Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Sprzęt-Logitech Wireless Solar Keyboard K750 (video)

Logitech Wireless Solar Keyboard K750 (video)

Słońce jest największym dostępnym dla nas źródłem energii. W ciągu zaledwie godziny produkuje jej tyle, ile 6,8 miliarda ludzi zużywa w całym roku. Inżynierowie Logitech, zaprojekowaliy klawiaturę zasilaną światłem – Logitech Wireless Solar Keyboard K750.

Logitech Wireless Solar Keyboard K750
Logitech Wireless Solar Keyboard K750

Zdając sobie sprawę z możliwości wykorzystania energii słonecznej, Charles Fritts skonstruował pierwsze ogniwo słoneczne w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Od tamtego czasu energia słoneczna na stałe zagościła w różnych obszarach naszego życia. Firma Logitech postanowiła wykorzystać możliwości, jakie daje energia słońca i stworzyła pierwszą na świecie klawiaturę zasilaną światłem, Logitech Wireless Solar Keyboard K750. Inżynierowie Logitech zebrali garść interesujących faktów, ukazujących zalety przejścia na urządzenia zasilane światłem. Okazuje się, że jeśli na świecie korzystano by wyłącznie z klawiatur Logitech Wireless Solar Keyboard K750, rocznie pozwoliłoby to zaoszczędzić 828 000 000 sztuk baterii AA. Gdyby ułożyć je jedna za drugą, z łatwością oplotłyby one równik! Co więcej, zaoszczędzona w ten sposób energia pozwoliłaby na oświetlenie niemal czterech wież Eiffla.

Ciekawe fakty na temat możliwości wykorzystania energii słońca:

 • Jeśli świat przeszedłby na klawiatury Logitech Wireless Solar Keyboard K750, pozwoliłoby to zaoszczędzić 828 000 000 baterii AA w ciągu roku.
 • By wyprodukować energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych ludzkości wystarczyłoby pokryć 0,3 proc. powierzchni ziemi kolektorami słonecznymi.
 • Energia zaoszczędzona z 828 milionów baterii AA mogłaby przez cały rok oświetlać niemal cztery wieże Eiffle’a.
 • Gdyby ułożyć te baterie jedna za drugą, oplotłyby cały równik lub przykryłyby 785 kortów tenisowych.

Klawiatura Logitech Wireless Solar Keyborad ładuje się automatycznie gdy ma dostęp do światła i pozostaje naładowana przez co najmniej trzy miesiące w całkowitej ciemności. Klawiatura jest dostępna w Polsce, w sugerowanej cenie detalicznej ok 340 PLN.

źródło: Logitech

Kan

Autor |2011-06-24T09:40:34+02:0024 czerwca 2011 09:40|Kategorie: Gadżety, Inne, Internet, Newsy, Sprzęt|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. Art 24 czerwca 2011 w 07:53 - Odpowiedz

  „By wyprodukować energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych ludzkości wystarczyłoby pokryć 0,3 proc. powierzchni ziemi kolektorami słonecznymi.”

  Kolektory słoneczne to nie to samo co baterie słoneczne, kolektory nie zamieniają energii słonecznej w elektryczną tylko w energię cieplną.

 2. exit 25 czerwca 2011 w 10:00 - Odpowiedz

  Ciekawe ale myślę, że tylko użyteczne dla niewielu. Kto trzyma komputer tak aby działało na niego światło słoneczne? Zdarzają się komputery przy oknach ale ustawiamy je raczej tak żeby nie padało na monitor słońce a klawiatury są raczej schowane głębiej/niżej na biurku

 3. martyna 25 czerwca 2011 w 10:03 - Odpowiedz

  sprzedam telefon delphi nowusienki jest prawie nie używańy sprzedam go za 160zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile