09:13 - Odpowiedz

    Fajny wynalazek, myślę, że znajdzie swoje zastosowanie w przyszłości. Widzę, że Toyota rozwija się w wielu kierunkach. Powodzenia.

  2. Tom 7 listopada 2016 w 10:02 - Odpowiedz

    Świetna sprawa, ale w Warszawie już można otwierać samochody za pomocą aplikacji w smartfonie. Firma nazywa się 4Mobility i jest pionierem car sharingu w Stolicy 🙂

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.