Start Forum Operatorzy Operatorzy komórkowi Jaki prepaid wybrać?

Viewing 468 reply threads
  • Author
    Posts
    • Perrin
      Member
      Liczba postów: 3

      Jak w temacie: jaki prepaid wybrać?
      Zastanawiam się najbardziej nad Heyah: http://www.heyah.pl/42a50ecdc7a5d97646ae9d6341cb7cee

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      polecam szczerze polecam
      jestemw heyah wystarczająco długo by uważać ją za najlepszą sieć pre paidową
      pakiety przebieraj-wybieraj rokładają wszystkie inne oferty na łopatki-siła czerownej łapy

      • Anonymous
        Inactive
        Liczba postów: 1
    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Fajnie, że wszystkie oferty są stosunkowo tanie. Jak dostałam ostatnio rachunek za abonament, to myślałam, że zemdleję, jak zobaczyłam, ile mi naliczyli za pakiet dodatkowych minut :-/ A tutaj wszytskie oferty są po 5.50 albo 5.90. Nice.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      to jak? przechodzisz z abonamentu na pre paida?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Heyah faktycznie ma teraz kilka ciekawych pakietów. Jednak są limitowane: co do np. ilości i co do czasu ich używania. Np. 300 minut do wygadania wieczorami, przez miesiąc? To daje 10 minut dziennie średnio. Więcej możliwości daje np. "nocne szaleństwo" w TakTaku. Płacisz 2 zł na 60 dni, i wieczorem nalicza ci 9gr/min na stacjonarki i do sieci. Nie ma limitu ilościowego, można rozmawiać ile się chce- wedle potrzeb i możliwości finansowych. Nie ma sytuacji, że wykupujesz pakiet na 30 dni, wykorzystujesz pulę na gadanie w ciągu pierwszych kilku dni a potem musisz kupować inne pakiety- bo z tego nie możesz skorzystać do końca trwania jego ważności.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nie no heyah z pre paidow najlepsza maja teraz nowa oferte

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Właśnie czytałem. No nieźle- ta równa taryfa. Może w TakTaku coś podobnego nam zaserwują? Choć, podobne rozwiązanie miałoby mnie kosztować rezygnację z używanych dotychczas pakietów i taryf, to chyba nie pozostaje nic, jak tylko kupić drugi starter i siorbać z niej na rozmowy międzynarodowe. Kilka bliskich mi osób podążyło do UE za chlebem

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no właśnie ja mam sporo znajomych za granicą i teraz będę mogła mieć z nimi tańszy kontakt telefoniczny
      44gr to taniej niż u niektórych operatorów połączenia w kraju ;p

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Weszła też nowa oferta: Nowy Tak Tak. Na pierwszy rzut oka- może zmiany są niewielkie, zwłaszcza dla tych, którzy długo w TT siedzą. Ale ogólnie- wychodzi bardzo na plus. I nowa usługa "Godzina za grosze" to strzał w dziesiątkę! Coś, czego nie ma nigdzie indziej. Każda rozmowa, w pierwszych miesiącach bycia w NTT, która trwa dłużej, niż 3 minuty (czyli prawie każda) jest mega opłacalna. Potem- każda trwająca ponad 8- to jest coś akurat. Czyli praktycznie na każdej rozmowie się zyskuje. Dla mnie to lepsze, niż równa stawka w Mobilkingu- każda rozmowa trwająca do 1 h kosztuje 0,99. Dla mnie- git

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie, no , wobec tego, że weszła Równa Taryfa, to ja jednak opowiadam się za Heyah. Mam zamiar wyemigrować niebawem, to zdam wtedy telefon mamie, żeby mogła się bez finansowych obaw upewniać, czy noszę ciepłe skarpetki, dobrze się odżywiam itp.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      zgadza się, potwierdzam, warto zainwestować 5zl na starter i przekonać się samemu, że cennik w heyah jest naprawdę niski

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Można by powiedzieć, że to "nic" nie kosztuje
      W Heyah dobre jest jeszcze to, że co chwila pojawia się coś nowego.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Myślę, że doczekaliśmy się w końcu takich czasów, kiedy większość operatorów oferuje nam coś atrakcyjnego. Heyah jest najlepsza, zwłaszcza do rozmów międzynarodowych. NTT- do długich pogawędek. I ma kilka opcji, dzięki którym można sobie ustawić fajny plan taryfowy. Mamy wybór

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Heyah jest zdecydowanie najlepsza jeśli ktoś chce dzwonić za granicę albo jeśli chce pisać masę smsów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Akurat moim zdaniem- jeśli chce się pisać masę smsów, to są np. w TT i NTT, jak i u wielu innych operatorów, pakiety obniżające ceny smsa wewnątrz sieci. I taki sms za grosza umożliwia wysyłanie masy smsów W równej taryfie w Heyah sms do opów w kraju ma taką samą cenę. Do zagranicznych operatorów to już 60gr, więc bardziej opłaca się po prostu zadzwonić

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja słyszałem od kumpla, że Mobilking na początku grudnia ma wystartować z nową ofertą. Podobno obiecują, że stawki będą najniższe na rynku. Ciekawe do ilu mogą opuścić (45-40 gr/min) ? Może dodatkowo dadzą jakieś pakiety sms?Jak myślicie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jeśli będą chcieli mieć stawki najniższe na rynku-będą musieli zmniejszyć stawki do takich poniżej 44gr/min. W NTT za niecałe 4 miesiące będę miał do wszystkich 56gr/min. A do tego mam taryfy i pakiety obniżające koszty rozmów wewnątrzsieciowych. Akurat wybrałem taryfę "godzina za grosze" i mogę za to rozmawiać nawet 1h za 99gr, do sieci i na stacjonarki. A ta godzina to jakieś 2 minuty rozmowy w MK czy Heyah. Zdecydowanie bardziej opłaca mi się NTT, niż taniej do wszystkich.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="bruno":e6xzk1y7]Jeśli będą chcieli mieć stawki najniższe na rynku-będą musieli zmniejszyć stawki do takich poniżej 44gr/min.[/quote:e6xzk1y7]

      No i może zmniejszą, kto wie? Wydaję mi się że to jest całkiem realne?

      A co do taryfy, to każdy lubi co innego, jedni wolą bardziej skomplikowane opcje z różnymi zniżkami, a innym pasują proste stawki (takie jak np. w MK)? rzecz gustu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Możliwe. Zresztą- wybór taryfy i operatora to chyba nie tyle rzecz gustu, co potrzeb. Ja dzwonię częściej, albo prowadzę dłuższe rozmowy z określonymi ludźmi. I wolę mieć do nich taniej- bo mi się to bardziej opłaca. MK by mi zżarł więcej kasy, niż taktak. Dla mnie to prosty, matematyczny rachunek .

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Korzystam z sieci MO-Call. To wirtualny operator komórkowy. Dowiedziałem się o nim będąc jeszcze w Anglii, kiedy dzwoniłem do rodziny. Dla mnie ta taki sposób dzwonienia jest ok. Ściągnąłem aplikacje na telefon, która przekierowywuje rozmów do sieci Morodo i rozmowy są tańsze.
      Pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Może i tanio, ale jakość rozmów jest kiepska. Połączenia zrywa, na dodatek kiepsko słychać, jest echo. Czasem ciężko się dogadać.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Masz na myśli to Mo?
      Ja jeszcze nigdy nie spotkałam się z czymś takim u siebie… no chyba, że bym weszła do jakichś podziemi. No ale Heyah korzysta z sieci Ery, a ta przypuszczalnie jest jedną z najlepszych w kraju, więc nie jest to nic zadziwiającego.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Do mnie kumpel tak dzwonił- przekierowywało mu rozmowy do sieci. Tanio, ale niezbyt komunikatywnie- jak wyżej. Znacznie lepiej rozmawia się bezpośrednio z dwóch telefonów. Ja stawiam na jakość, bo co z tego, że mogę czasowo rozmawiać dłużej i za mniej kasy, skoro na dobrą sprawę- dogadać i zrozumieć się jest czasem trudno. No, ale jeszcze niedawno nie było wyboru, teraz Heyah dała fajną, europejską promocję.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ja polecam simplusa, jestem od 4 lat i gdy ma sie znajomków w Plusie to mozna gadać i gadać – 5 gr za minutke. a teraz tańsze numery pozwalaja na polaczenia do innych sieci za 40 gr. też do play

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ja miałam simplusa przez 5 lat – generalnie nigdy się nie interesowałam promocjami ani niczym takim więc po stokroc przepłacałam. Dopiero niedawno zaczęłam myśleć o wydatkach (odkąd się sama utrzymuję) i Simplus niestety poszedł w odstawkę. Aktualnie mam Heyah. Polecam.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja równiez bede podtrzymywać to ze Simplus jest dobry.Mam go juz od kilku lat i nawet nie myslałem o tym zeby zmienaic na innego prepaida.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja poleciłabym Tak Taka, między innymi dzięki nowej opcji godziny za grosze oraz podwójnemu doładowaniu, z którego kwotę można przeznaczyć na dowolny cel:) Poza tym można tu dostać ekstra minuty za każde odebrane połączenie. Oczywiście wybór zależy od tego jakie kto taryfy preferuje oraz gdzie ma więcej znajomych:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No to logiczne – najpierw trzeba się zastanowić czego właściwie się oczekuje od taryfy. Mi się zdarza dzwonić za granicę to wybrałam Równą Taryfę. Znajomi z Heyah częściej jednak wybierają multipakiet i dopasowują sobie pod siebie bo tam jest dużo opcji do wyboru….
      Nie potrafię niestety wymienić zalet innych opów bo się tym w ostatnim czasie raczej nie interesowałam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jakby jeszcze ktoś się wahał- teraz do startera muzycznego Era TT dorzuca kartę pamięci microSD i darmowe granie na czekanie przez dwa miesiące;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      heh, a pojemna ta karta?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      1Gb- nawet się opłaca;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja już mam numer, z którym jestem związana, więc co mi po nowym starterze?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      To info dla tych, którzy jeszcze się takim numerem nie cieszą albo chcieliby mieć jeszcze jeden:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      W heyah jest tak, że za 9 zł możesz dostać nawet dwa
      Dwa za cenę jednego (to częsty typ promocji )

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      TT miał kiedyś taką promocję, może jeszcze ma, głównie na uczelniach, można było za free dostać taki " bliźniaczy" starter, generalnie fajna sprawa, jeden dla siebie , drugi dla bliskiej osoby.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      szkoda, że nie dają takich bonusów tym, którzy już mają starter w danej sieci… bez sensu co chwilę zmieniać numer dla gratisowych dodatków

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ta karta pamięci micro sd z czytnikiem to świetny bonus. Kupujesz starter za 30 zł, masz w tym 25 zł do wygadania. I kartę pamięci, która zawsze się przyda. Ja mam dużo muzyki na telefonie, zdjęć. taki starter to czysty deal. Nowy numer nie jest mi potrzebny, ale ekstra kasa do wygadania i karta pamięci- opłaca się.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      co za czasy – żeby nowe startery opłacało się bardziej kupować niż doładowania

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Niekoniecznie bardziej się opłaca, bo np. w TT jeśli dłużej jesteś, to ci stawki maleją. Np. w NTT ( a to taryfa aktywowana dla wszystkich nowych starterów TT) przez pierwsze 4 miesiące w pakietach wewnątrzsieciowych masz stawkę 30gr/min i pozasieciowych 59gr. Po 4 miesiącach: 15gr/min w pakietach wewnątrz sieci i 56gr poza sieć. Opłaca się trochę posiedzieć Ale takich promocji jak ta z microSD i 25 zł do wykorzystania- powinno być więcej.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      niby tak, ale wiesz jak to jest – niewiele osób jest wiernym prepaidom – kupują tam gdzie im się bardziej opłaca

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Widać- jestem wierny jak pies Swój pierwszy numer miałem przez prawie 5 lat, w Popie- czyli prepaid. Ale właściciel o mnie nie dbał należycie. Od prawie 3 lat mam TakTaka. Zmian nie planuję Zwłaszcza, że teraz znowu jest podwójne doładowanie- do 15 lutego. I miska będzie pełna na kilka miesięcy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      hmm… no ja nie wiem jeszcze jak z ta moją wiernością. Przez 2 lata byłam na abonamencie i dopiero od niedawna ma Heyah bo mi się najbardziej opłaca a co będzie później czas pokaże.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wierny wierny. Nie gryzę ręki, która mnie karmi. Zwłaszcza, że karmi dobrze. Na przykład- teraz podwójnym doładowaniem w TT. Ale do budy nie dam się łańcuchem przywiązać- dlatego zawsze prepaid.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ciekawa metafora – porównywać się do psa zdanego na łaskę pana :> tyle, że dziś "psy" mają prawo wyboru :>

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bajadurka – to, że byłaś dwa lata w abonamencie zapewne nie wynikało z twojej woli… no mam na myśli to, że każdy kto podpisze umowę jest zmuszony pozostać przy danym operatorze przez właśnie dwa lata, bo inaczej utną mu głowę
      A tak w ogóle – witamy w Heyah, miło, że do nas przyszłaś, mogę teraz do Ciebie taniej dzwonić Cieszysz się?
      A propos: korzystałaś już może z podwójnego doładowania?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jeśli chodzi o abonament- oczywiście, można zerwać umowę przed jej końcem, ale wiąże się to z pewnymi finansowymi konsekwencjami.
      Perrin, Ty jesteś facetem? Może weź od Bajdurki numer telefonu, żeby mogła do Ciebie taniej dzwonić podczas następnej podróży pociągiem

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno w pociągach się źle rozmawia przez telefon :>

      perrin na razie jeszcze nie ale mam w planach

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      I jako że od bardzo długiego czasu używam czasowników w formie żeńskiej (miałam, dzwoniłam itd.) można się zapewne domyślić, że jestem kobietą…
      W intercity i pociągach zagranicznych rozmawia się przyzwoicie (intercity to taki model, który w Niemczech robi za pociągi lokalne)… Nawet nowwsze osobówki ujdą. Ja jeżdżę najczęściej osobówkami co prawda, ale za to jeżdżę często sama. Mam chorobę lokomocyjną i nie mogę zbytnio czytać w czasie podróży, więc pozostaje mi słuchanie i rozmawianie. Lubię też wysyłać smsy. Podczas mojego romansu z Równą Taryfą serwowałam po necie, co jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Moim zdaniem w tych zwykłych, zamykanych przedziałach rozmawia się również całkiem przyzwoicie. Oczywiście, na korytarzu już jest kiepsko, bo hałas. Ale możecie sobie poesemesować Choćby o koledze z forum

