Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy-Microsoft zaskakuje: oto okulary holograficzne HoloLens

Microsoft zaskakuje: oto okulary holograficzne HoloLens

Nie ulega wątpliwości, że rzeczywistość rozszerzona cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem. Swój produkt postanowił zaprezentowac także Microsoft, który pokazał okulary mające generować przed naszymi oczami obrazy holograficzne.


Kolejne firmy, takie jak Google, Sony czy Samsung próbują zainteresować nas swoimi gadżetami wpływającymi na nasz zmysł wzroku, jednak produkt Microsoftu wywował szczególne poruszenie. HoloLens to urządzenie wyposażone w soczewki wyświetlające obraz, procesor do renderowania hologramów, różne sensory oraz system audio. Do działania nie potrzebuje smartfona, komputera ani żadnych dodatkowych akcesoriów.


HoloLens łączą świat rzeczywisty z wirtualnym, generując cyfrowe obrazy i nanosząc je na nasze otoczenie. Urządzenie będzie współpracować ze specjalnym oprogramowaniem Holo Studio, w którym można tworzyć własne hologramy. Za pomocą gestów oraz poleceń głosowych będziemy mogli wchodzić w interakcję z aplikacjami tworzonymi specjalnie na to urządzenie.


W tej chwili nie wiemy jeszcze, jakich wrażeń dostarczą nam HoloLens i czy efekt końcowy będzie równie imponujący, co ten przedstawiony na materiałach wideo od Microsoftu. Gigant z Redmond zastąpił wyrażenie „rzeczywistość rozszerzona” słowem holografia, czym bez wątpienia wzbudził zainteresowanie. Aby przekonać się o możliwościach tych hełmo-okularów, będziemy musieli trochę poczekać, ponieważ na razie jest to prototyp.

Źródło: Microsoft: Digital Trends

SewixAutor |2015-01-22T23:03:20+02:0022 stycznia 2015 23:03|Kategorie: Inne, Microsoft, Newsy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.