Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacje, Newsy-Mio MiVue C330, C320 – kierowca widzi i rejestruje

Mio MiVue C330, C320 – kierowca widzi i rejestruje

25 lipca to „Dzień Bezpiecznego Kierowcy”. Z tej okazji firma Mio prezentuje nowe kamery samochodowe z serii MiVue – C330, C320. Niewielkich rozmiarów wideorejestratory trafią na polski rynek w drugiej połowie lipca.Z roku na rok wideorejestratory stają się coraz popularniejsze, gdyż pozwalają nie tylko zabezpieczyć się przed nieuczciwymi użytkownikami dróg, jak również przyczynić się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa kierowcy. Nie bez przyczyny marka Mio zaplanowała premierę nowych wideorejestratorów w „Dzień Bezpiecznego Kierowcy”. To doskonały moment, by o tym przypominać. Przymocowany do szyby samochodu wideorejestrator hamuje brawurowe zapędy innych użytkowników dróg oraz daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że gdy już dojdzie do wypadku, ten naoczny świadek nigdy nie zawiedzie. Takie nagranie stanowi bezcenny dowód i pozwala uniknąć problemów w przypadku kolizji i innych nieprzyjemnych zdarzeń drogowych, rozwiązując wszelkie kwestie sporne
– mówi Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe.


C330 i C200 – najważniejsze funkcje

Seria MiVue C300 to niewielkie i proste w użyciu wideorejestratory samochodowe. Modele C330 i C320 wyróżniają się między innymi nagrywaniem filmów w rozdzielczości Full HD 1080 pikseli 30 kl./s., jasnym obiektywem o szerokim kącie widzenia 140 stopni z czterema szklanymi soczewkami. Dzięki przesłonie o wartości F2.0, do obiektywu dociera więcej światła, w skutek czego zarejestrowany obraz cechuje najwyższa spośród dostępnych w tej grupie urządzeń jakość i wyrazistość szczegółów. Kompresja plików odbywa się w formacie .MOV (H.264), co gwarantuje wysoką jakość rejestrowanych materiałów, jednocześnie przy możliwie małej ilości wymaganego miejsca na karcie SD.


Kamera zabezpieczy i zapisze nagranie zarówno przed wydarzeniem jak i po nim. Zapis z kamery może stanowić bezcenny dowód w sprawie o np. próbę wyłudzenia odszkodowania lub też pokazać, kto był prawdziwym sprawcą wypadku.

Oba urządzenia posiadają niewielką i lekką konstrukcję z 2-calowym ekranem, wyświetlającym obraz w formacie 4:3. Projektanci nie zapomnieli o niskim osadzeniu obiektywu kamery, dzięki czemu urządzenie można zamontować w sposób niemalże niewidoczny dla osób postronnych, na przykład złodziei.


Zarówno obudowa, jak i ekran wideorejestratorów, zostały wykonane z matowego materiału, który nie odbija światła, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy. Na uwagę zasługuje także rozmiar wyświetlacza. Pomimo przekątnej liczącej zaledwie 2’’, nie traci na swojej czytelności i pozwala na doskonalą nawigację po urządzeniu.

G-Sensor i tryb foto

Kolejną cechą wspólną jest 3-osiowy sensor przeciążeń (G-Sensor), który odpowiada za zapis takich danych jak siła przeciążenia, kierunek oraz przyspieszenie i współpracuje z funkcją nagrywania nagłych zdarzeń. Dodatkowym elementem, który łączy kamery jest tryb foto. Wideorejestrator może zostać użyty jako aparat cyfrowy, gdy kierowca potrzebuje nagle wykonać zdjęcie, na przykład dla ubezpieczyciela. Dla ułatwienia wszystkie kamery zaczynają działać tuż po uruchomieniu silnika.


GPS oraz baza fotoradarów z dożywotnią aktualizacją

Najwyższy model, MiVue C330, został dodatkowo wyposażony we wbudowany moduł GPS, który śledzi trasę i parametry podróży, w tym prędkość, wysokość, długość i szerokość geograficzną oraz kierunek ruchu. GPS połączony jest również z wbudowaną bazą fotoradarów, którą można co miesiąc bezpłatnie aktualizować, przez cały cykl życia produktu. Ponadto, urządzenie daje możliwość samodzielnego dodania niestandardowego fotoradaru do specjalnego katalogu za pomocą umieszczonego na ekranie przycisku. Wideorejestrator poinformuje kierowcę kiedy i jak wcześnie należy zwolnić, aby dostosować aktualną prędkość do ograniczeń, przy których postawiono fotoradar. Urządzenie posiada także opcjonalną funkcję „Speed Stamp” – oznacza to, że wyświetlanie prędkości, z jaką jechał kierowca, można włączyć lub wyłączyć na nagranym filmie.


Zarządzaj, przeglądaj, analizuj

Oba urządzenia posiadają darmowe oprogramowanie do instalacji na komputerze, które umożliwia:

  • zarządzanie nagraniami przy użyciu kalendarza,
  • zarządzanie zapisanymi filmami w kolejności nagrań (chronologicznie),
  • przeglądanie danych z sensora G w osi XYZ, co pozwala określić siłę przeciążeń, na przykład w przypadku wjechania w dziurę czy wypadku,
  • w modelu C330 dodatkowo wczytywane są dane GPS, które pozwolą prześledzić trasę za pomocą Google Maps i wpasować w linie czasu nagranego filmu.

W zestawie oprócz urządzenia znajduje się również ładowarka samochodowa z 3,5 m kablem i wejściem mini USB, podręcznik użytkownika wraz z kartą gwarancyjną oraz mocny i solidny uchwyt mocujący z ruchomą głowicą (360 stopni), który pozwala w łatwy i szybki sposób ustawić kamerkę w pożądanym kierunku.

Proponowana cena detaliczna dla serii zaczyna się już od 329 złotych.

źródło: Mio

KanAutor |2016-07-25T12:10:09+01:0025 lipca 2016 12:10|Kategorie: Gadżety, Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Jurek 25 lipca 2016 w 17:27 - Odpowiedz

    Sprzęt wart inwestycji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.