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno pępuszku świata, jakby nam się chciało smsować to pewnie miałybyśmy ciekawsze tematy

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Uważam, że jestem bardzo interesujący i mam bogate wnętrze
      Daleko dziewczyny odbiegłyście od tematu wątku.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      a Ty to niby nie?
      no ale wracając do tematu – Era ma zdaje się najlepszy zasięg i w pociągach też można pogadać, więc Heyah albo TakTak w tej kwestii nie zawiodą

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wszystko,co na tym świecie zostało stworzone- jest zawodne. Również zasięg, choć na ten w mojej komórce- nie narzekam.
      I, jak w innym wątku- również w samolocie sobie z komórki w erze porozmawiasz.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no zawodny owszem, ale warto wybrać to co zawodzi najrzadziej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Masz rację. Ja musiałem trochę powalczyć i przekonać się, że u poprzedniego operatora niewiele już w kwestii zasiegu zdziałam. Dopiero, kiedy korzystanie z telefonu stało się prawie niemożliwe (nikt nie mógł się do mnie dodzwonić, a nawet jeśli- jakość rozmowy sprawiała, że tego nie można było do rozmowy zaliczyć)- zmieniłem na TT. I w końcu mam telefon, z którego mogę korzystać.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no niestety (a może i na szczęście) wciąż są miejsca gdzie zasięg żadnego operatora nie dosięga – w moim ukochanym górskim schronisku w Karkonoszach wciąż mogę odpocząć nie tylko od zgiełku miasta ale i od dzwoniącego telefonu – to są prawdziwe wakacje

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wydaje mi się, że to bywa kwestia nierówności terenu. Teraz mieszkam w wyższych rejonach Krk- jest trochę cieplej, niż w centrum. Ale zasięg orangu strajkuje. TT chodzi świetnie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Mnie się jednakże wydaje, że to głównie zazwyczaj zależy od jakości i ilości nadajników
      Samolotami nie latam, więc jednak skoncentruję się na pociągach
      W pociągach polskich, w których spędza się masę czasu, bo ze względu na zły stan trakcji muszą jeździć wolno, doskonale odbiera mi Heyah. I jestem… happy

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no właśnie nie wiem czy to nierówność terenu czy po prostu brak nadajników w okolicy.. tak czy siak cieszy mnie że są jeszcze miejsca gdzie można się cieszyć spokojem…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Często na zasięg i jego siłę wpływają również materiały budowlane, z których dane budynki są zbudowane.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      True, mój betonowy blok z lat 70tych działa jak bunkier przeciwatomowy… :-/

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      a tego nigdy pod uwagę nie brałam… serio budynki mogą być przyczyną kiepskiego zasięgu?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Z zasięgiem Ery jest wszystko ok. Na zasięg wpływać może wiele elementów. W skład ten wchodzi również stary po PRL-owski budynek. Nie wiadomo z czego go robili A tak serio to różnie bywa, czasami po prostu z wieżą jest coś nie tak i wtedy zasięg pada…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie, z nadajnikami wszystko jest ok, bo inaczej padałoby mi połączenie też poza budynkiem, prawda? I dlatego właśnie dzwonię przytulona do okna albo na balkonie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja takie problemy miałem z Orange, w dwóch miejscach swojego ostatniego zamieszkania. Zmieniłem sieć, bo wolę łazić po chacie, niż stać przy oknie w jednym miejscu, i to wygięty. Postanowiłem więcej nie przeginać
      zmieniłem na TT, czyli operatora. I te problemy zniknęły. Ale zasiegu nie mam w zwyczajnych miejscach, w których zazwyczaj zasięgu się nie posiada.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nie pamiętam już czasów kiedy to w domu nie miałam zasięgu… pamiętam że kiedyś, dawno temu siostra się męczyła wówczas jeszcze z Ideą bo w całym mieście zasięg był na max 2 kreski, a w większości miejsc nie było go wcale…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Również mam Tak-Taka no i nie miałem problemu z zasięgiem. Nie znam takich konkretnych miejsc, gdzie nie byłoby zawsze zasięgu, ewentualnie gdzieś głęboko w lasie, kiedy jestem na grzybach to czasem tych kreseczek nie jest za wiele, ale żebym nie miał ich kompletnie? No chyba, że przez chwile… Jakaś mała awaria czy coś.. i za chwilę wszystko wraca do normy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Raz jeszcze dołączę do listy puby w głębokich piwnicach.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      grzyby!! jak ja dawno nie byłam na grzybach!! ze trzy lata będą… ale mi ochoty narobiłeś (na zbieranie, bo jeść nie lubię )

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No, to Bajadurka, jeszcze jakieś pół roku i będziesz mogła spełnić się w roli kobiety lasu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Do piwnic nawet zasięg Ery nie dociera

      Wstrzymaj się kilka miesięcy, a będziesz śmigać po grzybach ile wlezie Ale może nie zmieniajmy tematu…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jaki prepaid…? Jak ktoś śledzi rynek, czyta raporty UKE to… wychodzi że Play… ja mam w abo w Erze i w Play… więc prepaidu nie mam, ale mój braciak ma i np. za dwie przychodzące w Play jedna gratis jest dość fajne dla 8 latka! Do którego dzwoni pół rodziny

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Play? Śmiech na sali… Nie obciążę moich znajomych wyższymi rachunkami tylko dlatego że mi się Playa zachce… A ta stawka malejąca to na swój sposób takie same obciążenie jak abonament – chcesz mieć tanio to nie rezygnuj… a do tego czasu zdąży się pojawić sto lepszych ofert :]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Play nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na wspomniane stawki. Owszem, zachęcają ciekawymi promocjami, ale to przecież nie wszystko. Przeglądałem w zeszłym tygodniu dokładnie oferty telefonów na kartę i biorąc pod uwagę stabilność firm i oferty to wydaje mi się, że Tak-Tak jest najkorzystaniejszy. AlbiTexas – po co ci dwa abonamenty?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Albi Texas zachwala na przykład bonus w Play- dostaje się minuty wychodzące za rozmowy przychodzące. W TT ta oferta jest od dawna: i też można sobie tak nabijać dodatkową kasę. Nie jestem ośmiolatkiem, ale też mam włączoną.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Play to sieć dla egoistów – być może wierzyli, że jeśli ze wszystkich sieci będzie do nich drożej to wszyscy się przerzucą nagle do Playa…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Zgadza się, bonus w Tak-Taku dostępny jest od bardzo dawna, więc myślę, że nie ma się czym ekscytować. Wskażcie coś ciekawszego

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      W Play’u są również problemy z zasięgiem, zwłaszcza umts. Prawa pierwszeństwa mają ci z plusa. Nie ma co się kusić na takie "tanie gadanie". Już przeszedłem zasięgową mękę z oranżem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wy się na sieci skoncentrowaliście, ale pominęliście najważniejsze:
      dla 8latka????

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Perrin ta kwestia już dawno przestała mnie dziwić – o ile nie pozwala się dziecku szpanować telefonem w szkole, nie kupuje się mu najnowszego modelu, a komórka służy jedynie rodzicom do kontroli malucha – to nawet uważam, że to nie głupie. Póki się ma to wszystko pod kontrolą, a dzieciak nie przetraca fortuny na smsowanie z kolegą z ławki obok…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bajadurka, a ja uważam, że prepaid, zwłaszcza z takim bonusem (typu dostaje kasę za to, że ktoś do niego dzwoni) to świetny sposób, żeby nauczyć dziecko rozporządzania finansami. I nie naraża rodziców na zbyt duże koszty. Ha! Kupuje taki dzieciak 3 wybrane numerki- do rodziców, plus pakiet smsów- może sobie pisać głupoty z innymi dzieciakami. plus pakiety minutowe albo gzg. A resztę- jeśli głupio wydzwoni, to nie będzie mieć
      I można mu raz na jakiś czas doładować podwójnym doładowaniem i szafa gra

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no zgadzam się, o ile rodzice zachowają się odpowiedzialnie i nie będą doładowywać karty dziecku ilekroć o to poprosi…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Prepaid to świetny sposób na to, by świadomie rozporządzać pieniędzmi. I świetny sposób, żeby się tego nauczyć. Ale nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Ja mam, moi rodzice mają i wielu znajomych. Choć już dawno dwudziestkę przekroczyliśmy. Mi się TT świetnie sprawdza.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Niestety, mamy takie czasy, że z komórek korzystają wszyscy – od dzieci w przedszkolu po pradziadków. Telefon na kartę to bardzo dobre rozwiązanie, które może nauczyć dziecko rozporządzania kasą. Wskazałem wcześniej Tak-Taka i ponawiam to. Teraz jest dobry moment na wybór tej sieci, gdyż do 15 lutego trwa promocja z podwójnymi doładowaniami, rodzice mogą zapewnić swojemu dziecku więcej pieniążków do zarządzania

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ok, pomimo iz jestem fanka podwójnego doładowania, to nie wiem, czy zapewnienie dziecku nagle większej ilości pieniędzy jest dobrym pomysłem. To może wytrącić dzieciaka z równowagi
      BTW współcześnie dzieci mają komórki, bo to świetny sposób na nadzorowanie pociechy. O ile nie zejdzie do schronu albo nie schowa się w lesie, powinna być cały czas objęta zasięgiem.
      Uważam, że dla dziecka najlepszy jest prepaid i to taki z możliwością wykupienia nieograniczonych rozmów pod wybrany numer – w tym przypadku nr rodziców, np. takie paletki w Heyah albo chociażby rozmowy na stacjonarne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      też uważam jak Perrin, że na starcie dając dziecku podwójne doładowanie tylko sprawimy, że się bardziej rozhula … uważam że w przypadku doładowań powinien być system kar i nagród – jeśli dziecko w tydzień wyda wszystko co mało do wygadania przez miesiąc to nie dostanie nowego doładowania, a jeśli uda mu się zaoszczędzić to można mu doładować za trochę więcej, żeby miało w ramach nagrody trochę dodatkowych minut do kolegów…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Kobiety, biedne będą wasze dzieci, jeśli nawet będziecie im skąpić podwójnego doładowania na karcie prepaid. Bo się dzieciak "rozhula". Po to są dzieci, zeby mogły hulać.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Zobaczcie: dziecko otrzymuje podwójnego doładowanko o wartości np. 150 zł. Tatuś tym sposobem zaoszczędza pieniążki i mówi dziecku: masz do wykorzystania te środki na okres xx miesięcy. Wilk syty i owca cała?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      zypolek, a potem dziecko zamiast w x miesięcy wydaje całą kasę w dwa tygodnie. Rodzic prosi potem dziecko, żeby zadzwoniło jak będzie wracało od kolegi a dziecko mówi że już nie ma pieniędzy. Więc co robi rodzic? Doładowuje po raz kolejny…. I sytuacja się powtarza, bo dzieciak nienauczony znowu kasę przeznaczoną na kilka miesięcy wydaje w dwa tygodnie… i tak w kółko…

      Bruno – tak, po to są dzieci, żeby mogły hulać, ale nie koniecznie wydając pieniądze rodziców – tu pojawia się znowu kwestia wychowania – nie nauczysz dziecka szacunku do pieniądza to potem przepierniczy całą wypłatę i będzie przyjeżdżać do ciebie na obiadki bo nie będzie go stać żeby kupić sobie coś samemu…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bajadurka, to się dzwoni do dzieciaka. Albo zakazuje wyjść do kolegi. Kwestia wytłumaczenia, że ta kwota jest na kilka miesięcy. Jeśli wykorzysta wcześniej- czekają dziecko niewygody. I to jest wychowanie. Potem takie duże dziecko pójdzie do pracy, wypłatę wyda w dwa dni i co? Nauczy się, że rodzice dadzą mu kasę?
      Ja byłem dzieciakiem, który odkładał sobie tygodniówki do skarbonki i zbierał na gadżety. Mój ojciec, kiedy widział, że zbieram konsekwentnie na wymarzonego np. walkmana, dopłacał mi resztę. Bo oczywiście z tych tygodniówek na sprzęt nie uzbierałbym nigdy. Ale widział, że nie szastam kasą. Dzis też cenię sobie pieniądze, które zarobię. I inwestuję w różny sposób: na przykład bardziej opłaca mi się korzystanie z TakTaka, niż kupowanie abonamentu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Mam wrażenie, że o ile nie masz obecnie 15 lat, to byłeś małym dzieckiem w trochę innych czasach. Ja dostawałam kieszonkowe, odkładałam je i zapisywałam wydatki… nie mniej mimo, iż ma się dużo pieniędzy, mimo iż stać nas na kupienie czegoś, nie oznacza to wcale, że musimy kupować.
      Nie zawszse wiem, kiedy mam do dziecka dzwonić, bo mnie potrzebuje. Mam dzwonić asekuracyjnie co godzinę? Mam przykuwać dziecko do kaloryfera, żeby na 100% nigdzie nie wyszło bez zgody? Zamykać je w mieszkaniu?
      Niech już nawet ma to podwójne doładowanie, ale potem żadnych kolejnych doładować przez powiedzmy 5 miesięcy. No i takie paletki do mamy, żeby na 100% mógł dzieciak zadzwonić.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Chodzi bardziej o budowanie operatywności dziecka. Jeśli ma podwójne doładowanie do wykorzystania na 6 miesięcy, a wykorzysta w dwa tygodnie tzn. że jest rozpuszczone i nie powinno mieć komórki. Tatuś może sam do dziecka zadzwonić jeśli będzie miał sprawę. Jakoś jeszcze kilka lat temu ludzie nie mieli komórek i zyli, czy dziecko musi mieć obowiązkowo cały czas kase na koncie? Nie przeżyje bez tego?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno ale ja właśnie o tym pisałam – że nie należy dziecku doładowywać kiedy tylko skończy mu się kasa – ale, że nie wszyscy rodzice to rozumieją… a perrin też dobrze zauważyła, że kiedy my byliśmy dziećmi to była trochę inna sytuacja na rynku i bardziej szanowało się pieniądz niż dzisiaj.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jeśli rodziców stać na rozrzutność dziecka, to dlaczego nie? Ja nie lubię pieniędzy w błoto wyrzucać. Ale jeśli ktoś lubi, to nie mam nic przeciwko. Tylko żeby to nie były moje pieniądze Ja wolę inwestować. A Wy, dziewczyny, dajcie sobie spokój z wychowywaniem społeczeństwa.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="bruno":2yuhhygj]Jeśli rodziców stać na rozrzutność dziecka, to dlaczego nie? [/quote:2yuhhygj]

