Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Telefony-NPD: dzieci wolą grać na smartfonach niż na konsolach

NPD: dzieci wolą grać na smartfonach niż na konsolach

Jak wynika z badań rynku przeprowadzonych przez NPD Group, obecnie więcej dzieci w USA korzysta z gier na urządzeniach mobilnych niż na konsolach. W ciągu 2 lat liczba młodych użytkowników konsol zmalała o kilka procent, a grających na PC aż o kilkadziesiąt procent.


Badania dotyczyły osób od 2 do 17 roku życia. Wynika z nich, że 63 % młodych Amerykanów do grania w gry wykorzystuje tablet lub smartfon, a 60 % – konsole. Różnica nie jest duża, ale jeszcze 2 lata temu konsole mogły się pochwalić wynikiem 67 %. Na granie za pośrednictwem urządzeń mobilnych dzieci poświęcają średnio 6 godzin w tygodniu. Tymczasem gry na komputerze PC wybiera tylko 45 % badanych, co w stosunku do 67 % z 2013 roku oznacza bardzo duży spadek popularności.

Co jest przyczyną coraz większej popularności gier na urządzeniach mobilnych? Ciężko stwierdzić jednoznacznie, ale na pewno sprzyja temu postawa rodziców, którzy coraz częściej korzystają ze smartfonów i tabletów. Poza tym w chwili, gdy rodzinny komputer lub telewizor jest zajęty, dzieci zamiast czekać, mogą pograć na smartfonie.

Źródło: Engadget, NPD

SewixAutor |2015-09-24T08:39:26+02:0024 września 2015 08:39|Kategorie: Gry, Inne, Newsy, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.