Start Forum Inne Programy do pobrania Wystartowała aplikacja mObywatel – jak działa dokument w smartfonie

Viewing 6 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Od niedzieli (29 października br.) możemy korzystać z bezpłatnej aplikacji na smartfon – mObywatel. Dzięki rozwiązaniu, które przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji, mamy szybki dostęp do swoich mDokumentów. Pierwszą usługą dostępną w aplikacji jest mTożsamość.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Wystartowała aplikacja mObywatel – jak działa dokument w smartfonie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      Logowanie przez pocztę na onecie i gmailu nie działa 🙁 przez Mbank tez nie daje sie zalogować (komunikat – brak zaufanego profilu)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      Koszmarny bubel w wykonaniu urzędniczej kasty próżniaków udowadniających, że są do czegoś przydatni.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      Profil zaufany o obecnym czasie raczej powinno się posiadać. Ja mam i ułatwia mi to załatwienie wielu spraw z domu. Teraz błyskawicznie zalogowałem się w tej aplikacji.
      Czekam na dowód osobisty i prawo jazdy. Dobry kierunek.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      Nic z tej cyfryzacji, bo na końcu w urzędzie jest „pani Krysia”, która o internecie tylko słyszała.
      1.Wysłałem wniosek o dowód osobisty- żadnego potwierdzenia, że ktoś się tym zajmuje, po kilku dniach telefon, że zdjęcie nie takie. Wysłanie ponowne i znów kilka dni przeleżało. Statusu nie mogę sprawdzić, bo nie mam numeru wniosku.
      Kolejny dowód załatwiany osobiście – pani przy mnie wypełniła wszystko i od ręki poszedł do realizacji. Dostałem numer wniosku i mogłem przez internet sprawdzić czy jest gotowy dowód.
      2. Karty zdrowia- zamówione przez internet, po tygodniu telefon, ze mogę odebrać, idę do NFZ a kart nie ma. Musiałem jeszcze raz wypełnić wszystkie wnioski i pani od ręki mi wydrukowała.
      3. Prawo jazdy – opłata wniesiona przez infocar ale nikt o niej nie wie, trzeba osobiście dostarczyć dowód wpłaty, więc co to za udogodnienie?
      Wysłałem potwierdzenie mailem, zobaczę ile dni minie zanim ktoś to zauważy i procedura ruszy. Pewnie trzeba będzie osobiście się pofatygować, bo znów będzie leżało tydzień.

      Tak więc wszystkie sprawy przez internet ciągną się, bo nikt tam się nie kwapi, żeby się nimi zajmować…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      Dobrze , że wcześniej założyłem sobie „zaufany profil” przez mbank . Aplikacja mObywatel działa u mnie bez problemu. Trzeba tylko pamiętać te hasła , loginy i koniecznie je gdzieś w postaci zaszyfrowanej zapisać bo zapomnimy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      To wszystko miałoby sens, gdyby można było takim dokumentem tożsamości okazać się np. w banku czy przy załatwianiu innych spraw a tak to tylko jest to „kwiatek do kożucha” i wydawanie przez Państwo pieniędzy podatników na niepotrzebne i zbędne aplikacje.

Viewing 6 reply threads
Reply To: Wystartowała aplikacja mObywatel – jak działa dokument w smartfonie
Your information: