Start Forum Inne Hydepark Google pozwane na kwotę $50 mln za gromadzenie danych lokalizacyjnych

Viewing 9 reply threads
  • Author
    Posts
    • KamilBakowski
      Member
      Liczba postów: 1098

      Gromadzenie danych lokalizacyjnych użytkowników może przysporzyć sporo problemów zarówno Google, jak i Apple. Gigant z Cupertino został już pozwany przez dwóch posiadaczy urządzeń Apple. Tym razem oberwało się Google, dwóch mieszkańców Michigan oraz Oakland County złożyło pozew dotyczący telefonów z Androidem oraz przechowywania, gromadzenia przez nich danych lokalizacyjnych.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Google pozwane na kwotę $50 mln za gromadzenie danych lokalizacyjnych

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Jeżeli to są tylko dane lokalizacyjne bez rejestracji treści jakiegokolwiek ruchu telekomunikacyjnego (rozmowy, smsy, mmsy, dane itp.) z udziałem mego smart/fonu jako terminala i jeśli ich przesyłanie do centrali, czyli na serwery 'kilka razy na godzinę’ czy jakkolwiek często nie inicjuje mi żadnych kosztów i nie naraża na jakiekolwiek opłaty z tego tytułu to co mi przeszkadza, że wiedzą, gdzie jest i bywał mój terminalek? Mało tego – te dane powinny być obligatoryjne zapisywane dla moich ewentualnych potrzeb, gdybym zgubił lub gdyby skradziono mi sprzęcior, celem pomocy w odnalezieniu go oraz dla potrzeb władz i policji, gdybym zaginął bez wieści lub zachodziło podejrzenie uprowadzenia mnie. Zawsze myślę pozytywnie, a że nie jestem przestępcą, nie mam powodu się czegokolwiek obawiać.
      A tak w ogoole lubię google.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Zgadzam się z moim poprzednikiem ta lokalizacja przynosi więcej pożytku niż szkody . Ciekawe co będzie jeśli ich telefoniki zostaną skradzione i będą chcieli je odzyskać, oczywiści pozwą Google że nie udziela wystarczającej ochrony . Cały ten pozew to skok na kasę a nie jakiś szlachetne czyny . A tak wogóle te dane napewno nie są udostępniane nikomu poza małym gronem adminów serwerów Google .

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Mam Blade’a, miałem Magica HTC…i jeżeli to prawda, tp sam złożę pozew. Dla zasady. Gardzę demokracja w tum jewrowydaniu i moja lokalizacja gówno obchodzi kogokolewiek. Podpiywałem umowę na usługi łącznościowe, a nie szpiegujące!

    • uikol
      Member
      Liczba postów: 10

      w systemie jest możliwość wyłączenia przesyłania danych lokalizacyjnych do google

    • Poll
      Member
      Liczba postów: 1747

      Dane lokalizacyjne obowiązany chyba jest udostępnić organom ścigania operator. Po kiego te dane Google czy App? Po to chyba by odpowiedniemu użytkownikowi, odpowiedni spam dostarczać.

    • Poll
      Member
      Liczba postów: 1747

      Ludzie , jacyś dziwni jesteście. Boicie się Killbill’a który w sposób legalny nie może Waszych danych zmanipulować a nie boicie się tych, którzy w majestacie prawa mogą danymi kupczyć. To dla mnie dziwne zachowanie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A dlaczego pozywają o 50 mln ? Przecież powinni o 500 mln albo o 50 mld aaaa idźmy na całość o 500 mld. Taaaak, a gdzie jest krzyż ?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Dać dzieciom zabawki których nie umieją obsłużyć… a potem dzieci płaczą…
      Przecież wysyłanie wszelkich tego typu danych włącza / wyłącza się z poziomu telefonu. Nie chce się czytać instrukcji i potem struga pajaca jeden z drugim…
      Żal mi ich.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Mhmm…. jacyś kolesie próbują zaskarżyc jedną z największych korporacji na świecie na 50 mln? Google znajdze wytłumacznie, opłaci najlepszych adwokatów i sprawa w kieszeni.

Viewing 9 reply threads
Reply To: Google pozwane na kwotę $50 mln za gromadzenie danych lokalizacyjnych
Your information: