Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy-You Tube wprowadzi opłaty za subskrypcję niektórych kanałów

You Tube wprowadzi opłaty za subskrypcję niektórych kanałów

Powoli lecz nieuchronnie zbliżamy się do momentu w którym serwis You Tube przestanie być darmowy, a przynajmniej jakaś jego część. Jego właściciel – firma Google, zapowiedziała wprowadzenie opłat w wysokości od 1-5 dolarów miesięcznie, za dostęp do wybranych kanałów tematycznych.

Póki co nie wiadomo, które z treści znajdujących się w serwisie You Tube zostaną objęte opłatą, ale wiadomo, że nastąpi to drugim kwartale tego roku. Google jest w trakcie prowadzenia rozmów, najprawdopodobniej z twórcami posiadającymi największą liczbę subskrybentów.


Płatny dostęp do coraz większej liczby materiałów umieszczonych w sieci, powoli staje się faktem. Otworzy to drogę do większego zarobku m.in. vlogerom, udzielającym zarówno fachowych porad w danym zakresie, jak i czysto rozrywkowych treści. Zyskają też większe stacje relacjonujące wydarzenia w oparciu o formułę pay-per-view.

Należy się spodziewać, że proces oswajania odbiorców z płatnymi kanałami serwisu You Tube, będzie przebiegał z wyczuciem, żeby nie powiedzieć, że powoli. Wszystko z uwagi na istnienie innych, darmowych serwisów o podobnej tematyce i obawę o to, że część z użytkowników wybierze konkurencyjny „kanał”.

Źródło: ubergizmo.com

Kamil KawczyńskiAutor |2013-02-04T20:27:42+01:004 lutego 2013 20:27|Kategorie: Inne, Internet, Newsy|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Petro 4 lutego 2013 w 21:19 - Odpowiedz

    Jestem w szoku!

  2. VWAA 5 lutego 2013 w 07:20 - Odpowiedz

    Internet jest taki że jesli ktos moze miec coś za free i to samo za opłatę to wiadomo co wybierze. Nie wrożę temu rozwiązaniu zbyt duzej przyszlosci, a poza tym YouTube i tak duzo zarabia na reklamach – to juz jest pazernośc ktora wyjdzie google bokiem, moge sie o to zalozyć. Cale szczęcie ze nie są monopolistą i Obok Youtube jest wiele innych podobnych i bezpłatnych serwisow bez tych nachalnych reklam.

  3. spike2000 5 lutego 2013 w 11:03 - Odpowiedz

    Filmy,seriale , teledyski albo znikną albo będziemy płacić. Koncerny multimedialne nie odpuszcza . Youtube niema wyjścia a zapomniałem Google 🙂

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.