Jesteś tutaj:-, Newsy-PGP wprowadza EPO we Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi

PGP wprowadza EPO we Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi

Polska Grupa Pocztowa wdrożyła Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) w kolejnych trzech polskich miastach. Tym razem do miejscowości, które korzystają z jednego z najnowocześniejszych rozwiązań pocztowych w Polsce, dołączyły Wrocław, Poznań i Łódź. System EPO obecnie obsługuje ponad 40 tys. przesyłek tygodniowo, także w Krakowie, Białymstoku i Kielcach.

Konsekwentnie realizujemy prace nad wdrożeniem usługi Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru w kolejnych instytucjach. Warto podkreślić, że tak zaawansowanym systemem pozwalającym obsługiwać urzędy w całym kraju nie dysponuje nasza konkurencja, w tym pocztowy monopolista, jakim jest Poczta Polska. Dzięki wprowadzeniu oprogramowania EPO obrót korespondencją sądową jest krótszy nawet o kilkanaście dni. Już wdrożyliśmy ten system we wszystkich sądach dwóch apelacji: białostockiej i krakowskiej. Na potrzeby 65 sądów obu apelacji pracuje blisko 1000 doręczycieli wyposażonych w elektroniczne terminale, a awizowaną korespondencję można odebrać w aż 500 punktach awizacyjnych” – powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu Polskiej Grupy Pocztowej S.A.


Obecnie z systemu EPO korzysta ponad 105 sądów w całej Polsce. Zgodnie z kontraktem na obsługę pocztową sądów i prokuratur, system zostanie wdrożony przez PGP w całym kraju do końca czerwca.

Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru jest znacznym udogodnieniem dla nadawców korespondencji. Sądy mogą dzięki EPO zaoszczędzić miliony roboczo godzin rocznie, a odciążonych w ten sposób pracowników zaangażować do innych zadań. EPO to rozwiązanie wychodzące na przeciw nie tylko sądom, ale i innym instytucjom zainteresowanym sprawnym i szybkim doręczeniem korespondencji wymagającej potwierdzenia odbioru. Na początku roku do użytkowników EPO dołączyła firma PLAY, będąca jednym z liderów polskiego rynku telefonii mobilnej. Przyspieszy to obsługę korespondencji wymagającej zwrotnego potwierdzenia odbioru, zautomatyzuje i uprości cały proces, a także znacznie obniży jego koszty. Na początku roku PGP wygrała przetarg ogłoszony przez wojewódzką komendę Policji w Lublinie i będzie dostarczać listy z 52 komend w województwie lubelskim.

źródło: InPost

Kan

Autor |2015-03-12T14:11:12+01:0012 marca 2015 14:11|Kategorie: Inne, Newsy|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile