Jesteś tutaj:-, Muzyka, Newsy, Sprzęt-Test Tronsmart Halo 100 – głośnik imprezowy z efektami

Test Tronsmart Halo 100 – głośnik imprezowy z efektami

Duży głośnik Bluteooth przyda nam się w różnych sytuacjach. Głośna domówka, impreza w plenerze, wypad samochodem za miasto – tam głośna muzyka zapewni dodatkową zabawę. A jeżeli jeszcze dojdą do tego efekty świetlne to tym lepiej.

Do takich właśnie zadań przeznaczony jest głośnik Halo 100 od firmy Tronsmart. Jest to spory głośnik Bluetooth, który wyposażony jest w kolorowe diody dające interesujące efekty świetlne.

Parametry urządzenia są następujące:

 • Bluetooth 5.3 z profilami HSP/HFP/A2DP/AVCRP
 • Kodek SBC
 • Zasięg Bluetooth do 15
 • Klasa odporności: IPX6
 • Moc wyjściowa 60W
 • Zasilanie 5V/2A
 • Wbudowana bateria 12.000 mAH
 • Wymiary: 287x198x150mm
 • Waga: 2,72 kg
tronsmart halo 6

W zestawie znajdziemy też kabel USB-C do ładowania oraz kabel audio 3.5 mm

Zabawę z Halo 100 rozpoczęliśmy od konfiguracji Bluetooth. Połączenie z telefonem przebiegło bez problemów i po kilku sekundach od włączenia głośnik był sparowany. Głośnik wspiera profile Bluetooth A2DP/AVCRP, co oznacza, że możemy przy jego pomocy sterować odtwarzaniem na podłączonym telefonie.  Służy do tego panel przycisków umieszczony na gumowej płytce na górze głośnika.  Przycisków nie jest dużo i musimy zapamiętać jak sterować urządzeniem.

Przykładowo:

 • Klawisze +/- służą do regulacji głośności w przypadku krótkiego wciśnięcia. Jeśli wciśniemy j dłużej, to możliwe jest przejście do następnego utworu lub cofnięcie do poprzedniego.
 • Klawisz Play służy do rozpoczęcia/zatrzymania odtwarzania, jeśli wciśniemy go raz. Podwójne wciśnięcie pozwala na aktywacje asystenta głosowego a potrójne na rozłączenie Bluteooth.
 • Klawisz Mode pozwala na zmianę źródła dźwięku. Do naszej dyspozycji jest Bluteooth, wejście liniowe (producent dołącza kabelek 3.5 mm), karta microSD oraz pamięć USB.
 • tronsmart halo 2

  Górny panel przycisków sterujących

Interesującą funkcją jest możliwość połączenia ze sobą głośników Halo 100. Dzięki temu możemy stworzyć zestaw Stereo, gdzie 2 głośniki są umieszczone w oddaleniu od siebie. Daje to lepszy efekt przestrzenny i oczywiście zwiększa moc odtwarzanej muzyki.

Efekty świetlne uzyskiwane są przy pomocy kolorowych diód okalających głośnik basowy oraz głośniki wysokotonowe.  Diody te świecą w różnych kolorach co w rezultacie daje ciekawe efekty i przydaje się przy imprezach. Halo 100 daje nam w sumie 5 trybów efektów:  nazwano je Ballet, Party, City of Phantoms, Carousel, Starry Night. Każdy z nich wygląda nieco inaczej i możemy wybrać taki, który najbardziej nam pasuje do odtwarzanej muzyki. Szczególnie w nocy daje to ciekawe efekty.

tronsmart halo 4

Tronsmart Halo 100 w nocy

Oprócz wyboru efektów świetlnych możemy też regulować przy pomocy equalizera brzmienie. Aplikacja mobilna, przy pomocy której sterujemy głośnikiem, daje 6 presetów ustawień dźwięku, ale w razie potrzeby możemy też dokonać manualnych zmian przy pomocy prostego equalizera.

Halo 100 to spore, bo ważące prawie 3kg urządzenie z dużymi membranami i możemy się spodziewać, że dźwięk będzie mocny i nasycony. Brzmienie jest faktycznie dobre, chociaż od tak dużego urządzenia, oczekiwałem nieco mocniejszych basów.

Wbudowana bateria o pojemności 12.000 mAH pozwala na max 18 godzin odtwarzania. Włączenie efektów świetlnych skraca nieco ten czas, ale i tak w zupełności wystarczy to do nagłośnienia nawet bardzo długiej imprezy. Pełne naładowanie głośnika zajmuje 5.5 godzin. Głośnik może też ładować telefon – służy do tego port USB, umieszczony za gumową zaślepką z tyłu obudowy.  Oprócz niego znajdziemy tam też wejście liniowe audio, slot na karty microSD, gniazdo ładowania USB-C oraz przycisk resetowania głośnika.

Gumowe wykończenie elementów sterujących pozwala na ograniczone używanie głośnika na zewnątrz. Jest on odporny na zachlapanie i być może nawet niewielki deszcz. Nie możemy go jednak zanurzyć w wodzie – na to klasa urządzenia IPX6 – nie pozwala.

tronsmart halo 5

Tylny panel złączy

 

Podsumowanie

Tronsmart Halo, to średniej wielkości głośnik imprezowy, dające interesujące efekty świetlne. Możemy go sparować z drugim głośnikiem tworząc lepszy efekt stereo. Obsługa dzięki dodatkowej aplikacji mobilnej jest bardzo prosta a spora bateria zapewnia długi czas pracy i dodatkowo pozwala doładować nasz telefon. W cenie blisko 500 zł jest to interesująca oferta. Głośnik  Tronsmart Halo 100 jest dostępny m.in. w sklepie Geekbuying.Autor |2023-02-24T13:22:02+02:0018 lutego 2023 16:39|Kategorie: Gadżety, Muzyka, Newsy, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.