      Chciałeś chyba w takim razie napisać – jeśli rodziców stać, żeby potem przez całe życie spełniać zachcianki dziecka, którego nie nauczono szacunku do pieniądza…

      I nie wychowujemy społeczeństwa tylko dyskutujemy, wyrażamy własne zdanie i opinie – tego nam chyba nie zabronisz? :] Poza tym nawet jeśli, to uważam że lepiej wychowywać niż przyklaskiwać głupocie :]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bajadurka, masz dzieci? Młodsze rodzeństwo? Są na tym świecie ludzie, którzy nie muszą zaciskać pasa.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nie mam dzieci, ale mam siostrzenice i siostrzeńców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym…
      I tu nie chodzi o zaciskanie pasa, tylko o wychowanie dziecka! (zaczyna mnie wkurzać Twoje czytanie bez zrozumienia ) Ja rozumiem, nie jestem dla Ciebie żadnym autorytetem i dlatego w ogóle nie przemawia do ciebie to o czym piszę, dlatego może już więcej nie dyskutujmy na temat wychowania dzieci, bo sam sobie świetnie poradzisz. I ja również :]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Od wychowywania siostrzeńców i siostrzenic jest Twoja siostra Dzieci nie potrzebują kilku mam, tylko fajnej ciotki, która da zakazanego cukierka Albo podwójne doładowanie w TT.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nie chodziło mi o to że ich wychowuję, tylko o to że mam kontakt z dziećmi i trochę się na nich znam.
      A ciotka może być fajna i bez łamania zakazów dawanych przez rodziców… I na prawdę, odpuść sobie już ten temat, bo z pre-paidem ma to niewiele wspólnego…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jaki prepaid wybrać dla dziecka- to był nasz ostatni temat, od którego odbiegliśmy. Prepaidy mogą nauczyć dziecko dobrego zarządzania finansami. A taki nTT- pozwala dzwonić do sieci za 99gr/h- może dzwonić do znajomych i z nimi rozmawiać ile wlezie. Pakiet smsów- nauczy się też szybko pisać Ja widzę same zalety.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja jestem fajną ciotką
      Ale "moje" dzieciaki nie są jeszcze stelefonizowane.
      Ale masz bruno rację, wiem już, czym będę je rozpuszczała: nieprawdopodobną możliwością dzwonienia do ciotki Zresztą, dzieciaki pewnie będą miały pre-paidy, więc czemu nie miałyby mieć w Heyah

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      slang smsowy nie bardzo wypłynie na ich edukację. Aczkolwiek kto wie jak kiedyś będzie wyglądało pisanie – być może pisanie ręczne odejdzie w zapomnienie i będzie uznawane za dodatkową umiejętność godną do wpisania w cv…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ja już smsów nie piszę. Ale fakt, w slangu młodzieżowym nei bardzo się orientuję. Choć z kontekstu czasem wydaje mi się, że rozumiem o co chodzi. Mi, z wiekiem, przeszło pisanie smsów. A może dlatego piszę tak niewiele, że po prostu bardziej opłaca mi się zadzwonić? Kiedy byłem w Happy w TT, były jeszcze pakiety kombinowane: minuty były wymienialne na smsy w stosunku 1 minuta=4 smsy. wolałem zadzwonić, bo w minutę rozmowy przekazywałem więcej, niż jednym smsem I chyba tak już zostanie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja zdecydowanie wolę dzwonić. Pisanie smsów pochłania zbyt wiele czasu, człowiek stał się wygodniejszy wraz z nastaniem tańszych rozmów. Rozmową można interes załatwić znacznie szybciej.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ostatnio jak pisałam smsa to uświadomiłam sobie, że robię to pierwszy raz po trzytygodniowej przerwie widać więc co wybieram częściej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No no takiej przerwy to nawet ja nie miałem – chyba rzeczywiście od smsów się odzwyczaiłaś hehe

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      żebyś wiedział… napisanie go zajęło mi tyle co dawniej napisanie w tym samym czasie trzech

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Teraz w TT smsy w pakiecie są po 1 gr. Ale nawet, gdyby dali je za darmo- co pewnie za czas jakiś nastąpi- to coraz rzadziej zdarza mi się wysłać. Ale czasem sms się przydaje

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      gdzieś ktoś coś kiedyś przebąkiwał o zrobieniu darmowych smsów… ale wówczas nie przeszło…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ostatnia promocja "smsy za 0 gr" jaką sobie przypominam, to była promocja, jak heyah wchodziła do wszystkich (to był pakiet 1000 smsów do wszystkich sieci bodajże).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Przy okazji jakichś urodzin z pewnością coś takiego się pojawi. Smsy to aktualnie słaby teren do konkurencji, gdyż w pakietach są strasznie tanie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dokładnie, ciężko zejść z ceny, zwłaszcza za smsy wewnątrzsieciowe- niedługo będą za darmo. Ale poza sieć ciągle coś tam kosztują, np. 18gr w nTT. Ale kiedyś też, moim zdaniem, będą for free. Wszyscy operatorzy raczej kładą nacisk na rozmowy telefoniczne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      chodziło mi bardziej o to, że się kiedyś jakaś polityczna bitwa toczyła bo ktoś zdaje się w stanach wymagał tego żeb smsy były darmowe…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Widzieliście jakie nowe startery pojawiły się w esklepie Tak-Taka? Duostarter to masakra, wybiera się dwa numery następujące po sobie i potem dzwoni się do 30 minut pomiędzy tymi numerami za darmo. Z tego co widzę jeszcze jednego wcześniej nie było – bezpłatny starter z 300 minutami, rewelka

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Moim zdaniem i tak główny nacisk operatorzy kładą na rozmowach telefonicznych. Bo z smsów dochód jest znikomy. I dobrze, że stawki maleją- im więcej rozmów, tym większy dochód i większy ruch.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      gdzie jest ten esklep? jeszcze nie słyszałam o tym duostarterze. Brzmi ciekawie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Przyjrzałem się starterowi dokładniej i wygląda na brak haków, jego opis macie tutaj:

      http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/karta/startery

      oto co o nim napisali:

      * bezpłatne połączenia pomiędzy numerami Duostartera (każde połączenie pomiędzy numerami Duostartera trwające do 30 minut jest bezpłatne, należy jedynie mieć możliwość wykonywania połączeń wychodzących)
      * wybór numerów

      * bezpłatna wysyłka na terenie całej Polski

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      po promocji starterów z kartą microSD- teraz kolejne, i to jeszcze ciekawsze rozwiązania w TT. Bezkonkurencyjne. Ciężko się zdecydować

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wg mnie Heyah jest bardzo dobra. Rowna taryfa lub multipakiety sa rewelacyjnym rozwiazaniem. Malo tego najtansza transmisja danych 2gr za 100kB Do tego jezeli nie Heyah to moze wlasnie TT o ktorym mowa powyzej. Co i raz podwojne doladowania. Jest sporo do wyboru.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      wow, on jest bezpłatny? aż się wierzyć nie chce… jak im ma się to opłacać? darmowy starter, darmowe dzwonienie… hmm…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Właśnie, szokujące jest, że starter dostępny za darmo
      Gdyby się nie opłacało to by takiej promocji nie organizowali.
      Imponują mi kolejne pomysły Tak-Taka

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      pewnie liczą na lojalność klientów – dostałeś za darmo starter, to teraz zostań w naszej sieci…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Z tego co widze oferta TT jest coraz lepsza. A na takie startery z dwoma numerami, miedzy którymi są darmowe połączenia, to sam się chętnie zapiszę. Widzę, że jest jeszcze darmowy starter z 300 dodatkowymi minutami do wygadania. Ale chyba lepiej zamówić taki z darmowym wybranym, numerem

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      To oczywiste, że liczą na lojalność. Zresztą ta lojalność się opłaca, jesli możecie rozmawiać pomiędzy sobą wciąz za free to oczywistym jest, że zaoszczędzicie mnóstwo kasy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nie w tym sensie mówiłam o lojalności… bardziej chodziło mi o to, że taki darmowy starter ma przekonać nawet te osoby, które normalnienie zdecydowałyby się na TT, tylko wybrałyby inną sieć z ofertą bardziej pasującą ich preferencjom.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie sądzę żeby ktoś, komu nie odpowiadają opcje w TT zdecydowały się na zakup startera. A jeśli ktoś zamówi np. taki duostarter to właśnie dlatego, że oferta odpowiada jego preferencjom.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      albo dlatego, że stareter jest darmowy, 300 minut jest darmowych i na jakiś czas ma człowiek spokój i się nie martwi… a potem może sobie wymienić na coś innego…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dokładnie – przecież nawet nie trzeba się nastawiać na długi korzystanie, ale myślę, że po głębszym przeanalizowaniu oferty Tak-Taka na pewno ludzie pozostaną przy sieci, bo chyba aktualnie nikt nie zaskakuje swoich użytkowników tak bardzo jak ERA.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      zypolek teraz owszem, ale jakiś czas temu w TT był duży przestój i wiele osób narzekało… ale tak jest w każdej sieci – są okresy ciszy i okresy promocji…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Kiedy przyjdzie do mnie duostarter na pewno szybko z niego nie zrezygnuje. bo kto by rezygnował z na zawsze darmowych połączeń pomiędzy dwoma numerami?
      Może był zastój, ale obecne promocje przebijają atrakcyjnością wszystkie inne oferty prepaid.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wiem, że była cisza, ale teraz my, użytkownicy Tak-taka na ciszę narzekać nie możemy. Operator co chwilę proponuje nam coś ciekawego. Aż boję się pomyśleć jakie będą kolejne promocje… Poczekamy zobaczymy. Na razie duostarterem rozbili wszystkich.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dostałem telefon, że przyszedł list z ery. Czyli pewnie duostartery. Szybka przesyłka, wszystko za darmo To lubię! Świetna promocja, bezdyskusyjnie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      a to ten darmowy numer jest przez cały czas? ja myślałam, ze tylko pierwsze 300 minut…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Są dwie bezpłatne promocje starterów:
      http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/karta/startery
      Chodzi o pierwsze dwa z lewej. Jeden to jest darmowy starter z dodatkowymi 300 minutami do wykorzystania.
      Druga oferta to bezpłatny duostarter z dwoma następującymi po sobie numerami, między którymi na zawsze są darmowe połączenia. Ale połączenia powyżej 30 minut są płatne, czyli trzeba się rozłączać do 30 minut, żeby było za darmo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Równocześnie do oferty weszły dwa startery. Nazywają się:

      duostarter
      starter 300 minut

      co otrzymujesz w poszczególnych napisał dokładnie ziggy
      Mi się bardziej podoba ten pierwszy, chociaż 300 darmowych minut również ma swój urok, zawsze trochę gotówki jeszcze zaoszczędzone. Dodajmy jeszcze, że otrzymuje się 25 darmowych minut po każdym doładowaniu kwotą 25 zł(z pierwszym doładowanie trzeba się wyrobić w 2 tygodnie)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      zypolek, już o tym była mowa.
      Ja tak czy owak nie zmienię opa na tt ze względu na to duo. A mojego faceta już na pewno nie namówię. Sama bym się jeszcze wahała, ale wszedł w heyah mobilny internet "na kartę", którym, że tak to ujmę, żem się podnieciła. No i wychodzą korzystne ceny za download. Na pewno w przypadku sprawdzania kilku maili na wyjeździe.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no tak, tak to jest kurde, jak nie uważnie czytam… te dwa startery zlały mi się w jeden…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Perrin – co mobilny internet ma do tych starterów? to przecież zupełnie inna sprawa

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Perrin napisała tylko, że ona woli Heyah z mobilnym netem niż darmowy starter tak taka…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale przeciez tańszy internet w równej Heyah jest już od jakiegoś czasu. To żadna nowość. Moje duostartery jeszcze czekają na aktywację, ale już niebawem, kiedy wykorzystam kasę z podwojenia…
      jeśli chodzi o internet z Heyah- ja bym nie podłączał go do lapa, bo tracisz numer telefonu. Wolę osobno mieć sim telefoniczny i osobno do neta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No, ale wybierać operatora na podstawie oferty mobilnego internetu jest trochę dziwna. Wydaje mi się, że darmowe rozmowy to coś fajniejszego Czym się sugerujecie kupując starter, czy też zmieniając swoją sieć?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      zypolek jakkolwiek zgadzam się z tobą, tak nie możesz wszystkich mierzyć swoją miarą. Jeden będzie się kierował tanimi rozmowami, inny smsami, jeszcze inny netem, a ktoś inny cenami za mmsy…
      Ja wybierając heyah i równą taryfę kierowałam się tanimi zagranicznymi minutami…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Właśnie dlatego zadałem pytanie do ludzi: czym się kierują przy zakupie startera konkretnego operatora? Może warto zrobić na ten temat ankietę? To oczywiste, że każdy jest inny i przy swoim wyborze kieruje się zupełnie innymi argumentami.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      pewnie operatorzy robili jakieś badania na ten temat (bo aż ciężko uwierzyć żeby nie…)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja planuję sobie kupić kolejny starter heyah dla mobilnego internetu. Z internetów na kartę jest bodajże najtańszy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Żadne oficjalne się ostatnio nie pojawiały. Warto zapytać o to użytkowników forum, choć z góry przesądzone jest, że dla 80% osób najważniejsze są stawki na połączenia.

      Swoją drogą w końcu pojawiły się reklamy Duostartera, widziałem dzisiaj na Naszej Klasie. Ciekawe czemu tak późno…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      pre-paidy nabierają wielofunkcyjności – jeden do dzwonienia, jeden do internetu, jeden do smsów, jeden do… i tak dalej. Jak ktoś się lubi bawić w przekładanie kart to czemu nie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      To raczej dobre rozwiązanie z tym starterami, ale tylko dla tych, którym rzeczywiście się chce w to bawić. Bo ja takiego przekładania sobie nie wyobrażam, chyba zbyt leniwy do tego jestem. Ale wszystko oczywiście znajdzie swoich fanatyków.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Zypolek…Na reklamy duostarterów wpadłem w internecie jakieś 2 tygodnie temu. Są, pojawiły się wraz z pojawieniem się promocji, może nie zwróciłeś uwagi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ja już się trochę uniewrażliwiłam na reklamy… wszelkiego rodzaju pop-upy mam poblokowane, po banerach prześlizguję się wzrokiem. trzeba czegoś ekstra, żeby zwrócić moją uwagę

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jestem pewien, że reklam "duostartera" na pewno na początku nie było, pojawiły się dopiero później, tak jak pisałem na naszej klasie. Zauważyłbym, gdzie widziałeś te reklamy? Swoją drogą mimo braku reklamy to sporo osób kupił ten starter (przynajmniej w moim otoczeniu)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja tam na naszą klasę nie wchodzę. Nie odwiedzam tez pudelków i innych kozaczków… więc skąd niby miałabym o tym wiedzieć, co? :>

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      grunt że się jednak skądś dowiedzieliście prawda? nie ważne czy z reklamy czy przez pocztę pantoflową…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="zypolek":25b1tpgo]Jestem pewien, że reklam "duostartera" na pewno na początku nie było, Swoją drogą mimo braku reklamy to sporo osób kupił ten starter (przynajmniej w moim otoczeniu)[/quote:25b1tpgo]

      Duostartera nie można kupić, bo nie jest na sprzedaż. Jest w pełni darmową promocją i można go zamówić w sklepie era.pl.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ach to łapanie za słówka do mnie już też duostarter doszedł

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno strasznie mnie łapiesz za słówka

      O tym, że Duostarter jest darmowy było już wielokrotnie w tym temacie wspominane.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      I tej wersji się trzymajmy. Darmowy to darmowy, a nie kupowany. Takie słowne niedookreślenia mogą wprowadzać w błąd.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Masz rację, ale jeśli ktoś by się bliżej zainteresował tematem to i tak by sie od tym dowiedzieł.
      [b:1isy7h7m]
      za darmo [/b:1isy7h7m]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No, tak czy owak: czułam się ostatnio trochę zaniedbywana przez Heyah, ale wprowadzają nową ofertę: smsy za 0 gr i 25 gr za minutę… i mnie uszczęśliwili

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ludzie, robicie się zbyt wymagający – kiedyś przez pół roku promocji nie było i człowiek nie narzekał, teraz jak jest obniżka mniej niż raz na miesiąc to już że niby "zaniedbują"

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Kiedyś obniżano nam koszty z 1,7 zł za sekundę rozmowy na 1,68 ;]
      Teraz trudno to nawet nazwać promocjami. Szokujące jest do jakiego obniżenia kosztów może doprowadzić żywa konkurencja.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="zypolek":2fml3ffc]ł za sekundę [/quote:2fml3ffc]
      za minutę tylko było bez sekundowego naliczania…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Gdzieś czytałam , że obecny spadek cen, to wynik obniżenia MTR i czy tam innych stawek, jakikolwiek skrót je określa.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      stawki MTR z tego co mi wiadomo mają obniżyć się dopiero w lipcu. Obecny spadek to kwestia dużej konkurencji…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Moim zdaniem to fallstart, to obniżanie stawek. Pożyjemy, zobaczymy jak to się dalej rozwinie. Ale mamy okazję obserwować zjawisko, jakiego chyba nie było na rynku polskich operatorów. W ciągu kilku miesięcy oferty, chyba poza Orange, znacząco się pozmieniały.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      takiego ruchu nie było wcześniej bo panował wspomniany już gdzieś indziej przeze mnie oligopol -"trójka wspaniałych" dogadywała się co do cen. Miało to jako taki sens, aczkolwiek mnie osobiście jako użytkownika telefonu cieszy to, że Play wprowadził taki zamęt. Niemniej wciąż pozostaję użytkowniczką Heyah – oni wydają mi się stabilniejsi niż Play

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Play jeszcze do niedawna przyznawał się do posiadania 2 milionów simów, z których jakaś 1/3 była nieaktywna. Ciągle Play nie ma zbyt wielkich zasobów ludzkich, ale sieje zamęt. Czytałem spekulacje, że istnieje możliwość, że pozostali, większy operatorzy mogą wchłonąć Play’a, żeby zatrzymać wojnę cenową. Takie sytuacje miały już miejsce.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bajdurka płaciło się za sekunde. Pamiętacie jak wszystkim puszczało sie sygnały? Jeśli ktoś was "złapał" to "rozmowa" trwała sekundę, ale traciło się 1,7 zł

      P Wzbudził w tym sposobem spore zainteresowanie, ale nie wiadomo jak to się dla nich skończy. Z pewnością mieli pewne założenia co do ilości zwerbowanych użytkowników, jeśli tego nie osiągnął to co? Bankrut? Może nie, ale zapewne spory kryzys…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="zypolek":33yo4c3l]Bajdurka płaciło się za sekunde. Pamiętacie jak wszystkim puszczało sie sygnały? Jeśli ktoś was "złapał" to "rozmowa" trwała sekundę, ale traciło się 1,7 zł
      [/quote:33yo4c3l]
      oj no ale wynikało to z minutowego naliczania a nie stawki za sekundę jakbyś "rozmawiał" dwie, pięć a nawet pięćdziesiąt dziewięć sekund też byś zapłacił 1,7

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="zypolek":2h5l7yn5]
      P Wzbudził w tym sposobem spore zainteresowanie, ale nie wiadomo jak to się dla nich skończy. Z pewnością mieli pewne założenia co do ilości zwerbowanych użytkowników, jeśli tego nie osiągnął to co? Bankrut? Może nie, ale zapewne spory kryzys…[/quote:2h5l7yn5]

      Simplus, Heyah i TT odpowiedzieli równie atrakcyjnymi ofertami. A raczej TT wprowadził na tyle atrakcyjną stawkę (29gr za godzinę rozmowy w Erze i na stacjonarne), że "odpływu" użytkowników nie będzie. A raczej przypływ.
      Wojna cenowa którą rozpoczął Play uderzyła w atrakcyjność tej oferty. Fresh nie jest najatrakcyjniejszy, jest kolejną ofertą,

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no i tak będzie cały czas, bo pozostali operatorzy nie pozwolą sobie na zostanie w tyle. Wolą chyba już nawet wyłożyć większą kasę niż tracić użytkowników. A Play z czasem się pogrąży tymi obniżkami i … przestanie zarabiać na czymkolwiek.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="Bajadurka":2w3ibz7s]
      oj no ale wynikało to z minutowego naliczania a nie stawki za sekundę jakbyś "rozmawiał" dwie, pięć a nawet pięćdziesiąt dziewięć sekund też byś zapłacił 1,7[/quote:2w3ibz7s]

      No i właśnie o to mi chodziło – ogólnie trzeba było bulić mnóstwo kasy.

      Nie sądzę, aby oferta Playa skusiła użytkowników Tak-taka bo kiedy sobie dokładnie przeliczą za i przeciw to dojdą do wniosku, że nie warto. W TT dzwonią za grosze do wszystkich wewnątrz i na stacjonarki, a mając numer w Play wszyscy płacą za połączenia do nas dużo wyższą stawkę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wiecie… może ja i za te 25 gr mogę rozmawiać "tylko" minutę, ale z sieci nie odejdę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      i słusznie też nie zamierzam rezygnować, przynajmniej do momentu gdy sytuacja na rynku się trochę ustabilizuje

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No bo nie wiecie dokładnie do kogo dzwonicie najczęściej. Ja znam swój profil, kupowałem dotychczas numerki za grosze w sieci i godziny za grosze. Ale teraz znacznie taniej mi wyjdzie posiadanie tylko gzg, więc numerków już nie wykupię. I mam taką równą stawkę do sieci: 29gr/h. I wychodzi mi taniej, niż wykupywanie numerków za grosze i znacznie korzystniej, niż korzystanie z pakietów minutowych.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ależ ja wiem: dzwonię do mamy, do chłopaka i do ludzi, z którymi studiuję na moich dwóch kierunkach (jakieś 100 osób). O, jeszcze dzwonię po pizzę. Podli mają chyba playa. Chyba normalnie zmienię pizzerię.
      Słowem – dobrze mi z tanimi rozmowami do wszystkich, dobrze mi też z paletkami i pakietem rozmów na stacjonarne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      a mi póki co wystarczy że wiem, że dzwonię do siostry za granicę – i tu konkurencji Heyah nie ma… inna sprawa, że rozważam przejście lub drugi starter z multi bo te stawki mi się jednak bardziej podobają

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      teraz w Heyah znowu jest podwójne doładowanie, więc z równą taryfą w Heyah stawka za minutę spadnie ci do jakiś 25gr/minutę na czysto

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      a nawet niżej chyba – znowu zależy kto ile doładuje. Znowu się muszę sprężyć i wydać jakąś większą sumkę na doładowanie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Podwójne doładowanie nie jest obowiązkowe Ale warto. Mam nadzieję, że w TT też niebawem będzie. Niebawem, czyli jakoś za 2 miesiące, czy latem. jeszcze mam kasę z poprzedniego podwojenia, więc teraz tylko z TT byłaby skarbonka. Ale to najlepsza tego typu promocja.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ostatnio podwójne pojawiło się równocześnie, być za kilka dni pojawi się również w Tak-Taku

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno obowiązkowe nie jest, ale grzech nie skorzystać

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Żadnego podwojenia jeszcze TakTakowi nie przepuściłem To niewątpliwy plus Ery, czyli Heyah i TT. Jeżeli podwojenia będą pojawiać się tak często- to obiektywnie TT i Heyah będą najbardziej atrakcyjnymi ofertami.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no jakby nie patrzeć przy podwójnym wszystkie ceny można dzielić przez 2 – wtedy już zdecydowanie robią się bezkonkurencyjni

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja również staram się wykorzystywać podwójne doładowanie w pełni. Dużo gotówki do zyskania. Tym razem Era nie zaproponowała równocześnie podwójnego do TT i H, być może po zakończeniu promocji w H pojawi się również w TT.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      może uznali, że skoro TT dostał obniżone godziny za grosze to wystarczy

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Z tym dzieleniem stawek przez dwa byłbym ostrożny. Trzeba doliczyć również kwotę pierwszego doładowania, więc aż tak różowo nie jest. Ale jest dobrze.
      Jeśli chodzi o podwójne w TT- mi na razie nie jest potrzebne. Konto mam pełne, za jakieś 2, 3 miesiące by się przydało. GZG ze stawką 29gr/h, mam spokój z wykupywaniem numerków za grosze, kasa z konta nie schodzi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      na szczęście pierwsze doładowanie jest malutkie – 20 zl. Tzn wg mnie malutkie…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale i tak są to groszowe sprawy. Ogólnie rachunek wychodzi na plus. Podwójne są w TT od jakiś 3 lat, czyli od takiego czasu stawka wyjściowa na rozmowy ze wszystkimi to koszt ok.30gr. Żadna inna sieć nie może się pochwalić takim cennikiem. A Heyah, odkąd wprowadziła różne równe taryfy- i Równą Taryfę i multipakiet "taniej do wszystkich", to przy podwójnych doładowaniach koszt rozmowy w równej to jakieś 26gr/min, a w multipakiecie kilkanaście, ok. 15gr/min do wszystkich. Prócz Playa oczywiście. Człek uruchamia swój kalkulator w głowie i liczby same mówią za siebie- moim zdaniem Era jest najkorzystniejsza.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Mam podobne zdanie – Era (wszelkie odnogi, choć stawiam w szczególności na Heyah). A jak o liczbach mowa to wystarczy popatrzeć na liczbę użytkowników w Erze – to też o czymś świadczy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się
      Zresztą szał: 3 podwójne doładowanie w ciągu ostatnich kilu miesięcy. W zasadzie – co drugi miesiąc jest podwójne! Żyć , nie umierać!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no ja właściwie nie pamiętam żebym doładowywała konto i nie dostała kasy gratis…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bez doładowania konta też możesz zdobyć dodatkową kasę. Ale nie wiem, czy taki bonus jak w TT, czyli naliczanie minut do dzwonienia za połączenia przychodzące spoza sieci, są też dostępne w Heyah. Jeśli chodzi o samą ekstra kasę, to zazwyczaj są one do wykorzystania wewnątrz sieci. Ale podwójne doładowania w Erze są zawsze na wszystkie usługi, więc jest to najkorzystniejsza z istniejących opcji. U innych operatorów tego nie ma.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno tego w heyah nie ma, ale za to dla korzystających z multi jest 10% gratis jeśli są w heyah klubie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      I tak strzałem w dziesiątkę było wprowadzenie gzg ze stawką 29gr/godzinę. Przy stawkach typu 20kilka groszy za minutę- ta oferta TT kasuje wszystkie. To najtańsza opcja na rozmowy ze zdecydowaną większością społeczeństwa, a dzięki podwójnym doładowaniom stawki ok. 30gr/min do wszystkich sieci są w TT od dawna.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      trzeba oddać, że dla gaduł w sieci, TT jest teraz najlepszy. Fajnie by było jakby wprowadzili to do wszystkich

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dla gaduł nie tylko w sieci, bo w TT 29gr/h rozmowy masz ze wszystkimi telefonami stacjonarnymi. Czyli z większością polskiego społeczeństwa

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no też prawda, ale jakoś tak ja już nie pamiętam kiedy ostatnio na jakikolwiek stacjonarny poza lekarzem dzwoniłam dlatego brałam pod uwagę tylko sieci

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja sam dawno pozbyłem się stacjonarnego, ale znajomi i rodzina mają: albo w pracy, albo w domu. Zwłaszcza, jeśli ktoś ma swoje mieszkanie, albo ma kogoś za granicą- często taki stacjonarny jest tylko po to, by mogli odbierać rozmowy telefoniczne (np.w Anglii są takie opcje, że na stacjonarne w Polsce dzwoni się za darmo). Ja mam ostatnio co chwilę problemy z netem, a mój provider ma problemy z łączami telefonicznymi. Kiedyś taka rozmowa trwała jakieś 3 minuty, od jakiegoś czasu zgłoszenie byle usterki zajmuje mi jakieś 15 minut. Stacjonarnych mam wokół pełno Moja babcia np jest starej daty (oczywiste ) i nijak nie jestem w stanie jej przetłumaczyć, że kiedy ładuję komórkę u niej w domu, to nie podpinam się do jej łączy z tepsy i nawet, jeśli rozmawiam na komórce podłączonej do kontaktu, to nie przyjdzie jej nie wiadomo jak wysoki rachunek

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Telefon stacjonarny to porażka – wysokie ceny, kiepska oferta, brak promocji. Jednak od czasy GZG po 29 gr cieszę się kiedy moi znajomi z innych sieci go posiadają

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno hihi, no to moja babcia to światowa w takim razie jest, wie gdzie nadusić żeby odebrać i wybrać numer, ale smsów jej jeszcze nie nauczyłam pisać

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Fenomen babci jest zrozumiały Ja swojej matki nie mogę nauczyć wysyłania smsów, a w komputerze wie tylko jak znaleźć i jak grać w pasjansa Moja mama za to świetnie wybiera numery telefonów, jak każda kobieta. Ale aktywowałem jej gzg w TT, więc teraz może sobie rozmawiać, aż straci głos. I pieniądze na karcie ciągle są.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ziggy ale ostrzegłeś mamę że to tylko do ery i na stacjonarne? żeby się potem nie zdziwiła

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie do końca zdaje sobie sprawę z różnic pomiędzy operatorami, ale wie do kogo może dzwonić ile chce, a do kogo lepiej się streszczać. Ma ten sam numer od lat, więc już dawno została przeszkolona co i jak Odkąd wprowadzili gzg to gada więcej i dłużej. A teraz, kiedy ma za 29gr- to szaleje

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      gorzej jak jej ktoś ze znajomych sieć zmieni a ona o tym wiedzieć nie będzie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja swoim rodzicom numery do których mogą tanio dzwonić kończę literką E. Tym sposobem wiedzą gdzie jest taniej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      heh, ciekawy sposób no ale mówię – teraz przy tym całym przenoszeniu numerów to już ciężko się połapać…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Przenoszenie numerów nie jest jeszcze bardzo popularne. Robią to tylko jednostki – ja osobiście nie znam nikogo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="ziggy":2nbqvjy9]świetnie wybiera numery telefonów, jak każda kobieta. [/quote:2nbqvjy9]

      Ej, co to ma znaczyć?
      Sugerujesz, rozumiem, że mężczyźni nieświetnie wybierają numery, tak ? :>

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      zypolek, szczęściarzu, u mnie już tyle osób migrację zrobiło, że w książce telefonicznej koło nazwiska mam wpisane w jakiej aktualnie jest sieci…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Może im człowiek starszy tym mniej mobilny? U mnie nikt raczej nie zmieniał. Bo nikt nie rzuca się na pierwsze lepsze promocje. A u Ciebie z jakich do jakich sieci się przenosili?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Hmm… tak się na tym zastanowiłem i być może wygląda to tak, że ludzie się przenoszą, ale ja nic o tym nie wiem bo w sumie to nie jest kwestia, którą można by się chwalić, no bo po co?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Z kumplami gadamy o różnych sprawach. Zawsze wiem kiedy ktoś zmienia samochód, kobietę, telefon, a tym bardziej numer czy operatora.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Kobiety aż tak najwyraźniej nie plotkują. Czasami dostanę jakiegoś smsa od kogoś, że to jego n owy numer, ale generalnie nie śledzę operatorów. Staram się ewentualnie wiedzieć, kto ma telefon w playu, żeby do niego nie dzwonić tyle, bo jest drożej. Ale na szczęście nikt z moich znajomych do playa nie przeszedł.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="bruno":3nl9yqu2] A u Ciebie z jakich do jakich sieci się przenosili?[/quote:3nl9yqu2]
      Ogólnie to głównie do Heyah i TT. Ale sam numer to różnie – na prawdę duży mix sieci teraz mam… Jedynie do Play się chyba tylko ze dwie osoby przeniosły, ale takie z którymi i tak nie gadam więc się nie przejmuję…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wśród moich znajomych raczej nie zaobserwowałem migracji. Ale jeśli chodzi o Play i przejmowanie się droższymi rozmowami, to heyah i TT ze stawką do Play stoją nawet lepiej, niż GaduAir. Weź pod uwagę podwójne doładowanie (znowu było w Heyah, znów jest w TT)- stawka maleje ci prawie dwukrotnie, więc koniec końców za minutę rozmowy do Play płacisz ok. 40gr. Czyli taniej do Playa dzwonić się nie da, chyba, że jest się w P4.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      a tak w temacie migracji jeszcze – dużo waszych znajomych rozwiąząło teraz umowe z Plusem? bo u mnie ci którzy wiedziałam, że mają abo w plusie to wszyscy bez wyjątku rozwiązali

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      U mnie również kwestia migracji raczej nie zauważalna. Większość userów mam w Tak-Taku, sam również w nim jestem, a sieć na tyle często zachęca nas do pozostania, że nie ma mowy o odejściach. Jeśli chodzi o ceny połączeń wewnątrz sieci to jest bezkonkurencyjna, a dochodzą jeszcze wspominane przez was podwójne doładowania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Raczej niewielu mam znajomych w Plusie. Ale w ciągu ostatniego pół roku tylko jedna osoba zmieniła numer. I to nie z Plusa, ale z Orange. Wydaje mi się, że najbardziej mobilni są nastolatki- a takich nie mam w swojej książce

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      mi chodziło bardziej o migrację spowodowaną zmianami w regulaminie które umożliwiają zmianę operatora bez konsekwencji

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A co Plus zawinił? A raczej chodzi o to, że można zerwać umowę bez konsekwencji. Od lipca ma wejść możliwość darmowego przenoszenia numerów między operatorami.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bruno w jakim sensie zawinił? Nie zawinił, bo te zmiany to odgórnie mieli narzucone, ale dzięki temu wiele osób mogło rozwiązać umowę i zachować telefony, a potem np. podpisać kolejną. A że ludziom głupio tak bezczelnie rozwiązywać a potem podpisywać kolejną z plusem, to przy okazji często zmieniali operatora

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Z tym "zawinieniem" to nie znam afery i nie wiem o co chodzi. To jakaś większa akcja? I kiedy? I o co dokładniej chodziło?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ale skąd się w tej rozmowie jakiekolwiek zawinienie pojawiło? czegoś nie doczytałam?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Hmmm…. chodzi o to, że jak się zmienia regulamin, to klient może bez żadnych konsekwencji może rozwiązać swoją umowę z dotychczasowym operatorem i przenieść do innego. Pamiętam nawet jak Netia robiła kampanię informującą klientów o zmianie regulaminu TP, dzięki czemu mogli oni przechodzić do atrakcyjniejszej cenowo Netii. Wśród swoich znajomych o takiej migracji również nie słyszałem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Większość moich znajomych, łącznie ze mną, jesteśmy trochę poza tym światkiem postpaidów. Umowy, regulaminy, wiązanie się. I żadnej elastyczności. Podobno 50% społeczeństwa ma prepaidy. I to są najciekawsze rozwiązania dla klientów indywidualnych. Ładuję TT kiedy chcę, albo kiedy nie mam kasy (tak było w grudniu, ale od tego czasu już z trzeciego podwojenia skorzystałem i na razie na brak środków na koncie nie będę narzekać przez dłuższy czas). I tyle. A nie, kiedy mi przychodzi rachunek. Mam znajomego, który ma abo w Orange. Kilka razy w roku spóźnia się z płaceniem rachunku (on ze wszystkim się spóźnia) i mu telefon blokują. I nie dośc, że potem przez jakieś 2 tygodnie nie może korzystać z telefonu, to jeszcze za to płaci normalną abonamentową stawkę. A poza abo ciągle kupuje jakiegoś prepaida, i potem wyrzuca do kosza mówiąc "nigdy więcej nie spóźnię się z płaceniem rachunku" I po miesiącu, dwóch znowu ta sama sytuacja.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, jeśli ktoś nie chce na dłużej wiązać się z operatorem i płacić rachunków powinien zdecydować się na prepaida, natomiast osoby, którym bardziej zależy na tym, by zawsze mieć możliwość wykonywania połączeń i korzystania z bonusów za staż w sieci powinien wybrać abonament.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Na chwilę obecną userzy prepaidów mają znacznie większy wybór w ofertach i co ciekawe są one cenowo atrakcyjniejsze. Największą wadą abonamentu jest "przywiązywanie się" na dłuższy okres i obowiązkowa miesięczna opłata. W TT doładowuje sobie konto kiedy mam wolne środki, podobnie jak bruno korzystam z każdego podwójnego i tym sposobem nie mogę narzekać na brak kaski na połączenia i smsy. Telefon na kartę został stworzony właśnie dla mnie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A ja korzystam z obu,abonamentu w Erze i prepaida w Heyah, obie oferty się uzupełniają, poza tym w Orange mam pakiety za staż w sieci, a w Heyah podwójne doładowania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Używasz 3-ech operatorów? A jaka taryfa w Orange daje ci pakiety za staż? I jakie to pakiety?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jak kiedyś miałam na abonament to po prostu zapominałam o tym, że przyszedł rachunek i dopiero przypomnienie od operatora mi przypominało… co prawda nigdy mi fona nie zablokowali, ale to jest aż dziwne

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Szybkość z jaką blokują konto przy nieopłaconym abonamencie zależy od operatora, z którego korzystasz. Z tego co słyszałem to najbardziej restrykcyjni pod tym względem są Orange i Plus.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja korzystam z polecenia zapłaty w Orange, więc na koniec miesiąca automatycznie ściągają mi kasę z konta,ale jak nie mam żadnych środków, to po prostu przychodzi sms z informacją, że próba zostanie ponowiona za 2 tygodnie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no ale wiesz, czasami jest tak, że środki na koncie wystarczą na zapłacenie rachunku, ale potem może na życie zabraknąć, więc ja tam wolałabym, żeby mi automatycznie nie pobierali…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      W moim banku przelewy zdefiniowane są płatne. Po co płacić za coś, co można zrobić w 30 sekund. Poza tym- ostatnio mam system taki, że doładowuję z okazji podwójnych i potem mam kilka miesięcy spokoju z zasilaniem konta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no ale tu mowa była o płatności za abonament co i tak trzeba robić co miesiąc…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      W MIXach też trzeba płacić co miesiąc. Z jednej strony ma to sens. Z drugiej, jeśli miałbym co miesiąc płacić za TT, to by to sensu nie miało. Doładowuję kiedy mi się to opłacac- bo teraz nawet nie potrzebuję. A skoro spadły wewnątrzsieciówki, czyli mniej płacę za większość rozmów, jakie wykonuję, to taka regularność w doładowaniach jest niepotrzebna. Bo na telefon wydaję znacznie mniej, niż jeszcze kilka miesięcy temu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no tak, ale zawsze jest coś za coś – w pre-paidzie nie dostaniesz np telefonu za 1 zł.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tanie telefony to w tej chwili jedyna przewaga Mixa- stawki w prepaidach są takie same lub nawet niższe, a nie trzeba wiązać się żadną umową.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Boca ale mix jest moim zdaniem świetnym rozwiązaniem dla rodziców którzy chcą telefon sprawić swojej pociesze – mają kontrolę nad wydatkami (jak w pre-paidzie) i tani telefon (jak w abonamencie) – dla nich to rozwiązanie idealne

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale muszą wybrać konkretny telefon, który akurat jest dostępny w ofercie. Dopłaca się trochę więcej i kupuje dziecku telefon. Albo w zestawie z prepaidem. I ma się wolność doładowań i większą kontrolę (jak kasa się skończy, to nie ma dzwonienia )

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no ale po co dopłacać jak można mieć porządny telefon za złotówkę?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Po to, że może taki telefon za złotówkę nie spełnia twoich oczekiwań? W telefonie najważniejsze są dla mnie opcje na dzwonienie, a w aparacie telefonicznym wiele innych bajerów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      telefon z założenia ma dzwonić i wysyłać smsy. a jak ktoś ma wybujałe wymagania no to niech się nie spodziewa niczego za darmo…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dokładnie, nie można oczekiwać , że telefon za 1zł w prepaidzie czy Mixie będzie telefonem z najwyższej półki i z całą masą różnych bajerów. Bądźmy realistami.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      poza tym te telefony za 1 zł to też nie jest jakiś szajs – owszem, nie będziesz mieć w nim 5mpix aparatu i odtwarzacza mp3 w jednym no ale nie wymagajmy za dużo są zwykle ładne, zgrabne i takie zupełnie bez różnych funkcji też nie są

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="Boca":nwd3b7eq]Dokładnie, nie można oczekiwać , że telefon za 1zł w prepaidzie czy Mixie będzie telefonem z najwyższej półki i z całą masą różnych bajerów. Bądźmy realistami.[/quote:nwd3b7eq]

      Nikt tego nie oczekuje, bo nawet w abonamentach za full wypas aparaty telefoniczne nie płaci się 1 zł. Ale w pre tez można dostać fajne telefoniki…Kilka miesięcy temu można było np. w TT kupić IPhona i do tego jeszcze 100dodatkowych złotych do wygadania. Coś jakby podwójne doładowanie, czy jakaś premia…Ale już dokładnie nie pamiętam. Ale TT bywa również ekskluzywnym prepaidem, który w zestawach nie wciska użytkownikom jakiegoś zwykłego telefonu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      iphone w tt? coś przegapiłam…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      mi też się wydawało że w pre paidach nie ma iPhone… Zresztą nazywanie tego czegoś ekskluzywnym jest delikatnym przegięciem…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ogólnie w prepaidach nie ma. Ale w TakTaku jest, i to ciągle aktualne, z tego co sprawdziłem.
      http://www.era.pl/repositories/era_pl_r … one_3g.pdf

      I ciągle można zakupić iPhona, dla którego obowiązuje promocja dodatkowego doładowania za 100zł. Telefon ekskluzywny, więc dlaczego nie nazwać TT+Iphone 3G ekskluzywną ofertą?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ekskluzywny czy nie, ale telefon na pewno z górnej półki, szczególnie jeśli rozważamy oferty prepaidowe.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      też bym nie nazwała go ekskluzywnym dla mnie to lekki szpan, no ale co kto lubi

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Szpan? Iphone to fajny telefon, nie dla wszystkich, ale fajny. I ekskluzywny, ale ze względu na jego wartość rynkową.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nie wszystko co drogie jest ekskluzywne a o iPhonie dużo opinii krąży, ja przychylam się do najbardziej znanej: Ajfon Srajfon ale ja może mam po prostu inny gust

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jak pisałem- to nie jest telefon dla wszystkich, dlatego, że nie ma rzeczy, która zadowoliłaby wszystkich. Ja bym IPhonem nie pogardził Fajne cacko.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ja bym też chętnie przyjęła a potem sprzedała i kupiła coś innego

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jeśli chodzi o sam rynek prepaidowy- skoro 15 lipca wchodzi TT hot, to znaczy, że cena 29gr/min rozmowy do wszystkich sieci to będzie w pełni standard, obecny we wszystkich ofertach prepaidowych.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jak wszyscy to wszyscy. Jak skończy się walka na ceny połączeń to pewnie zacznie się na coraz ciekawsze promocje i pakiety.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      albo na wprowadzanie telefonów do ofert pre-paid

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Telefony od zawsze są wprowadzane do ofert prepaid- możesz kupić zestaw starter+telefon.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Co najwyżej możemy postulować o wprowadzenie dobrych, tańszych telefonów w ofertach prepaid.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no ale chodzi mi o to właśnie, że telefony niemal na równi z abonamentowymi

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Niestety, w tej kwestii zmian nie ma . Za to tak jak przypuszczaliśmy pojawia się coraz więcej ofert bonusowych, takich jak na przykład weekendy w Era i Heyah. I dobrze, oby więcej takich promocji;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      dobra promocja nie jest zła, ale jestem zwolennikiem jednak tanich stawek podstawowych

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Zgadza się i takie też właśnie teraz mamy:) Czego chcieć więcej..

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no wiesz jednak mimo wszystko – im niższe tym lepsze

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ciekawa jestem , który z operatorów pierwszy przełamie magiczne 29 groszy i obniży stawkę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      tubiedronka przełamała… ma 25 gr do wszystkich poza play. ale ponieważ to nowa sieć to ludzie za bardzo jej nie ufają. ja zresztą też nie…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      O proszę, zamiast wyrzucać kasę na reklamę wprowadzili stawki niższe niż starzy operatorzy. W tym sposobie jest metoda:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="Boca":1eqjl7f5]Co najwyżej możemy postulować o wprowadzenie dobrych, tańszych telefonów w ofertach prepaid.[/quote:1eqjl7f5]

      Takie opcje są np w Tak Taku. Zamawiasz Tak Tak Fona, dostajesz telefon (duzy wybór telefonów za złotówkę) i musisz dbać tylko o to, by mieć konto ważne na rozmowy wychodzące przez czas trwania umowy (24 lub 36 miesięcy). I nie musisz doładowywać co miesiąc i regularnie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="Boca":3v3zgn1v] W tym sposobie jest metoda:)[/quote:3v3zgn1v]
      Jakaś owszem, ale jak widać niewiele osób o tym wie…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="Boca":1d4umx5u]O proszę, zamiast wyrzucać kasę na reklamę wprowadzili stawki niższe niż starzy operatorzy. W tym sposobie jest metoda:)[/quote:1d4umx5u]

      Nie tylko oni, z tego co czytałem mBank i Careffour zrobili podobnie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bo podobna jest specyfika tych operatorów, ciekawe kiedy tradycyjni operatorzy także obniżą stawkę do 25 groszy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      widziałam reklamę TuBiedronki w TV. Tzn właściwie to była reklama biedronki, taka standardowa z produktami, a na koniec była tylko wzmianka o tym, że w sieci tubiedtonka jest 25 gr. Gdyby nie to że mam fioła na punkcie stawek ostatnio to pewnie nawet nie zwróciłabym na to uwagi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale trzeba przyznać, że stawkę wyjściową mają teraz najbardziej konkurencyjną na rynku.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no niby tak, ale międzynarodowe w heyah są bezkonkurencyjne, a ponieważ dla mnie to wciąż istotna kwestia to póki na tym polu nie zacznie się wojna cenowa to nic mnie do zmiany sieci nie przekona.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No jak na razie nikt nie podjął wyzwania, jedynie Orange od kilku lat ma usługę Wybrane Kraje, ale to zupełnie inna bajka.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      zdecydowanie inna. a na podjęcie wyzwania przez kogokolwiek się nie zapowiada – przecież tanie międzynarodowe to już rok temu heyah wprowadziła…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No ok, niskie stawki na połączenia międzynarodowe są spoko, chociaż ja akurat praktycznie nie dzwonię za granicę. Dla mnie z prepaidów całkiem ok wygląda NOG (z tym, że głównie dla dzwoniących dużo w sieci – raz że można sieci zejść do 20 gr/min, dwa, że co i rusz masz jakieś promocje, jak np teraz z tym specjalnym starterem piłkarskim gdzie za każde doładowanie za 25 blach, dostaje się godzinę w sieci). Chociaż jak ktoś dzwoni głównie po innych sieciach, to może mu odpowiadać co innego…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      pakoz66 nie tylko przy doładowaniu za 25pln masz takie godziny, jest to normalna promocja i przy większych kwotach dostajesz też minuty, 50pln-3h 100pln i więcej-6h

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Stawki w NOG uzaleznione są od wysokości doładowań i lepiej nie doładowywać niższymi kwotami. 20gr wewnątrz sieci to też nie jest szczególne osiągnięcie, bo przecież podobne stawki, za nic, można mieć w innej tarfie Orange.
      Orange mogłoby obniżyć koszty rozmów wewnątrz sieci. W TT jest usługa godziny za grosze, czyli godzinna rozmowa wewnątrz sieci i na stacjonarki to 29gr, bez względu na wysokość doładowania. Poza tym w TT są teraz potrójne doładowania. Orange ostatnio dało tylko 2X2 i to na bardzo specyficznych zasadach. Po co tak gimnastykować użytkowników?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="ziggy":siflx6vc]Orange mogłoby obniżyć koszty rozmów wewnątrz sieci. W TT jest usługa godziny za grosze, czyli godzinna rozmowa wewnątrz sieci i na stacjonarki to 29gr, bez względu na wysokość doładowania.[/quote:siflx6vc]

      No ok, jeden lubi to, drugi co innego. W Erze masz godzinę za grosze, a w NOG bonus przy każdym doładowaniu powyżej 25 h (od 1 godz. do 6.). No i eski w TT są droższe…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Orange ma stawki na podobnym poziomie co reszta, ale jeśli o promocje chodzi to TT i Heyah prześcigają konkurencję zdecydowanie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Pakoz w Orange na wykorzystanie tego bonusu po doładowaniu jest mega mało czasu, tak więc nie uznawał bym tego za niesamowitą promocję, z drugiej strony to zawsze jakieś rozmowy za free.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      W Orange było podwójne doładowanie- w heyah jest podwójne na korzystniejszych zasadach i potrójne w Tak Tak. W TT i heyah były darmowe weekendy, to Orange wprowadziła Happy Day. Widzę tu małą rywalizację na promocje, ale Era wyprzedza Orange o krok.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ziggy to że się operatorzy na promocje prześcigają to przecież żadne odkrycie a ktoś zawsze musi być o krok dalej – cieszę się że w tym przypadku to akurat mój op

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no właśnie z tym wyprzedzaniem to różnie bywa bo w tym akurat przypadku dla mnie wygrywa happy day, zwyczajnie mam dziewczynę w orange i do niej mogę to wykorzystać, a jak się nie uda to moja mama do ciotki chętnie zadzwoni. Dużo zależy w jakiej jest sieci i do kogo się dzwoni.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ok, ale chodzi o to, że potrojenie kwoty to najlepsza promocja jeśli chodzi o połączenia wewnątrz sieci. Happy Day też jest ok, zważywszy jak się do Orange dzwoni, ale co trzy razy tyle to trzy razy tyle;P

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      jak się dzwoni do jednej osoby to warto zainwestować w duostarter w TT i mieć za darmo już po wsze czasy

      z drugiej strony dla miłośników pisania heyah ma darmowe smsy w sieci co też jest atrakcyjną opcją

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="ibra":3w1vdtl6]dla mnie wygrywa happy day, zwyczajnie mam dziewczynę w orange i do niej mogę to wykorzystać[/quote:3w1vdtl6]

      Fakt, niektórym się może wydawać, że jest trochę mało czasu na wykorzystanie tych środków, ale właśnie jak ktoś chce pogadać z dziewczyną, to daje radę…godzina, czy nawet trzy nie jest jakimś wielkim problemem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Niestety Happy Day to tylko jednorazowa akcja, może warto pomyśleć o jakiejś innej opcji jeśli dużo rozmawiasz z jednym numerem?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Pakoz jakbym miała 3 godziny na gadanie przez telefon to już wolałabym się spotkać

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="Boca":357qisjs]Niestety Happy Day to tylko jednorazowa akcja[/quote:357qisjs]

      No wiesz, większość promocji ma charakter czasowy, dla mnie i tak Happy Day jest nawet spoko. Wiem, że w NOG jest jeszcze "pogadaj sobie", jeżeli mowa o promocjach z wybranym jednym numerem"…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tak ,promocje z reguły nie trwają długo, ale miałam na myśli to, że można znaleźć ciekawszą opcję do rozmów między dwoma numerami, taką jak na przykład wspomniany wyżej duostarter.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      matematyka jak zawsze królową nauk

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="bruno":izelnutu]Happy Day jest bonusem tylko dla NOG, do wykorzystania w jeden dzień. I tak przy doładowaniu za 25 zł otrzymujesz 60 minut do wykorzystania w ciągu jednego dnia. Przy stawce 29gr/min (takiej niestety nie będziesz mieć doładowując taką kwotą NOG’a) dostajesz ekstra niecałe 18zł do wykorzystania w ciągu jednego dnia.[/quote:izelnutu]

      Teoretycznie amsz rację, tylko że w Happy Day możesz też doładowywać większymi kwotami, wtedy masz mniejszą stawkę za minutę i większy bonus (np 3 albo 6h). Wtedy ta kalkulacja wygląda trochę inaczej.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale nie ulega wątpliwości, wciąż duostarter w kalkulacjach wychodzi znacznie atrakcyjniej, przyznaj rację

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      pakoz trochę głupio kłócić się, że kilka godzin jest atrakcyjniejsze niż darmowy numer przez cały czas

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wiesz, jak ktoś jest w TT to pewnie dla niego lepszy Ja napisałem tylko, że uważam Happy Day za nienajgorszą promocję i że można dostać więcej godzin niż wynikał oto z kalkulacji kolegi

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no dobra, ale trzeba pamiętać, że doładowanie za większą kwotę nie każdemu jest na rękę, a zypolek porównał doładowania za najniższe kwoty, gdzie TT wychodzi korzystniej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie ma co się za bardzo o to spierać, jednemu bardziej pasuje Happy Day w orange innemu TT w Erze. I raczej ciężko będzie przekonać obie strony do swoich racji (zwłaszcza, że w obu promocjach bonusy są wewnątrzsieciowe;)).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No więc właśnie, tutaj porównywać powinniśmy bonusy do wszystkich sieci, gdzie w tym momencie wygrywa Heyah.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      hihi no i dlatego właśnie nieustannie nie zamierzam zamieniać Heyah na nic innego

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie ma to jak jedno podwójne doładowanie, które przy odpowiednim korzystaniu może wystarczyć nawet na pół roku:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      mi wystarcza wolę raz wydać 150 zł i mieć spokój (i dwa razy tyle) niż co miesiąc po 25 zł

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      O to chodzi, tym bardziej, że podwójne pojawia się dość regularnie i oby tak pozostało;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A nie przeszkadza wam, ze trzeba 2 razy doladowywac? Bo to troche uciazliwe jednak jest, nawet w takim wspomnianym wczesniej happy day, nie trzeba sie az tyle natrudzic.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie przeszkadza mi to absolutnie, doładowuje raz za 25 zł, drugi raz za 150 zł i gadam przez dobre pół roku. Happy day jest ok, ale to zupełnie inna promocja, nie możesz tego wykorzystać na wszystko tak jak podwójne w Heyah, poza tym minut jest mniej niż na przykład w bonusie weekendowym, który był w Erze i Heyah jakiś czas temu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      tomekxxxx nie bardzo rozumie co ma tu przeszkadzać, wydawanie kasy na doładowanie, które zostanie podwojone to czysta przyjemność A porównywania Happy Day to podwójnego w Heyah czy potrójnego w Tak-Taku jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale dlaczego nie na miejscu? Jak ktoś chce porównywać, to niech porównuje ze sobą co chce. Jak już pisałem, jednemu pasuje happy day, bo lubi jednorazowe promocje, doładuje, wygada ten bonus z dziewczyną czy kumplem i tyle. Komu innemu znowu pasuje co innego. Jakby wszyscy wybierali to samo, to by pewnie istniał jeden operator, a jest ich przecież trochę…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dzięki takim porównaniom widać wady i zalety wszystkich bonusów, więc dlaczego by nie porównywać? Każdy przynajmniej znajdzie coś odpowiedniego dla siebie?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      tomexxx a w promocji 2×2 nie przeszkadzało ci szukanie drugiej osoby do doładowania? ja już wolę za jednym zamachem doładować dwa razy niż szukać kogoś kto weźmie mnie "do pary"

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dokładnie, a tu wszystko zależy od Ciebie, możesz doładować raz mniejszą kwotą, drugi raz większą i później gadać przez ładnych parę miesięcy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      poza tym początkowe 25 zł to nie fortuna… a i tak przecież kiedyś trzeba by doładować.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      I tak idzie na rozmowy i tak.Nigdzie nie ginie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      otóż to. zresztą jak ktoś tak jak ja doładowuje od razu za 150 to te 25 zł już nie robi tak wielkiej różnicy…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale czy nie wiem czy dobrze zrozumiałam regulamin, bo co prawda z promocji już skorzystałam, ale tylko za 50 zł, czy kwota doładowania łącznie z bonusem nie może przekroczyć 150 zł?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie, w Heyah maksymalna wartość przyznanego bonusu to 150 zł. Możesz doładować nawet za 500, a i tak dostaniesz tylko 150 zł W potrójnym doładowaniu TT maksymalna wartość bonusu to 1000zł, więc jeśli doładuje się za 500, można dostać 1000zł bonusu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ok, ale jak doładuje za 150 to w sumie mam 300zł plus powiedzmy 25 zł z pierwszego doładowania czyli w sumie 325zł tak jak kiedyś?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      tak, dokładnie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ok, może więc skuszę się jeszcze raz,a co!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ale to w trakcie promocji chyba można tylko raz…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Właśnie doczytałam, że niestety można tylko raz, a ja po raz pierwszy doładowałam dość małą kwotą. No trudno, mam nadzieję, że niedługo będzie następne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      święta tuż tuż możemy mieć nadzieję

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      hej, a co sadzicie o darmowych starterach w orange’u? bo dzis wyczytalem, ze mozna je zamawiac przez strone za 0 zl. pozniej mozna korzystac z innych promocji?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bajadurka, dam sobie rękę uciąć, że kolejna edycja bonusowych doładowań będzie w grudniu. Może tym razem w Heyah będzie potrójne doładowanie, a w Tak Taku podwójne?

      darecki, Orange ma długi okres wysyłania darmowych starterów. Poza tym, dali w nich coś ciekawego? W TT masz cały zestaw darmowych starterów, np. duostartery- sam wybierasz dwa numery, między którymi są darmowe rozmowy ( na przesyłkę czekałem 3 dni ), albo starter z ekstra 300 minutami do wygadania- też całkowicie darmowy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno no może zamienią, ale prawdę mówiąc jako użytkowniczka Heyah wolę podwójne do wszystkich!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      bruno, daja niby 10 zl za pierwsze 12 doladowan, zawsze cos. poza tym ja po prostu sie pytalem, nie musisz mnie od razu atakowac. zreszta co mi po erze, jak mam wszystkich znajomych w orange?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No to nie ma większego sensu, chyba, że Cię podwójne doładowanie skusi i przejdziesz do Heyah lub Ery:) W końcu stawka taka sama do wszystkich.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bruno cię nie atakował tylko delikatnie zasugerował, że mówisz o czymś co dostępne jest w TT od dawna. Duostarter z dwoma numerami pojawił się już w marcu, a mimo wszystko konkurencja do dnia dzisiejszego nie stworzyła startera o choćby zbliżonej atrakcyjności.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no jakby policzyć to przy podwójnym stawka się obniża

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="darecki":qv6p7f6m]bruno, daja niby 10 zl za pierwsze 12 doladowan, zawsze cos. poza tym ja po prostu sie pytalem, nie musisz mnie od razu atakowac. zreszta co mi po erze, jak mam wszystkich znajomych w orange? [/quote:qv6p7f6m]

      Nie atakuję. Tylko zapytałem, czy dali w nich coś ciekawego. Z tego co piszesz, to ten bonus dodawany do pierwszych doładowań to patent ściągnięty z TT

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no tak to wygląda, ale po raz kolejny – w nieco słabszym wydaniu…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dobrze, że Orange korzysta z dobrych wzorców, np. z bonusów do doładowań w starterach TT. Ale jakoś nie stara się przebić tych oferty- i nie chodzi tu tylko o startery, ale np. o promocje doładowań. W Orange było podwójne, w TT- potrójne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      wzorzec dobry, ale jak ktoś nie jest w stanie być lepszym od wzorca to moim zdaniem powinien uderzyć w innym kierunku. Zazwyczaj w życiu taka metoda się sprawdza

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Gdyby konkurenci rzeczywiście konkurowali a nie tylko starali się sobie dorównać i np. uderzali w inne kierunki, to pewnie mielibyśmy ogrom różnych i unikatowych ofert na rynku. Ale widać- są pewne dobre, uniwersalne rozwiązania, jak np. startery TT z dodatkową kasą, przyznawaną długofalowo do kolejnych doładowań. które się sprawdzają i spełniają potrzeby większości nowych konsumentów. I pewnie dlatego są powielane, w tym wypadku np przez Orange.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Orange aż przesadza w tym wzorowaniu się. Dali darmowy starter, tylko gdzie temu starterowi do darmowego duostartera z TT?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      czy ja wiem czy tak kopiują, dla mnie to właśnie coś nowego z tym starterem. Za free, możliwość wybrania numeru i darmowa przesyłka. I co ważne wszystkie startery w to wchodzą. Zarówno pop, go jak i music.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nowe dla Orange, ale takie opcje od ok. roku są dostępne dla Tak Taka, na stronie Ery. Czyli Orange kopiuje rozwiązania z TT.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dokładnie, trochę brak tutaj innowacji. Proponowaniem tego samego, co inny operator ma już od dawna nie przyciągnie klientów. Potrzeba tutaj czegoś nowego, na przykład darmowy starter plus jakiś bonus.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      wątpię, żeby chcieli dopłacać do interesu, szczególnie, że bonus można wykorzystać a starter rzucić w kąt…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale jaki bonus macie na myśli? Ekstra minuty były już w TT. Również numery, między którymi są darmowe połączenia. I ekstra kasa do kilku doładowań. Nie wspomnę o gadżetach dostępnych w TT, typu karta micro SD. Promocje w TT chyba wyczerpały rynek unikatowych promocji starterowych

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ok, ale tylko starter z comiesięcznym bonusem mógłby nieco dłużej utrzymać użytkowników i taki właśnie bonus miałam na myśli, nie tylko ekstra kasę na start.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      a no to to tak, ale właśnie coś takiego ma już TT

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ta, tylko nie jest to starter darmowy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      niby nie, ale przecież kiedyś doładować trzeba, a kasa z zakupu idzie cała na konto więc w sumie co za różnica?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      TT ma inne darmowe startery, a w bonusowych starterach TT można znacznie więcej zykać z bonusów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      true, true… poza tym – starter kupuje się (teoretycznie) tylko raz

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nawet jak raz to zawsze lepiej jak można go mieć za darmo… dobrze ze TT bierze przykład z orange i też daje za darmo te startery

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      To Tak-Tak jako pierwszy udostępnił darmowe startery zamawiane w sklepiku, więc to Orange bierze przykład z Ery. Kiedyś startery za darmo dawał Play, ale były one bodaj do gazety Metro dołączane.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No cóż , taki starter to dla operatora niewielki wydatek, a być może ktoś się skusi i pozostanie w sieci.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no ale co z tego że dostanie starter za free jak i tak musi wydac kasę na doładowanie?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie mam pojęcia, tym bardziej,że pewnie ważność tego startera też nie jest jakoś specjalnie długa.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no ale jak to ktoś wcześniej pisał – polak weźmie wszystko co darmowe

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Weźmie i wyrzuci Znacznie lepsze są promocje darmowych starterów, które można zamówić przez internet. Z takiej opcji skorzystają zainteresowani ofertą, w TT albo duostarterem, albo starterem z ekstra kasą. Darmowy starter dołączony do gazety nie trafia do zainteresowanych, ale do kosza.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      ale to tylko play dawał startery z darmową gazetą

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No tutaj już trzeba się trochę wysilić, żeby taki starter zamówić, więc może od razu do kosza nie powędruje, ale będzie służył do połączeń odbieranych.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Boca bez doładowania długo nie posłuży…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Teraz Rydzyk ma dawać startery dołączone do gazety, na Telepolisie piszą
      Jak dla mnie warto online zamawiać te startery, które charakteryzują się unikalnymi możliwościami takimi jak choćby duostarter, startery z dodatkową kasą można kupić w kiosku.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A do jakiej gazety? Co do bonusowych, to jak już wybierać nowy starter to najlepiej jakiś promocyjny żeby mieć ekstra kasę a nie tylko darmową kartę sim.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      z rydzykiem to jest taka sprawa, że jak ktoś się nowinkami nie interesuje i jednocześnie radia M nie słucha to może o tej sieci nawet nie wiedzieć, bo w TV się przecież nie reklamują…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale liczba słuchaczy powinna wystarczyć do osiągnięcia pożądanych zysków.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja bym nie wybrał operatora tylko dlatego, że dostałem w gazecie darmowy starter. Znacznie lepsze są promocje darmowych starterów na zasadzie takiej, na jakiej można zdobyć taki w Tak Taku: wchodzisz na stronę i zamawiasz. W przypadku duostartera dostaje się darmowe rozmowy między dwoma numerami i można wybrać numery telefonów. Jest też starter z dodatkowymi 300minutami do wykorzystania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No pewnie, że nie skoro jest tyle bonusowych starterów, ale sądzę , że grupie targetowej RM wszystko jedno, byleby mieć za darmo do Ojca Rydzyka.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no ale na darmowych połączeniach rydzyk nie zarobi a takie babcie to długo przez komórkę raczej nie gadają…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Rydzyk przeżywa teraz ogromny kryzys finansowy i zapewne dlatego szuka klientów wszelakimi sposobami. O jego trudnej sytuacji finansowej pisali na pierwszej stronie Onetu. Takimi starterami nikogo nie skusi – gdyby dawał coś na poziomie duostartera wtedy byłoby to coś.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tylko , że większość starszych osób, które słuchają Rydzyna wybierze ten starter dlatego, że Ojciec go polecił, a nie ze względu na promocje czy bonusy. Oczywiście wyjątkiem będą tutaj darmowe połączenia do RM.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      jak rydzyk ma taki kryzys finansowy to niech swojego maybacha sprzeda i momentalnie z kryzysu wyjdzie :>

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No nie sądzę, żeby telefonia komórkowa poprawiła stan jego finansów. Trzeba się do słuchaczy pouśmiechać trochę;p

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      on się nie musi uśmiechać, jemu wystarczy do nich mówić… :/

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tez racja,ale wygląda na to, że jego telefonia komórkowa nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      W swoją grupę trafił – macie jakieś babcie/dziadków, którzy korzystają z Rydzyka? Osobiście nikogo takiego nie znam, ale czytałem, że ich startery rozchodzą się jak świeże bułeczki. Na normalnym konkurencyjnym rynku Rydzyk nie ma szans.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      O proszę. myślałam, że babcie też się nie zdecydują, ale jak widać słowo czyni cuda.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nie mam, bo ja mam normalną babcię

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale WRodzinie ma wysokie stawki za połączenia, więc raczej nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przepłacał, jeśli np. w Tak Taku, Heyah, Plusie, Orange, PF itp. są stawki 29gr/min. Na dodatek w Erze są co chwilę bonusowe doładowania, czyli tak naprawdę dostaje się co chwilę coś ekstra.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No nikt, jak słusznie zauważyłeś o zdrowych zmysłach Dla mnie każdy, kto twierdzi, że o. Rydzyk kieruje się wiarą, religią i dobrym sercem moim zdaniem zdrowych zmysłów nie ma

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dokładnie, tym bardziej, że staruszki się studiowaniem cenników raczej nie zajmują.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      i tutaj z pomocą powinni nadejść wnuczkowie/wnuczki gorzej, jak do babci logiczne argumenty nie przemawiają…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Chociaż z drugiej strony ostatnie kłopoty finansowe Rydzyka nie świadczą o zbyt dużej sprzedajności starterów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      albo o jego rozrzutności :]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      To też, ale trudno zbić kokosy na tak wąskiej grupie targetowej jakim są starsze panie..

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      hm, serio? a maybachem jakoś jeździ

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Z tego co słyszałem Rydzyk robi wszystko żeby zacząć zarabiać, stawki nawet moherowym obniżył
      Mimo wszystko grono jego potencjalnych klientów jest wciąż zbyt małe, aby działalność była zyskowna.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Poza tym chyba nawet tu na telixie widziałam jego reklamę, a jak jest stawka teraz?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      wewnątrz sieci 19 gr, poza sieć 27.

      ale ja znam całą rzeszę ludzi, która choćby stawki w "w Rodzinie" były najniższe to i tak nie zdecydują się na tą sieć, byleby nie dać zarobić Rydzykowi

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Szczerze mówiąc to sama bym się nad tym zastanowiła, już bym chyba wolała trochę więcej płacić. Na szczęście w takiej sytuacji nie jesteśmy, chociaż stawki ’ W rodzinie ’ chyba trochę spadły teraz.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no jakoś niedawno właśnie obniżali…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A co tam w rodzinie. Ważne, że w Erze i Tak-taku jest kolejne podwójne doładowanie Obowiązuje od dziś i po raz kolejny zyskać można 150 zł bezterminowego bonusu na wszystkie usługi

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      u was też? a już myślałam, że tym razem tylko Heyah ma podwójne

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tym razem Heyah była pierwsza, ale można było przewidzieć, że i TT wprowadzi podwójne;)Ostatnio mają dokładnie takie same bonusy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      idą równolegle – jedyna widoczna różnica była podwójne/potrójne

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      I bez dwóch zdań są liderami na rynku, chyba żaden inny operator nie "rozpieszcza" tak swoich użytkowników.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      oj zdecydowanie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Poza tym Heyah wciąż udoskonala swoją ofertę, tak jak na przykład teraz w przypadku roamingu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      znowu będą prekursorami zmian tak jak to było w przypadku równej stawki. Chyba, że wręcz odwrotnie i okaże się, że tak jak stawki międzynarodowe mają unikalne tak z roamingiem może być podobnie i wtedy na polu międzynarodowym w obie strony będą liderami

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Heyah pierwsza? Informację czytałem tego samego dnia, chyba TT i Heyah rozpoczęli promocję od 8 stycznia, prawda? Z tego co czytałem to heyah obniżyła ceny dla ludzi dzwoniących z Niemiec, dobra opcja – wielu z nas ma przecież swoje rodziny w Niemczech, a i sami bardzo często tam jeździmy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="zypolek":2bw23e4m]chyba TT i Heyah rozpoczęli promocję od 8 stycznia, prawda?[/quote:2bw23e4m]
      Pogubiłam się, o jakiej promocji mówisz?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      8 stycznia ruszyło podwójne doładowanie, promocja roamingowa rusza 20 stycznia.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no i promocja tylko w Heyah…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tak, oczywiście, tylko Heyah. Ciekawe czy inni operatorzy pójdą w jej ślady.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Era ma kilka ofert, w których połączenia międzynarodowe są bardzo tanie- minuty są wliczone w niektóre abonamenty. Ale Heyah od ponad roku ma ofertę tanich połączeń międzynarodowych do UE i do tej pory tylko jednego, dość słabego konkurenta- Orange z usługą Wybrany Kraj. Od jakiś 2 lat lub więcej, Heyah ma też obniżone stawki za połączenia ze Wschodzem – wcześniej to się nazywało RAZOM. Dopiero parę miesięcy temu Play chciał przebić ofertę ( z marnym jednak skutkiem ).

      Jaki prepaid wybrać? Zdecydowanie najtańszy i najprostszy. W Tak Tak Hot czy Nowej Heyah nie ma pakietów, niską stawkę do wszystkich ma się od razu. W TT można tez kupić pakiet tanich smsów i mmsów wewnątrz sieci. I taryfy zdecydowanie zyskują po promocji podwójnych doładowań. W Tak Tak Hot zawsze przez doładowanie stroną Ery dostaje się 10% kwoty doładowania, do tego podwójne doładowanie- i stawka z 29gr/min maleje do 15gr/min. Bez komplikacji, proste i jasne zasady

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Otóż to, teraz gdy wszyscy operatorzy mają takie same stawki podstawowe walka o klienta rozgrywa się na innych płaszczyznach, np. promocjach, gdzie zdecydowanie przoduje Era i Heyah z podwójnym doładowaniem i innymi oraz tanimi połączeniami zagranicznymi. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość przedłużenia ważności konta do 12 miesięcy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Odpowiadając sobie na pytanie: jaki pre-paid? każdy powinien przeanalizować stawki we wszystkich sieciach oraz cennik podstawowy usług. Po tym można dojść do trafnych wniosków, chociaż by znać się na promocjach należy wciąż obserwować rynek telekomunikacyjny. Na chwilę obecną rzeczywiście Tak-tak HOt, z którego zresztą korzystam wydaje się być najciekawszą ofertą. 16 gr za minutę do wszystkich prócz Play po podwójnych doładowaniach to na prawdę solidna stawka.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dokładnie tak samo jest w Heyah tylko tu jeszcze międzynarodowe połączenia są znacznie tańsze.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no i jeszcze zależnie od taryfy – darmowe smsy lub godziny za grosze

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tu różnica, bo w Erze z tego co mi wiadomo w żadnej taryfie nie ma darmowych smsów czy przeoczyłam jakiegoś newsa?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      nie, nie, ja pisałam o heyah

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ok, ale te smsy to chyba jedyna różnica. No i oczywiście pakiety w Heyah są troszkę inne, poza tym wszystko identyczne ostatnimi czasy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no nie zupełnie – heyah ma jeszcze międzynarodowe tanio no i odrobinkę tańszy net a pakiety w multi to akurat bardzo różne są…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      W Erze nie ma darmowych smsów, ale przeliczając dalej według stawek uzyskanych po podwójnym doładowaniu to smsy w pakiecie kosztuje pół grosza, czyli to tak jakby za darmo

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Poza tym odkąd są tak tanie połączenia to wolę dzwonić niż wysyłać smsy. Ale skoro są za darmo, to czasem też z nich korzystać, tym bardziej, że obowiązują także przy zerowym stanie konta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      też więcej dzwonię niż piszę. Szczególnie, że z osobami z którymi gadam najwięcej mam 29 groszy za godzinę…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Poza tym teraz, gdy jest darmowy numer z jedną osobą można rozmawiać zupełnie za darmo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dokładnie za darmo, ale do tego trzeba doładować konto za 30 zł (aby mieć przez 30 dni za free połączenia)
      Oczywiście warto, ale najbardziej godne uwagi w tej ofercie jest to, że z darmowego numeru korzysta się tyle się potrzebuj – 5 zł doładowania – 5 dni dzwonienia za free

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ok, trzeba doładować, ale kasę wykorzystujesz na co chcesz a za darmo i tak dzwonisz. Poza tym jeśli masz ważne konto to wystarczy już 5 zł doładowania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no właśnie – doładowania za 5 zł tu są ok – weekendy i tak spędzam z ukochanym, więc dzwonimy do siebie tylko od poniedziałku do czwartku hihi

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Darmowy numer zatem jak znalazł:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      rzekłabym, że wpasowany idealnie w moje potrzeby

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      W ogóle trzeba przyznać, że Heyah jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się prepaidem i najszybciej dopasowuje się do potrzeb klienta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no fakt, jest najbardziej plastyczna. Bo owszem, inne sieci również wprowadzają oferty i bonusy, ale heyah nie tylko się nie rozdrabnia to zauważyłam że cały czas doszlifowuje Nową Heyah…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jest to opcja idealna dla każdego kto wydaje na miesiąc około 25-30 złotych, bo tym sposobem bez żadnego dodatkowego obciążenia korzystać można z darmowego numeru. W TT podoba mi się to, że darmowy numer mam za 4 zł, jeszcze zostało mi mnóstwo pieniędzy z podwójnego doładowania dlatego pewnie powstrzymałbym się od kolejnego doładowania konta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No to fakt, pod tym względem oferta TT plusuje

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      To już zależy jak kto doładowuje, bo jeśli tak jak pisano wyżej, to Heyah jest ok. A jeśli ktoś skorzystał z ostatniego podwójnego to może doładować obojętnie jaką kwotą, bo ważność konta ma i tak przedłużoną.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no i wtedy przydają się doładowania za 5 zł korzysta się wtedy, gdy się potrzebuje

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A 5zł to nie jest aż tak duży wydatek jeśli ktoś chce sobie z jakimś wybrańcem porozmawiać bez ograniczeń.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no biorąc pod uwagę, że to tak na prawdę koszt za 18 minut rozmowy, to jeśli ktoś chce sobie choć trochę dłużej pogadać to już warto doładować za tą piątkę

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      18 minut a 120 godzin to już różnica;P

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      heh no wiadomo, choć to porównanie na wyrost ale pomijając kwestię realności to faktycznie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Najważniejsze, że jest możliwość takich długich rozmów, a czy ktoś z niej skorzysta to już jego sprawa.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no wiadomo, po to są wszelkiego rodzaju pakiety i usługi uruchamiane osobno – dają dużą dowolność w użytkowaniu sieci.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Chociaż ostatnio niektóre, jak na przykład darmowe połączenia są dorzucane do zwykłego doładowanie, więc nawet nie trzeba się nad tym zbytnio zastanawiać- kto doładuje , ten ma;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      no wiadomo, ale nie mogą dać wszystkiego za darmo a szkoda

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie chodziło mi tu o dawanie wszystkiego za darmo, ale dorzucanie bonusów do regularnych czynności, takich jak np. doładowanie. Nie trzeba robić nic poza tym by rozmawiać za darmo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      i przecież dają

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Oczywiście, to nie było życzenie, a stwierdzony fakt.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      niemniej trzeba przyznać, że heyah życzenia wyrażane na forum spełnia niczym złota rybka… ciekawe czy też ograniczają się do trzech zachcianek użytkowników

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="Boca":3jsz22q5]Nie chodziło mi tu o dawanie wszystkiego za darmo, ale dorzucanie bonusów do regularnych czynności, takich jak np. doładowanie. Nie trzeba robić nic poza tym by rozmawiać za darmo.[/quote:3jsz22q5]

      regularne bonusy możesz mieć do doładowań, np. w TT dostajesz zawsze 10% ekstra do wykorzystania na wszystkie usługi i bez terminu ważności za doładowanie przez stronę doladowania.era.pl. Doladowuję w miarę regularnie- raz na kilka miesięcy, i zawsze trafiam na podwójne doładowanie, więc to dla mnie dość regularny bonus do doładowania- dostaję 2X tyle.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      w heyah dają darmowe pakiety przy doładowaniu. no i oczywiście teraz darmowe rozmowy

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ale co to jest 10% przy całkowicie darmowych rozmowach w sieci?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dostajesz zawsze 10% bonusu do doładowania i to od dawna, więc ten bonus można uznać za coś stałego i tu nie chodzi o porównanie tego do darmowych rozmów w sieci tylko wskazanie, że jest taki regularny bonus. Po za tym darmowe w Heyah są chyba do jakiegoś czasu tak?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tak, na razie jeszcze nie wiadomo kiedy się kończą. Masz rację, stały bonus jest ok, bo masz pewność,że zawsze go otrzymasz, ale darmowe rozmowy w sieci, to czyste szaleństwo, nie ujmując Erze oczywiście;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jak wygląda kwestia podobnego bonusu w Heyah? Jest 20% z tego co słyszałam, ale w jakich okolicznościach? z tego co kojarzę, nie jest to stały bonus, tylko pojawia się i znika… jak to jest?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Z tego, co wiem 20% bonusu przy doładowaniu online skończyło się 2 tygodnie temu, ale niewykluczone, że wkrótce pojawi się znów. Poza tym jest szansa, że niedługo znów będzie podwójne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Łeee a jak często pojawia się okazja do takiego bonusu? Jest sens to kalkulowac w ogólnych kosztach utrzymania? tak jak w TT te 10%?
      Co z tym klubem Heyah? dlaczego mi się ubzdurało, że będąc członkiem ma się coś takiego? Zgłupiałam teraz, ale wydawało mi się, że z członkowstwa coś takiego, lub podobnego wynika… może sie przesłyszałam gzdieś

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bonusy przy doładowaniu online są dość często, ale warto tez załapać na podwójne, które ostatnio pojawia się raz na 2-3 miesiące;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jakie podwójne? Masz na myśli te podwójne doładowania? Doładowujesz 2 razy i drugie masz podwojone, mam rację? Warto wówczas brać jak największe doładowanie a między nimi doładowywać tak na styk, żeby starczyło tylko.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Doładowujesz raz, a drugie doładowanie jest podwajane, więc można sobie tym sposobem konto na ładnych kilka miesięcy uzupełnić;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No już zasięgnęłam informacji Fajna promocja – no i co ważne, występuje często. Da się pewnie spokojnie jechać na samych podwójnych, a to nie jest jedyny bonus jaki Heyah wypuszcza. Dużo się zyskuje na takich promocjach, dlatego nie ma co porównywać ofert na podstawie stawek odstawowych – a ja niestety bardzo długo ten błąd popełniałam.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wystarczy, że jesteś na jakimkolwiek forum, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi promocjami. Podwójne jest często, ale nawet jeśli go nie ma, to są inne opcje, tak jak np. darmowe rozmowy w sieci teraz.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Właśnie już jestem na 2 łącznie z tym, więc jak tylko coś będę wiedziała co tu się nie pojawi to doniosę Teraz jest znowu bonus 100 min – ten świąteczny to raz, a dwa – mając konto w getin banku i doładowując tam można zgarnąć kolejne 100 minut, tak że jest tego faktycznie wysyp

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bonus niby świąteczny, ale można z niego skorzystać do końca kwietnia, prawda?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tak na początu myślałam, że jest tylko weekendowy, ale można go jeszcze aktywować do 28 kwietnia na szczęście.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Uuuu no to spokojnie, można podreperować stan konta po świętach.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Noo ja wiele akurat nie wydzwoniłam w święta, ale widziałam moją matkę wiszącą na telefonie )bezprzewodowym wprawdzie, wiec średnio mogła wisieć ). Faktycznie się dzwoni w tym okresie trochę więcej. Bonus weekendowy wydawał mi się absurdem w tym okresie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Nie, no to, że obowiązuje przez 30 dni to wiedzieliśmy, tylko padło hasło, że można go otrzymać wyłącznie w ciągu 5 dni, a mamy szansę do 28 kwietnia.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No tak, źle się wyraziłam. Masz rację ale sama aktywacja tak naprawdę w okresie świątecznym, czy przedświątecznym może człowiekowi wilecieć z głowy no i mu przepada megadoładowanie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      [quote="Boca":1yko3irt]Nie, no to, że obowiązuje przez 30 dni to wiedzieliśmy, tylko padło hasło, że można go otrzymać wyłącznie w ciągu 5 dni, a mamy szansę do 28 kwietnia.[/quote:1yko3irt]

      Megadoładowanie w TT ważne jest do 28 kwietnia, ale bonus 100 minut do sieci i na stacjonarne można aktywować maksymalnie 5 dni po doładowaniu- trzeba wpisać kod.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Czyli tak naprawdę to co wszyscy słyszeli było prawdą przy czym interpretacja informacji zawiodła Z tych 5-ciu dni na aktywację zrobił się weekendowy bonus

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Zamęt się zrobił. Czyli już nie można skorzystać z bonusu?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Pewnie, że można. Jeszcze przez 10 dni. Ja mówię o tym jak wcześniej były odebrane komunikaty ktoś źle rozczytał newsa i zamiast bonusu do wykorzystania przez miesiąc zrobił weekendowy – niesłusznie W zasadzie nie wiadomo skąd się wzięły pogłoski, ze jest tylko weekendowy.

      Kolega chyba najjaśniej napisał.
      [quote="bruno":2la6g8dq]Megadoładowanie w TT ważne jest do 28 kwietnia, ale bonus 100 minut do sieci i na stacjonarne można aktywować maksymalnie 5 dni po doładowaniu- trzeba wpisać kod.[/quote:2la6g8dq]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Tak, wszystko już jasne. Wiele czasu nie zostało, więc jeśli ktoś chce jeszcze z niego skorzystać to powinien się pospieszyć.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Doładowanie i aktywacja trwają chwilę, więc 9 dni to tak na dobrą sprawę jeszcze cała wieczność byle ludzie po prostu dotarli do informacji o bonusie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jak ktoś miał dotrzeć to już pewnie dotarł. Tymczasem widzę, że w Erze kolejna fajna oferta do sieci: 1000 minut za 6zł.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No widziałam to wygląda dość spektakularnie. Przy wykorzystaniu całego bonusu cena za minutę jest niższa niż grosik. Ja te 6 zł wywalam codziennie na bzdury w stylu kawa batonik, a można sobie tym bonusem pojechać po kosztach nieźle – nawet niewykorzystany cały w przeliczeniu na minutę obniża stawkę – a mam masę znajomych w sieci.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No to idealnie, przez dwa tygodnie możesz gadać i gadać.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Bardzo dobra promocja. 1000 minut za 6 zł to rewelacyjna stawka i co najważniejsze promocja dostępna dla HOT.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      No więc właśnie – plus dla Hota z tego względu, ze się strasznie ta oferta rozkręca. Pakiet był niby podobny do tego Orange’owego, ale w w Pomarańczy zdrożał bo przeciążał nadajniki. Teraz więc wypada zdecydowanie lepiej cenowo, a Erowych nadajników chyba nic nie przeciąży

    • exitdoor
      Participant
      Liczba postów: 1

      Oferty zmieniają się bardzo szybko. Trudno coś doradzić.

    • Anonymous
      Inactive
      Liczba postów: 2

      Ja również aktualnie siedzę na prepaidzie Plusa. Pewnie znajdą się tańsze oferty, ale trzeba zawsze znaleźć złoty środek pomiędzy ceną, zasięgiem sieci, prędkością Internetu na nadajnikach z których najczęściej korzystamy z danej karty.

Viewing 468 reply threads
Reply To: Jaki prepaid wybrać?
Your information: