Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-Planet ICA-E3550V – wandaloodporna kamera IP
PL R200 NV 970x100 071119

Planet ICA-E3550V – wandaloodporna kamera IP

Planet ICA-E3550V to 5-megapikselowa wandaloodporna kamera IP typu bullet z PoE i dodatkowymi możliwościami dzięki specjalnemu oprogramowaniu.


Kamery IP Planet z serii E – modele ICA-E3550V oraz ICA-E5550V zapewniają funkcje, przydatne w różnorodnych zastosowaniach monitoringu IP, jak na przykład analizę obrazu czy rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. Kompatybilne z kamerami oprogramowanie Planet CV7L pomaga użytkownikom nadzorować i zapisywać obraz z wielu kamer jednocześnie przy użyciu pojedynczego komputera PC. Maksymalnie z jednego komputera można zarządzać 16 kamerami IP, a także korzystać z ich zaawansowanych funkcji – zarządzania zdarzeniami, wykrywania ruchu, sterowania PTZ oraz funkcji Emap.

Kamery Planet z serii E obsługują również oprogramowanie CV7-VA, które służy do analizy obrazu. Zmienia to każdy system monitoringu w inteligentny system detekcji. CV7-VA oferuje funkcje liczenia obiektów, wykrywanie przekroczenia linii, tryb „Enter Area”, wykrywanie zniknięcia obiektu i wykrywanie naruszenia kamery. Po wykryciu podejrzanej aktywności użytkownicy mogą odtwarzać zapisane nagrania i wykorzystywać je jako dowody w sprawie. Ponadto kamery te współpracują z oprogramowaniem CV7-LP, które służy do rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Funkcja ta umożliwia automatyczne odnalezienie i odczytanie tablic rejestracyjnych na obrazie i sprawdzenie, czy takie numery rejestracyjne są zapisane w bazie.


Kamera Planet ICA-E3550V zapewnia jakość obrazu przydatną w całodobowym monitoringu w sieciach IP. Urządzenie obsługuje kompresję h.264 oraz JPG, co gwarantuje wysoką jakość nagrywania w rozdzielczości 5 megapikseli z prędkością nagrywania 15 kl./s oraz FullHD z prędkością 30 kl./s. ICA-E3550V została wyposażona w obudowę z certyfikatami IP66 oraz IK10, która zapewnia ochronę przed wandalami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu kamera może bez przerwy pracować w ekstremalnych warunkach – np. w monitoringu budynków, dróg, parkingów, garaży, dworców i lotnisk.


Aby dostosować się do stale zmieniających się warunków oświetlenia w ciągu dnia i nocy, kamera ICA-E3550V została wyposażona w automatyczny filtr IR-cut oraz wbudowane diody IR, które umożliwiają rejestrowanie kolorowego obrazu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych oraz czarno białego obrazu w kompletnych ciemnościach. Kamera jest w stanie nagrywać czysty obraz przez 24 godziny na dobę.


Dzięki zaawansowanym technologiom takim jak Wide Dynamic Range (WDR) oraz 3-Dimensional Noise Reduction (3DNR), Planet ICA-E3550V jest w stanie filtrować zbyt intensywne podświetlenie danej sceny i usuwać szumy z sygnału video. Zapewnia to krystaliczną jakość obrazu w nawet najbardziej niekorzystnych warunkach oświetleniowych.


ICA-E3550V oferuje wiele zaawansowanych funkcji, które zwiększają efektywność systemu monitoring oraz ułatwiają instalację nowych kamer. Wśród tych funkcji znalazły się 4-polowa maska prywatności, wyjście AV do dwukierunkowej komunikacji głosowej oraz cyfrowe złącza wejścia/wyjścia do podłączania zewnętrznych urządzeń takich jak czujniki otwarcia drzwi czy automatyczne włączniki świateł.

Model ICA-E3550V obsługuje technologię zasilania IEEE 802.3af Power over Ethernet, dzięki czemu może być zasilany przy pomocy kabla Ethernetowego. Eliminuje to potrzebę stosowania zasilaczy i oddzielnych kabli zasilających, zmniejszając koszty instalacji. Kamera jest też zgodna ze standardem ONVIF, a więc bezproblemowo współpracuje z kamerami i rejestratorami innych firm.

źródło: Planet

KanAutor |2016-01-02T09:36:11+01:002 stycznia 2016 09:36|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.