Jesteś tutaj:-, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-HP zmienia reguły tradycyjnej produkcji część metalowych 3D z nowym urządzeniem Metal Jet S100

HP zmienia reguły tradycyjnej produkcji część metalowych 3D z nowym urządzeniem Metal Jet S100

Najważniejsze informacje:

  • Nowa drukarka HP Metal Jet S100 jest już dostępna w sprzedaży i wspiera masową produkcję wysokiej jakości części metalowych drukowanych w 3D
  • HP pomaga klientom z branży medycznej, przemysłowej, dóbr konsumpcyjnych i motoryzacyjnej w skalowaniu technologii
  • Globalny innowator Schneider Electric jest jedną z firm, która zaprojektowała i wyprodukowała nowe części drukowane za pomocą technologii Metal Jet

 

Podczas 2022 International Manufacturing Technology Show (IMTS), HP Inc. ogłosiło dostępność rozwiązania Metal Jet S100. Wspierając tworzenie innowacyjnych projektów i produktów oraz drukując cyfrowo na masową skalę części wysokiej jakości, rozwiązanie HP Metal Jet S100 pomaga skalować masową produkcję części metalowych w 3D.

W ciągu ostatniej dekady przemysł wytwórczy przeszedł drastyczną ewolucję i obecnie jego wartość jest szacowana na ok. 12 bilionów dolarów. Znajdujemy się na wczesnym etapie czwartej rewolucji przemysłowej, której przewodzi dynamiczny rozwój druku 3D i jego zdolność do przyspieszania realizacji projektów, poprawy rozwoju procesów, a teraz – po raz pierwszy w branży – także do osiągnięcia realnych korzyści skali.

 

Widzimy, że całe branże – od przemysłowej po konsumencką, od zdrowia po motoryzację – badają możliwości związane z cyfrową transformacją procesów produkcyjnych oraz łańcuchów dostaw w świecie, gdzie zmienność jest nową normą – mówi Didier Deltort, Prezes w HP Personalization and 3D Printing. W momencie, gdy wytwarzanie addytywne nabiera nowych kształtów, HP staje się zaufanym partnerem, który wspiera przyśpieszenie procesu produkcji. Wprowadzenie naszego nowego, komercyjnego rozwiązania Metal Jet i innowacyjna współpraca z liderami rynku takimi jak Schneider Electric umożliwia stworzenie wzorców bardziej zrównoważonej, niezawodnej i wydajnej produkcji.

 

Nowe rozwiązanie – HP Metal Jet S100

HP Metal Jet S100

 

HP Metal Jet S100 otwiera drzwi do cyfrowej rewolucji w globalnym sektorze produkcji metali, szczególnie w zakresie kompleksowych rozwiązań end-to-end dla łańcucha dostaw. Obejmuje to zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt – wszystko przygotowane z silnym naciskiem na oczekiwania klientów oraz zasady dobrego projektowania.

Rozwiązanie Metal Jet S100 zapewnia możliwości dostosowane do produkcji przemysłowej, zintegrowane procesy, subskrypcję i ofertę usług – wszystko to tworzy razem wysoki poziom korzyści technicznych i biznesowych dla klientów, dzięki którym mogą osiągnąć swoje cele związane z transformacją biznesową. Modułowe rozwiązanie umożliwia przemieszczanie jednostek konstrukcyjnych pomiędzy czterema różnymi stacjami, co oznacza, że użytkownicy mogą stale prowadzić produkcję na masową skalę.

 

Od momentu ogłoszenia przełomowej technologii Metal Jet w 2018 r. pracowaliśmy nad stworzeniem najbardziej zaawansowanego w branży, komercyjnego rozwiązania do masowej produkcji metali 3D – mówi Ramon Pastor, Global Head and General Manager of 3D Metals w HP. – Części metalowe drukowane w 3D to kluczowa siła napędowa cyfrowej transformacji. Metal Jet S100 Solution umożliwia klientom skorzystanie ze spektrum części światowej klasy, od etapu pierwszego projektu, aż po produkcję. Co jednak ważniejsze, pomaga im w realizacji nieograniczonego potencjału cyfrowej produkcji.

 

Niezrównana wiedza oraz własności intelektualne HP w zakresie technologii Thermal Inkjet i Latex, zapewniają korzyści w zakresie kosztów, jakości, wydajności i niezawodności. Głowica HP Thermal Inkjet znacznie usprawnia prędkość druku, wartość powstałych części i możliwość powtarzalności procesów. Zaawansowane chemikalia lateksowe opracowane przez HP wzmacniają spoiwo, umożliwiając większą trwałość surowych części (green parts), eliminując potrzebę debindowania i zapewniając przemysłową jakość produkcji.

 

Kluczowe zalety technologii HP Metal Jet:

  • Nowe innowacyjne modele: Kontrola gęstości i projekty umożliwiające obniżenie masy lub konsolidację części metalowych dają jeszcze więcej możliwości, przesuwając granice tego, co do tej pory można było osiągnąć w druku 3D.
  • Usprawniona ekonomiczność: Skrócenie długości poszczególnych etapów procesu potrzebnych do stworzenia części oraz redukcja kosztów wynikających z ręcznej pracy czy kompleksowych wymagań przekładają się na zwiększoną efektywność łańcucha dostaw.
  • Zwiększona produktywność: Binder jetting umożliwia dziesięciokrotne zwiększenie wydajności, umożliwiając przetwarzanie warstwa po warstwie w porównaniu z procesem punktowym. Dzięki właściwościom izotropowym nie jest również konieczna obróbka końcowa czy stosowanie konstrukcji podporowych. Stosowanie proszków metalowych jest również bardziej opłacalne niż wykorzystywanie proszku do laserowego druku 3D.
  • Wyższa rozdzielczość: Głowice drukujące HP wykorzystują dekady rozwoju przemysłowej technologii termicznego druku atramentowego, definiując geometrię i zapewniając wysoką rozdzielczość oraz solidność systemu, dzięki czemu masowe części metalowe tworzone w druku 3D stają się realnym wsparciem w komercyjnej produkcji.

 

Innowacyjna współpraca, przełomowe zastosowania

Postępy i nowe zastosowania produkcyjne podkreślają zalety technologii Metal Jet, w tym lepszą wydajność, niski koszt części i doskonałą jakość.

HP już zbudowało silną dynamikę z wiodącymi partnerami i klientami, takimi jak: GKN, Parmatech, Cobra Golf, Legor Group i Volkswagen. HP współpracuje również nad możliwościami masowej produkcji metali
z nowymi partnerami i klientami na całym świecie, w tym z Domin Digital Motion, innowacyjną firmą przemysłową skupiającą się na systemach hydraulicznych i zaworach, Lumenium, początkującym twórcą zaawansowanych silników rotacyjnych oraz Schneider Electric.

Schneider Electric jest globalnym liderem w zakresie cyfrowej transformacji zarządzania energią
i automatyką. Ich oferta obejmuje produkty, urządzenia sterujące, oprogramowanie i usługi z szerokiego przekroju zastosowań mieszkaniowych, komercyjnych, przemysłowych i krytycznych.

 

Jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami dla naszego biznesu wynikającymi ze współpracy z HP – komentuje Michael Lotfy, SVP of Power Products & Systems na Amerykę Północną w Schneider Electric. – Nieustannie poszukujemy rozwiązań umożliwiających rozwijanie innowacji w bardziej zrównoważony i zwinny sposób. Dzięki HP Metal Jet nasze zespoły były w stanie znaleźć sprawdzone zastosowania, które pokazały realny potencjał płynący z połączenia możliwości cyfrowej produkcji i druku 3D. Z niecierpliwością czekamy na odkrycie kolejnych możliwości, które umożliwią nam odpowiedzenie na rosnące potrzeby klientów związane ze zrównoważonym rozwojem i Elektrycznością 4.0.

Autor |2022-10-03T15:27:50+02:003 października 2022 15:00|Kategorie: Newsy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.